Oheň a led je animovaným filmem z dílny Ralpha Bakshiho (animovaný Pán prstenů) a jak už je u tohoto autora zvykem, zavede nás do krajin fantasy, které však tentokrát mají víc společného s legendárním barbarem Conanem než s roztomilými Hobity. Tento kultovní snímek se svým pojetím vymyká z řady animovaných filmů a stal se jednoznačně nejlepším dílem svého druhu. Za dobu své existence si přitáhl nespočet obdivovatelů a do dnes je velmi uznávaným dílem. (Filmhouse)

Ripley

Animák pro dospělé,který potěší mužské oko,spoře oděnými děvami.Je to takový mix Barbara Conana a Boje o oheň.Animace je na dobu vzniku skvělá.Film působí jako zfilmovaný komiks.Děj je řidší,ale nenudí.K atmosféře pomáhá i solidní hudba.Je to za lepší tři hvězdičky. ()

Mleako

Místy trochu zkratkovité a chaotické, ale vizuální stránka je na hodně vysoké úrovni a člověk i odpustí ty občasné nesrovnalosti ve scénáři, když se na to tak hezky kouká:) ()

Prochy38

Chtěl jsem dát 3*, které si to zaslouží, ale ta trocha nostalgie taky není na škodu. Dobře si pamatuji několik scén, když jsem to viděl jako malý kluk, někdy v 90. letech. Tento žánr mám hrozně rád, a i ikdyž nejde o žádnou pecku, pořád se mi tohle zpracování líbí. Není to přehnané, je to dobře udělané a skoro nic tomu nechybí. Dobře se mi zavzpomínalo a myslím, že si tento žánr připomenu ještě pár kousky.... ()

LBsmoke

perfektně nakreslené, a akční scény s batmanovským bersekrem úžasné.. příběh vůbec nee škoda potenciál tu byl obrovský ke vzniku legendy.. ()

Nightbreed

Bolo to pre mňa dosť veľké sklamanie. Príbeh nič moc ,charaktery postáv nevýrazné a hudba mi tam tiež moc nesadla. Jediné za čo dať body je pekná animácia a fakt moc podarená princezná. ()

pend

Animovaný Conan, to je to první, co mě napadlo po shlédnutí filmu, milovníci heroic fantasy budou určitě spokojeni. To druhé, že asi nebude primárně určen dětem, jsou zde dosti drsné sekvence, navíc princezna chodí většinu času oblečena jen v miniaturních bikinách a to i v zimě :)) Ale akční scény jsou skvělé. Jenom neporovnávejte animaci s tou od Disneyho. ()

Velemír

Já se tak těšil a ... Au!!! ... Spojení fantasy mága Frazetty, troufalého vizionáře Bakshiho a barbarsky komiksového scénáristy Thomase slibovalo mnohem víc, než nudnou uhlazenost, bezpohlavní klišovitost a překvapivou nepřekvapivost... Achjo... Lékem budiž libovolný Laloux. ()

Grizzly

Videl jsem to jako kluk a tehdy mne to naprosto uchvatilo...Pamatoval jsem si film jen matne a sehnal jsem si ho az ted...a opet mne uchvatil...cistokrevna brakova fantasy jak to ma byt. Presne jako knizky ktere jsem hltal cele mladi. Vyborna animace s propracovanym pohybem. Erotika a smrt v animacich je vzdycky PLUS :). Plochost pribehu mi je fuk, protoze tady zadne filosoficke a pribehove okecavani necekam a nejsem na nej ani zvedavy. 90% ()

SkyCaptain

Viděl jsem to jednou jako malý a byl jsem z toho u vytržení. Dnes jsem se na to podíval a stále jsem se dobře bavil. Je pravda že příběh je strohý a o charakterech nevíme skoro nic, ale dobrodružství má spád a nenudí. Film má navíc přiměřenou délku a krásnou hlavní hrdinku (opravdu méně už toho na sobě mít nemohla :-) ()

Hapretor

Už jsem rozmazlen dnešní moderní dobou, takže mě dost iritovala ta "laciná" animace, ale příběh ok. Princezna to jistí. Na zabití času ok. Však ale jsou zde lepší počiny. (Falešná hra s králíkem Rogerem, Poslední jednorožec). ()

MickeyStuma

Ano, jedná se o kultovní dílo mezi animovanými snímky. Žánr fantasy se na tomto poli nijak moc nenosil a tak když se něco jako zázrakem objevilo, vyvolalo to zákonitě v určitých kruzích jisté pozdvižení a střed zájmu. Scénář je napsán vkusně a dialogy je radost poslouchat. Nakonec, aby ne, když za scénářem stojí samotný tvůrce kresleného Conana, Roy Thomas. Příznačnou atmosféru už jen dolaďuje velice trefný soundtrack, který přispívá na dramatizaci a akčnosti. Atmosféra snímku je tedy velkolepá a svému žánru dělá čest. Diskutabilní je však animace. Sklon k plynulosti viditelně je a také aby ne. Ono to totiž bylo nejdříve zahrané živými herci a pak překreslené, což výborně vynikne v bojových scénách a v mimice. Přes jednoduchost kresby je tento fakt ocenitelný. Přesto se to velice často jakoby zadrhává, což kazí celkové nadšení. Dělali tyto části snad jiní animátoři? Škoda této bohapusté nedostatečnosti. Co k tomu ještě dodat? K dokonalosti je ještě daleko, ale přesto to má obrovskou sílu. Není to nic dětského, ba naopak. Jedná se o brutální fantasy, ve kterém je spousta mrtvých a spoře oděných krasavic. Je to velice raritní kousek a to už z toho důvodu, že se takovéto animáky už bohužel nějak netočí. ()

Ombak▼Penari

Je to dnes takové příjemně retro a to nejen kvůli staré animaci. Spoře oděná prsatice a svalnatí hrdinové s velkým mečem nebo něčím takovým prostě krásně ilustrují ta heroická filmová osmdesátá léta. Do toho svět divočiny plné velkých plazů a ostrovů lidské civilizace v rozlehlé buši. Conan jak vyšitý, opravdu pěkně se na to dívalo a kdyby snad někdy dopadl ten hraný remake, tak bych se vůbec nezlobil. ()

druhaveta

Bakshiho neodolatelně samozřejmý machismus organicky vpletený do směsky pocitových reminiscencí na howardovskou fantasy. ()

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

28.04.2012

Robert Rodriguez plánuje hrdinskou fantasy

Robert Rodriguez plánuje hrdinskou fantasy

31.07.2011

Kdysi dávno byl kandidátem na režii nového Conana. Nic z toho nebylo. Pak chtěl natočit novou verzi Rudé Sonji. Z toho taky sešlo. Robert Rodriguez ale pořád touží po pořádné heroic fantasy se… (více)