Mladičká Káťa je znásilněna výrostky ze sousedství. Když se o tom doví její děda, domáhá se spravedlnosti. Výsledek se však nedostaví, chlapci mají vlivné zázemí. Bývalý železničář a válečný veterán se rozhodne napravit nepotrestané příkoří. Na černém trhu si obstará pušku a násilníky zraní na intimních místech. Okrskář, který je do celého případu zainteresován, starcovu zbraň ukryje... Děj filmu se odehrává na maloměstě nedaleko Moskvy, kam se děda před svým zoufalým činem vypraví, ale práva se nedovolá, spíše ponížení. Když potom bere zbraň do svých rukou, nestřílí jen na konkrétní osoby, ale přeneseně i na liknavý přístup vlády k řešení problémů. V roli vyšetřovatele se objeví poslanec Státní dumy Vladimir Semago. Vorošilovský ostřelovač vyvolal při uvedení do kin diskusi, která se odrazila i na jeho vysoké návštěvnosti. (oficiální text distributora)

Jezinka.Jezinka

Vzhledem k tomu, že všechno stran děje už vyblekotal distributor, ani nevaruji před spoilery. Co si budeme lhát do kapsy, Káťa byla prostoduše naivní a důvěřivá, ocitnout se popis jejího znásilnění na novinkách nebo na idnesu, půlka diskutujících debilů bude žvanit o tom, že si koledovala a co asi tak čekala, kór v tomhle oblečení. Jenže takhle ne, takhle by svět fungovat neměl. Věřit lidem bez výhrad je jednou z výsad mládí a nezaslouží si to "trest", stejně tak nechodit v burce není provokace. I tak je prvotní výslech pachatelů, o nichž to divák ví, ale policie důkaz nemá, noční můra (na druhou stranu jim to člověk upřímně přeje a po větě: "až si tě vezmu do práce, přiznáš se mi i k vraždě princezny Diany" následuje veselý s m í ch). Láska má mnoho podob a láska děda k vnučce tady nabere velmi konkrétní obrysy. Děda Uljanov skutečně měl koule, no a ti hoši ne (nemohla jsem si to odpustit). ()

cpt.Lynch

Herci posbíraní někde na předměstí Vladivostoku. Scénář psaný po 3tí lahvi vodky. Není to si úplný průšvih, ale zdejší pěti a čtyř hvězdová hodnocení mají na svědomí snad agenti FSB :). ()

Peabody

Uljanov se mi líbil už kdysi jako Žukov, i tady je dobrý. Hodnocení odráží i téma bezmoci proti zvůli a braní spravedlnosti do vlastních rukou, což jistě není správné, ale netrestat vůbec je ještě horší. i u některých našich případů si člověk říká, že by zasloužili ... ()

Dellamorte

Ruskiy " rape Ded revenge ". Spracovanie OK, odskákané OK , dialógy OK , ale tá forma a celkové prostredie Ma iritovalo. Jediné, čo celý snímok drží na Volgou, je Ulyanov v úlohe shootera. Zbytok je pre napozerané publikum nepodstatné s výnimkou zberateľov snímkov z východoeurópskych politicky nekorektných čias. ()

• Představitel prvního agresora, Marat Bašarov, měl i v soukromí velké problémy s domácím násilím. (chamonix)
  • Odstřelovací puška, ze které střílí hlavní hrdina Ivan Fyodorovich (Michajl Uljanov), je SVD Dragunov. (Horryx)
  • Film byl natočen podle románu Viktora Pronina Ženščina „Po sredam“ (což byl i pracovní název filmu). Autor knihy se inspiroval skutečným případem. Na konci 80. let měl Dmitrij Danilov před nástupem na vojnu přítelkyni. Narukoval, později šel i do Afghánistánu a ona na něj čekala. Plánovali svatbu. Jednou ji místní chuligáni znásilnili a ona mu ze studu přestává psát a nakonec spáchá sebevraždu. Po návratu z vojny šel rovnou na adresu své snoubenky a teprve teď se dozvěděl, že už je po smrti. Na milici mu sdělili, že nestíhají vyšetřovat, nemají kapacity. Rozhodl se sám pomáhat a chránit a postupně zabránil dvěma stům přepadení, či znásilnění. Neměl dost peněz na střelnou zbraň a patroloval s okovanou palicí. Nakonec, když sám zabil dva agresory, začala jít milice po něm a chytili ho. Byl odsouzen na 15 let. (chamonix)