Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tiborův život je po propuštění z vězení jen rutinou, která má však do existenční stability daleko. V noci pracuje jako ochranka v místním klubu, přes den cvičí a dospává na gauči v bratrově domě. Na život „před vězením“ se snaží zapomenout, ale minulost ho, v podobě dvanáctileté Niki, brzy dožene. Otec a dcera se neviděli sedm dlouhých let, a jsou tedy nuceni začít úplně od začátku. Neodolatelně charismatickou dvojici spojuje i rozděluje vznětlivá povaha i problematická minulost. Maďarská režisérka Hajni Kis ve svém debutu zkoumá jednu z mnoha podob komplikovaných rodinných vztahů. (HBO Max)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (33)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Po technické stránce a herecky skvěle odvedená práce, ale ústřední zápletkou o sbližování odcizených rodinných příslušníků nejde o nic, co byste už dřív neviděli. Dávám opatrný palec nahoru, ale pomalu mě unavuje cenit stokrát omílaná témata jen proto, že jsou po sto prvé hezky natočená. [KVIFF 2021] ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele

[KVIFF 2021] Zase ty debuty, zase ti neherci a tak dále. Oni dokáží matadorům natrhnout frak. Zase je to takový ten film, který už jsme viděli mnohokrát, ale vždy ho někdo dokáže udělat jinak. Taky není tak jednoduché vzít tu premisu a vystavět si ji po svém. O to více je ocenitelné vidět, jak se to povedlo zde i se skvělým hereckým obsazením a jasnými konflikty. Občas tomu možná chybí malá špetka spádu nebo humoru, který by seděl, ale to už je mnohdy subjektivní. Režie se scénářem  věděli, co staví a dokázali odkázat  na každou potřebnou část, aby to dalo výsledek hodný obývání. Konec silně dojme právě kvůli oné skvělé výstavbě děje. A to jsem se bál, že se to opět až moc natáhne. Nakonec skvělé. Nakonec zážitek. ()

Reklama

hygienik 

všechny recenze uživatele

Choďte na Svorku do kín, kým ich nezatvoria, oplatí sa ju vidieť! Jednoduchý príbeh, ktorý vyznieva pozitívne, napriek tomu, že pojednáva o ťažkých veciach. Možno je to len môj dojem, ale vydržal som to pozerať asi kvôli nenápadnému striedaniu kľudných a emotívnych chvíľ. Aj kamera bola zaujímavá. A pritom skromnejšia výprava naznačuje, že šlo o "nízkorozpočťák". ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Námetovo super, scenár obstojný, a celkovo určite zaujímavý film, ktorý môžeme vnímať prostredníctvom perspektívy 12-ročnej Niki. Tá túži po tom, aby spoznala otca, ktorý je pre jej rodinu i spoločnosť persona non grata. To však Niki vôbec neodláka a vo svojom problémovom a impulzívnom otcovi dokonca nájde vzor. Tibor vo svojej podstate nebol zlý človek, ale jeho temperament s ním poriadne zamával. Niektoré scény a dialógy boli skutočne na zamyslenie - napr. konfrontácia matky Nikinej spolužiačky po šikane. Celkovo sa mi táto sociálna dráma pozdávala, a malo to viacero silných momentov. 4* ()

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele

Tibiho (mimochodom Gusztáv Dietz je absolútne neznáma tvár, ale typovo sadol perfektne do svojej postavy) pustia z väzenia. Koľko príbehov o návrate väzňa do života už bolo natočených! Ale tento je výnimočný spôsobom, ako sa vyvíja vzťah s jeho dcérou. Niki žije u babičky a tá má pádny dôvod, aby nedovolila vnučke stretávať sa s nepodareným otcom. Ich vzťah sa ale aj napriek okolnostiam posúva k lepšiemu. Dokonca sa núka celkom bizarné riešenie... Dokáže Tibi dotiahnuť šialený nápad do konca? ()

Galerie (32)

Zajímavosti (3)

  • Příběh je ve velké míře inspirován životem režisérky a scenáristky filmu Hajni Kis. Když byla malá, její otec na dlouho zmizel z jejího života. (SONY_)

Reklama

Reklama