Nemrtví

Austrálie, 2003, 104 min

Andrew Strahorn

Scénografie:

Matthew Putland

Tak tento film je naozaj len pre ortodoxných fanúškov béčkových hororov (takže aj pre mňa :) ), poprípade si ho s nadhladom môžu pozrieť aj fandovia hororov ako paródiu na staršie zombie horory. V prvých momentoch sa zdalo, ze si pri výrobe filmu pomýlili zvukové stopy a k tomuto hororu dali omylom zvuk z nejakej komédie pre teenagerov. No keď som to začal brať s nadhladom a vsugeroval som si ze to je paródia na horory, tak to bolo lepšie. Za zmienku stojí aj záverečný dialóg o “zombie rybe”. Otázka je, či som film pochopil správne, alebo mal režisér iný zámer, ale neviem či na dobro veci. Aj keď toto dielko beriem ako poriadnu dávku hororovej recesie, tak dej bol aj napriek svojej jednoduchosti niekedy dost chaotický a sem-tam to vyzeralo, ako keby sa scenárista zauzlil a nevedel čo ďalej, vrátane konca. Ale ani to nemení nič na tom, že som sa veľmi dobre pobavil a už velmi dlho som nemal pri filme toľko záchvatov smiechu za čo mu dávam * navyše.(26.11.2005)

Nádhera....sorry všetci hodnotiaci predo mnou :)...Tento film sparodoval asi všetko, dávno som sa tak z chuti nezasmial. Už tá prvá k zemi priklincovaná babička hovorí za všetko. Čo sa týka scenáru, tak taký sa môže zrodiť iba v hlave človeka, ktorý by vyhral nonstop ligu v prehistorikovi. Klobúk dole :)))(4.2.2004)

Tak pustil jsem to a čekal co se bude dít aniž jsem si přečetl o čem že to má být ,ale název hovořil jasně. Doslova jsem několikrát nevěřícně kroutil hlavou co že to jako má být. Meteority padající z nebe dělají z lidí zombi dobrá to se dá pochopit ,ale když rybáře napadne zombi ryba respektive její půlka nebot druhou přetal meteorit a rybář jí dává několikrát pěstí až jí revolverem roztřílí ,tak jsem nevěděl mám li se smát a nebo to vypnout nakonec jsem udělal to první. Skupina přeživších lidí v čele s dvěma policistama z nich si jeden pořád hraje na zákon působí poněkud divně. Kyselý déšt se projevuje tím ,že se z lidí kouří.Asi nejlepší scéna je v obchodě ,kdy do jednoho zombi zapíchnou rýč a on se nemůže dostat hlavou s rýčem přes strop tak dlouho do něj naráží až mu hlava krásně pukne. Nebo když si žena vezme násadu od koštěte napíchne na ní kotouč pily a rozseká tím všechny zombí nemělo chybu. Jenže pak se to celý vrtlo do scifi objevili se mimozemštané lidi byli parskem vysáti do vesmíru ,aby se očistili. Nakonec byla čistka dokonána a mimozemštani odlítly lidi se vrátili ze zombi se stali zase normální lidi až na ty ,kteří byli postřeleni a nechápali co že se jim to stalo. Jenže nic není na stálo.....(19.9.2008)

• fcreading

Zo začiatku mi to velmi pripomínalo Zombie kúsok, ale s pribudajúcim časom, som zmenil názor. Blbé herecké výkony, na ktoré sa ani nedalo pozerať, musel som ich pretáčať, a púšťal som iba ak sa tam niečo dialo. Na béčko toto vôbec nevyzerá, skôr céčko, masky vyzerali slušne poriadne krvavé ale aj to vám za chvílu začne liesť hlavou, pretože to celé kazí dlhá stopáž. A nesmiem zabudnúť na namachrovaného chlapíka, ktorý si myslí že je Ash, ale len chvíľu, pretože ku koncu zdochne aj on, z priemerného hladiska to vidím na 40 percent.(14.1.2009)

• dwi

Zářný příklad filmu, jenž si chce hrát na ujetý paskvil, avšak výsledkem zůstává naprostá dezorientovanost (např. ve smyslu kdo vůbec mohl takovýto projekt financovat). Prázdnost prostupuje celým dějem, i když se Spierigové snaží udržet divákovu pozornost do závěrečného rozuzlení. Zbytek se pokouší vyplňovat „originálními“ brutalitkami, spoustou již otřepaných klišé a bídnými dialogy (včetně hereckých výkonů). Ani jedna postava nepronese počas filmu něco zajímavého. Dusí se v přehršli nesmyslů, zbytečných vulgarismů či v naprosté anarchii scénáře. Poměrně kladně hodnocená vizualita v tomto případě neposkytuje ani sebemenší sousto zájmu. Klidně i pochopím, že se něco takového mohlo objevit u nás, ale otázkou zůstává, proč má někdo chuť prasit si svoji kariéru v podobných nesmyslech.(14.12.2003)