Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

derek007

Quentin má říz jako vždy, akorát se mi to tentokrát zdálo poněkud rozvleklé, až místy (prominte mistře) nudné. Skvělý Samuel. ()

Puol

Tarantino po Pulp Fiction rozhodne prekvapil. I keď pre niekoho je tento film až príliš pohodový a pomaly plynúci. ()

jesus666

Priznám sa, neviem či si hudbu do svojich filmov vyberá Tarantino sám, ale ak áno je v tomto ohľade najlepším z Hollywoodu. Dokázal to aj v Jackie Brownovej. Aj keď to nie sú pesničky resp. hudobný štýl, ktorý by som počúval, musím uznať, že do filmu pasujú ako riť na šerbel. A film určite stojí za (opakované) zhliadnutie, napriek tomu, že to nie je "typicky tarantinovské". ()

stansrac

dialogy rozhodně nedosahují kvalit dialogů v pulp fiction, které vás dostanou do kolen, ale stejně jako u pulp fiction měl tarantino dle mě extrémně šťastnou ruku při obsazování. celkově spíš tarantinův průměr, záběry nohou a výborný sountrack... ()

bery71

Není to tak rychlé a nemá to takový spád jako Pulp Fiction, ale mně to určitě nevadí. Dává to možnost se nad dějem postupně zamýšlet a hlavně si ho můžeme pořádně užít. I Tarantin si s tím asi vyhrál víc než s PF. Nejlepší scéna: Představování zbraní Samuelem. ()

Kolssteyn

Tarantino asi zapomněl, že už není zrovna nejmladší, aby se mu povedl druhý Pulp fiction, jak o tom svědčí umorousaně dlouhý příběh Jackie Brown. Prostě nevzrušivá story "jednoho všedního dne" středně slušného gangstera a průměrně sebevědomé ženy. ()

S.Dedalus

Trochu zklamání, když už je to teda Tarantino. Přišlo mi, že se nemůže rozhodnout, jestli natočí v celku normální detektivku, nebo film ve stylu Pulp Fiction či Reservoir Dogs. Příběh měl jednoznačně výborný nápad a oba afro-američtí (to jako černoši po slušňácku) hlavní představitelé byli úchvatní. Filmu každopádně škodila délka a postava ztvárněná De Nirem mi přišla zcela zbytečná. ()

Radek.SCH

Po všech stránkách zklamání. Už Pulp Fiction se mi moc nelíbilo, ale tam se člověk mohl chytit aspoň na vtipu a násilí. Tady nebylo nic, jen ta "tarantinovská nuda". ()

Pet 510

Zatím můj nejmíň oblíbený Tarantino. Bylo to především moc dlouhé a dialogy neměly takovou šťávu na jakou jsem u Tarantina zvyklá. Nebylo to špatné, zápletka promyšlená a pořád z toho byl cítit režisér.Možná je pravda, že Tarantino dokázal, že je také schopný natočit něco normálního, ale od něho nechci prostě normální film. Ne chci QUENTINA TARANTINA se vším všudy. ()

Wolvie

Po Jackie Brownové jsem si myslel,že Tarantino konečně dospěl a já mu začínám rozumnět.To se jeho dalšími filmy sice vyvrátilo,na kvalitách Jackie to ovšem nic nemění.Skvělí herci,špičkový scénář a parádní postavy,to vše tady je a tentokrát namixované tak,že jsem se dobře bavil.Po Panchartech nejlepší Tarantino. ()

Hapretor

Co je horší než když je ženská fakt hezká a úplně Vás oblbne? No, když je ještě fakt chytrá. Taková je Jackie Brownová. Film, který se trochu vymyká Tarantinově osobité tvorbě, ale jde o poctivou zábavu. Ne akční, ale chytře udělanou na pohodové sledování. ()

