Školní komedie debutujícího režiséra Zdeňka Trošky s lehkou detektivní zápletkou. Malý Honzík sní o tom, že při správné strategii propadne zpátky do milované školky, zatímco jeho starší sestra Jolanka bolestně prožívá první dětskou lásku i nespravedlivé obvinění z krádeže luxusních bot. A tak začíná jedno velké pátrání po neznámém zloději obuvi a svršků ze školních šaten. (Magic Box)

Ripley

Mám rád Slunce,seno,...,ale tohle byl a je jedinej "normální" Troškův film.Potom už to byly jen bláznivé komedie(až na vyjímky příšerné),pohádky(až na vyjímky příšerné) a pokus o historický thriller.Dávám lepších 60%. ()

enyama

Jak jsem jen mohla dosud neohodnotit tuto perlu české kinematografie:-)) "Vy se doma nepřezouváte, Dochlebo…? – My to doma vedeme ještě postaru… – Jak postaru? – No, z pokoje do kuchyně chodíme přes předsíň, a ne přes náměstí, takže si nenašlapeme a neprší na nás… ":-)) No prostě senza, další kultovní filmík, který pobaví za každého počasí:-) ()

Paity

Vcelku se na to dalo dívat. Pubertální lásky a problémy na jedné základce v době beztarostného socialismu. Z tohohle si pamatuju hlavně ty stříbrné škrpály o které tak holky stály. ()

mirkaaa

Komedie Zdeňka Trošky která patří mezi jeho zdařilejší. Úsměvné příhody z školních lavic a do toho Holky z naší školky. Zkrátka časy mého mládí a Kotvalda s Hložkem - zlatá osmdesátá léta. ()

Foxhound#1

Troškova vtipná (!) komedie, která ve mně pokaždé vyvolá nostalgické vzpomínky na základní školu, prostě bezstarostná léta. ()

orkadimenza

Velmi vtipný film ze školského prostředí z dob socialismu 80. let. Nejedna hláška je opravdu povedená a po zamyšlení následuje hořký pocit, jak dokáže jeden český režisér natočit vtipnou komedii a zároveň o několik desítek let později točí takové sračky. Jako by si Zdenda vyplýtval veškerou svou vytříbenost právě v tomto snímku. Ano, považuji tento film za nejlepší Troškův výtvor na pozici režiséra a mnohem raději si ho pustím 5x než jakýkoliv jiný jeho film (některý i jednou). Do prostředí školáků se (hlavně v mém věku) krásně dostává, David Rauch jako Dochleba je skvělý, Jolanka je prostičká dívka, o které sní každý kluk a Honzík je prostě prima mladší bráška. Plus netradiční zápletka a o dobrý film je postaráno. ()

Yardie

Pohodový český filmík. Jeden z těch lepších, i když zase nějaké veledílo to není. Ale je to film na pohodu, ve kterém je několik opravdu vtipných momentů a hlášek. Prostě takový odpočinkový průměr. Howgh! ()

Oyer

Příjemný nostalgický film ze školního prostředí 80. let. O dorustajích dětech, jejich krásných problémech. Až na přechytralého chlapce v hlavní roli přímo geniální ! ()

lareinna

Veľmi ma to mrzí, že práve takýto film som úplne zabudla ohodnotiť – pripomenul mi to jeden sympatický užívateľ csfd, ktorý sa o tomto filme zmieňuje vo svojom denníčku. Takže idem to hneď napraviť. Jedno tohtoročné letné nedeľné ráno dávali tento film v televízii, už si nepamätám, aká TV to vysielala. Musela som to dopozerať do konca, pretože ma to hrozne bavilo a pripomenulo mi to skvelý pocit, keď sme s našimi doma často pozerali „staré dobré“ československé filmy. Úspešne som si spomenula na väčšinu vylomenín, ktoré sme na škole vystrojili, spomenula som si na spartakiádu aj na tie modré "gaťky" (sotva to môžem nazvať trenírkami) a cvičky – cvičebný úbor – rovnošata v telocvični, na iskričky a pionierov, branné cvičenia a podobne. Aj keď je tento film už starý ako ja, priznám sa, že som ho predtým nevidela, až donedávna. Príjemná rodinná podívaná :) ()

mira007

Nejlepší Troškův film, který babovřeskáři sluncesenáči asi jako troškův film nepoznají, ale to je právě moc dobře. Jednoduchý svižný děj, dobrá muzika ( na svou dobu ) a příjemné herecké obsazení. Nesnáším filmy z kategorie rodinný film, ale tenhle je pecka. ()

Untentrauer

S postupem času zjišťuji a to bez nějaké nostalgie, jak je tento rodinný film vlastně nadprůměrný. Takových filmů je málo a povedených ještě méně. Proto je třeba si jich vážit. Upřímně, kdo hledá chyby, vždy nějakou....Ale kdo a proč by hledal něco v tomhle? Leda nějaký rejpal....Vypněte a dívejte se! ()