Indio 2 - Vzpoura

Franco Bucceri

Pino Donaggio

Kostýmy:

Adriana Berselli

Opět donekonečna opakované téma ve stylu Sedmi statečných akorát tady jsou místo mexikánců rudokožci a nepomáhá sedm ale jeden. A ten to navíc nedělá pro prachy, ale spíše pro pomstu. Jednoduchý děj s rozumnou dávkou akce a všudypřítomným klišé. I když třeba ta vyžraná hospodská byla fakt hustá :-)(20.1.2016)

Toník opět nezklamal. Je to trasher, o tom žádná, ale jeho filmy (alespoň co jsem zatím viděl) neurazí, protože dokázal sehnat více peněz, než další italští kolegové a filmům vtisknout jisté kouzlo a punc profesionality. Zde je nám představena dlouho hledaná spojnice mezi Michaelem Jordanem a Lou Gossettem Jr., a sice Marvelous Marvin Hagler, který se postaví do čela rebelujících rudochů v průměrném dobrodružném špektáklu z džungle. Jen noticku na závěr, nesnáším, když v rámci gradace trvá závěrečný souboj nesmyslně dlouho. Zde se hora svalů a zelený baret postaví pupkatému postaršímu holandskému podnikateli, ale trvá mu to hodinu, než ho přemůže a to má dokonce několikrát namále. Připomnělo mi to Modlitbu smrti s Kosugim, kde Sho jak vycepovaný Ninja Assassin dostával půl hodiny na budku od hospodskýho rváče.(10.8.2011)

"Myslíš, že si vyhral? Po mne prídu, ďalší, lepší." "Tak dúfam, že po mne takisto." Boli posledné slová ex-poručíka Daniela Morella v prvom diely, tesne predtým, ako dynamitom uštedril poslednú ranu terorizujúcej korporácii. Druhý diel sa začína jeho vraždou. Seržant Jake Iron sa vracia do pralesa, aby prípad vyšetril a onedlho pokračuje v Morellových šľapajách, tentokrát už spoločne s domorodcami, ktorí sa medzitým vyzbrojili. Inšpirujúci odklon od reality - môžem si len priať, aby sa aj tým skutočným domorodcom podarilo získať ťažkú výzbroj.(20.2.2013)