Iwiiik

Nemůžu si pomoct, ale mám prostě tyhle loupežné konspirační zamotanice rád. Dobře se na to kouká a snímky tohoto typu bývají plné zvratů které člověk čeká, a tak si doma u bedny s tupým výrazem v bezduché tváři připadá zase o něco inteligentnějsí. Pakliže se mi líbili Dannyho parťáci, nemůžu než pochválit také Tarantinovu Jackie i přesto, že to není žádný klenot zlatého fondu světové kinematografie. ()

helloween93

Nejdivnější Tarantino, film je docela dlouhý a zejména první polovina je dost utahaná a víceméně se nic neděje. Ve druhé polovině konečně film dostane spád. Potěšilo mi obsazení filmu a skvělý soundtrack. Když to vezmu jako celek, je to někde mezi 3 a 4 hvězdama. Ale čtyři dát nemůžu, protože to postrádá některé Tarantinovy prvky - nezapomenutelné dialogy o ničem a efektní násilí. To zde chybí. A De Niro mi taky v závěru nepotěšil..:/ 3* ()

owwidius

What the hell, davam 5 a hotovo :) Mozno to neni na full 5, ale vobec to nema od toho daleko. Maalinko prekomplikovany dej s tym, ze Jackie hra odrby na vsetky strany, ale inak sa mi nedalo inak, ako uzivat si zase raz kazdu scenu co Tarantino serviruje. A ako vzdy, najlepsie su neskutocne napisane postavy - kazda totalne svojska a ina, ale jedna lepsia ako druha (pricom vlastne ziadna nieje (povahovo) dobra postava:D). V tomto Tarantina fakt obdivujem, naozaj paradny zazitok. K tomu pekna uz uvodna titulkova scena a aj jedna z poslednych scen v obchodaku. Ani neviem preco som tento film nevidel uz skorej... [#122/2013] ()

xmy

Velká pocta legendě žánru blaxploitation Pam Grier. Neprávem opomíjená tarantinovka, nechápu proč. Podle mě velmi zdařilé, jak je u autora zvykem. The Delfonics ... Didn't I blow your mind this time, didn't I ()

anatheman

Konečně jsem měl tu čest spatřit tento Tarantinův počin, který mi z nepochopitelných důvodů unikal. Ačkoliv se jedná o slabší kousek tohoto námi milovaného šílence, pořád se jedná o nevyvratitelnou kvalitu. Opět tu máme naservírované vynikající dialogy, které jsou zakomponované do promyšleného scénáře. Mám zde ovšem potíž, jež je takřka shodná s nedávnou Hateful Eight. Jde o to, že stopáž je opravdu smrtící. Těm, kterým se podařilo po ty dvě a půl hodiny udržet pozornost, patří mé uznání. Je alespoň dobré, že druhou polovinu filmu občerství tradiční tarantinovské čistky postav. Dále zde máme opět soundtrack, který je sestaven z předpotopních vykopávek. Ty ale vždy padnou na úrodnou půdu. O hercích nemá cenu mluvit. Pokud máte rádi Jacksona a jeho zálibu v motherfuckerech, rozhodně si Jackie Brown užijete maximálně. ()

Raziel_cz

Elmore Leonard hluboce ovlivnil Tarantina, takže kdo jiný by ho měl adaptovat pro film? Výsledek je super. Vlastně nebýt toho, že se děj – s výjimkou pasáže zopakované z různých úhlů pohledu – odvíjí klasicky lineárně, ani byste neřekli, že to není typický Tarantino typický Tarantino není. Má to všechno, co od něho očekáváte: skvělé dialogy, vtipné hlášky, tři negry za minutu i pohodovou notu utínanou výbuchy chladného násilí. Ale má to ještě něco navíc. Je z toho cítit melancholie, zamýšlí se to nad životem a stárnutím a všechno to je zprostředkované skrze vztah Pam Grier a Roberta Forstera. Komentáře o "nejdospělejším Tarantinově filmu" rozhodně nejsou mimo; Jackie Brown přesahuje stylové kriminálky a pozdvižený grindhouse. Není to Tarantinův nejlepší film, ale je to ten nejhodnotnější. A Jackson je v něm větší motherfucker než v Pulp Fiction. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí