Nemrtví

Andrew Strahorn

Scénografie:

Matthew Putland
  • Trilobajt

Inspirace Jacksonovým Bad Taste je na první pohled patrná aniž bych si před shlédnutím tohoto filmu přečetl zdejší komentáře nebo info o filmu. Bohužel, proti Bad Taste mě na tomto filmu nezaujalo vůvec nic a dodíval jsem se na něj snad až na popáté. Nějaké světlejší místečka film má, např. neuvěřitelně sprostého a nervózního místního šerifa, který se chová tak, že by mu záviděl i ten nejblbější měšťák z hlavního města...(17.3.2015)

,,Jednou jsem viděl ananas velkej jak dva melouny, ale tohle ne..." Zábavný zombie snímek, byť na opakované podívání spíše není. Nevím, proč ho srovnávat s Bad Taste. Jediný důvod, velmi krátkozraký, je, že jsou oba filmy australské... i když BT vznikl vlastně o kousek dál, na Novém Zélandu...Pravda, scény v podzemí trochu nudí a k tomu abys sympatickou postavu pohledal, jak ale dojde na řež, lítá vše - ruce, nohy, hlavy, těla se trhají, krev stříká a vše je trikově velmi dobře zvládnuté. Počítačové efekty jsou mizerné, na nich to však nestojí. Kdo má rád stylovou zombie řežbu, jistě se pobaví. A zajímavý důvod, jak vysvléknout postavy do naha ( některé).(24.12.2011)

• eraserhead666

Tenhle film má v podstatě dvě roviny. Průser je již to, že spolu moc nejdou dohromady. Tou první je naprosto klasický zombie příběh s tradičními zápletkami, scénami a situacemi, ještě charakterově tradičnějšími postavami (těhotná žena, silná žena, podivínský spoře hovořící hrdina, loutková nicka – strážnice a naprostý blbec – šerif, který je ve všech ohledech tak přepálený, až je za trest na něj koukat), „duchaplnými“ dialogy a nezbytnými komickými scénami, které jsou sice humorné ale připadalo mi jich zbytečně moc. Druhou rovinou je svým způsobem originální, přesto naprosto šílené zapojení mimozemšťanů a poněkud nejasné zápletky – pointy. Chvíli to dokonce vypadá, že zde byly zombíci využiti jako zbraně mimozemské invaze. Tahle stránka filmu je dost šílená, nepovedená a čím více nabírá na vrchu (hlavně v závěru filmu), tím se více vymyká kontrole. Pokud jde o tu zombie klasiku, ještě to jde, protože nejpotěšující a nejpříjemnější na celém jinak podprůměrném filmu jsou právě ty zombie, které se pohybují, chovají, krmí, vypadají a při jejich eliminaci čvachtají přesně tak, jak to mám rád. V tomhle ohledu bod navíc. I s ním to však není moc valné, mimo jiné a výše zmíněné i pro zbytečně nataženou délku.(28.5.2012)

• Trellíno

Škoda, chvilku jsem si myslel, že se zrodil nový Peter Jackson. Tohle roztomilý béčko jako by Vesmírným kanibalům ze střev vypadlo. Jenže k dokonalosti Jacksonovi prvotiny mu chybí skoro všechno. To že někoho někdo něčim rozpůlí je sice zajímavé, ale taková scéna by měla být buď šokující, tzn. extrémně hnusná a nebo vtipná. Až na pár vyjímek jsou všechny masakry takové nijaké. Snad jen ta násada od koštěte s nasazeným kotoučem z cilkulárky, to bylo hodně slušný. Ale to je bohužel asi tak všechno. Ale díky docela překvapivému závěru nemůžu s hodnocením jít níže, i když by si to tento film asi zasloužil. Škoda, ať jako kopírka, či jako pocta Jacksonovým prvotinám se tento film moc nepovedl.(24.6.2003)

• YURAyura

Nic extremne prevratneho, ale co se da delat, kdyz se aktualne nic moc lepsiho netoci ;[[ Mne se to taky moc nelibilo, teda aspon ta druha pulka, ked se zacalo s vysvetlovanim, co se deje a film se zacal tvarit vazne... Prestala byt sranda a uz to nejak neuridili.... Ale prvni pulka byla slusna - na takove australske krovaky az moc ;]] Pro zombie fany: MUST SEE!!!(25.5.2005)