Snoubenec nebo milenec?

Trailer 2

Tridsiatnička Dora (Vica Kerekes) zažila lásku ako z rozprávky, no potom prišiel tvrdý pád. Muž jej života (Miklós Bányai) ju náhle opustil a ako keby to nestačilo, zasnúbil sa s inou. No aj nenaplnená láska môže byť sladká, a tak si Dora otvorí cukráreň, v ktorej ponúka koláčiky pomenované po nešťastných ľúbostných pároch z filmovej histórie. Kate Winslet sa u nej predáva iba spolu s Leonardom DiCapriom, Alaina Delona si zase nekúpite bez Romy Schneiderovej. Romantické príbehy však účty nezaplatia a šarmantnej cukrárke čoskoro hrozí krach. Dora sa odmieta vzdať a vymyslí rafinovaný plán, ako získať späť svoju lásku a zároveň zachrániť podnikanie. Zoženie si falošného manžela, z prostorekého malého suseda urobí svojho adoptívneho syna a prihlási sa do súťaže o finančnú podporu pre rodinné firmy. Cesta za vysnívaným balíkom peňazí však nebude taká jednoduchá. Medzi súťažiacimi je totiž aj Dorin ex so svojou novou láskou. Roztáča sa kolotoč bláznivých situácii, pikantných stretov a vtipných trapasov. Dora sa čoraz viac zaplieta do svojich lží a postupom času si už ani sama nie je istá, či ju to viac ťahá k bývalému, alebo skôr k novému, i keď len fiktívnemu partnerovi – sympatickému zubárovi (László Mátray), z ktorého sa podlamujú kolená všetkým ženám naokolo. Bude mať jej príbeh napokon happy end? (Bontonfilm SK)

Trailer 2

zorrra

Ak to mal byť pokus o nejaký umelecký počin,tak to bolo naozaj zvláštne. Komediálna stránka filmu tiež veľmi nefungovala. A naozaj nekvalitný dabing...Mne to občas pripadalo tak,že pôvodne mal film aj štyri hodiny,ale musel to skrátiť na hodinu a pol a tak náhodne povyberal scény,ktoré do tej hodiny a pol dá,bez nejakej logiky. Často mi chýbalo nejaké dokončenie scén,akoby veľa veci nebolo dotiahnutych do konca. Som rada,že som podporila film,kde hrá Vica,lebo ju mám rada,ale za mňa celkom sklamanie. ()

Budisovie

Umelecka a vizualna stranka filmu takmer dokonala. Humorna stránka filmu bola tiez fajn i ked nie kazdemu bude tento typ humoru sediet. ()

rigby

Nekompaktní výsledek, který divákovi navíc nepřinese ani zábavu. Zasmál jsem se nakonec asi jednou, a to nejlepší postavě celého filmu, synovi. Jinak je to další zbytečný film, který je o ničem. ()

BOURQUE

Druhý celovečerný film režisérky Nóra Lakos vás chce osloviť hlavne dobrým mixom moderných a retro obrazov, ktorému tú šťavu pridáva  dobre vybraná (nakomponovaná) hudba. Jedine s tým vie diváka nejako osloviť, pretože inak je to romantická jednohubka, ktorá krváca z viacerých miest. Dóra, žena v strednom veku, vymyslí plán na to, ako by mohla zachrániť svoju cukráreň (Hab – Cream). Na to, aby mohla dostať dotáciu od ministerstva, naverbuje dvoch chlapov (manžel a syn), s ktorými budú hrať, že sú rodina (podmienka pre získanie dotácii). Počas zápasenia s ostatnými rodinami zistí, že ona nie je taká osoba, ktorá by chcela získať dotáciu za každú cenu. Myslím si, že záver filmu uhádnete. Film obsahuje v podstate len priemerné scény (ani tie dialógy nie sú zaujímavejšie alebo zábavnejšie napísané), podobne ja na tom s hereckými výkonmi. Pravdu povediac, tretiu hviezdu dávam len vďaka dvojici Vica Karekes / Erik Gyarmati – E. Gyarmati ma veľký potenciál stať sa skvelým hercom. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()