Stín v oblacích

• Nový Zéland Shadow in the Cloud (více)

Dôstojníčka letectva Maude Garrettová dostane v auguste 1943 za úlohu previezť prísne tajné dokumenty z Aucklandu na Novom Zélande na Samou. Na leteckej základni sa stane svedkom nevysvetliteľného zmiznutia pracovníka, ktorý odbavuje batožinu, keď sa jej zrazu záhadne stratí priamo pred očami. Posádka lietadla privíta novú pilotku posmešne a s nedôverou, veď žena v takej dôležitej funkcii bola v tom čase veľkou výnimkou. Maude si všimne záhadného tvora, ktorý sa drží na spodnej strane krídla bombardéra, čo väčšina posádky odmieta a neuverí tomu ani vo chvíli, keď ho tiež uvidí na vlastné oči. Po štarte musia piloti riešiť sériu nečakaných problémov, ktoré korunuje rádiová správa, podľa ktorej Maude Garretová v skutočnosti neexistuje. Maude sa prizná, že je vydatá a na palubu nastúpila pod svojím rodným menom. To však je len začiatok desivého príbehu. Z diaľky sa už blížia nepriateľské japonské stíhačky a na palube lietadla začína útočiť podivný tvor podobný kryse či gremlinovi. (TV JOJ)

mr_bohowsky

No na oskara to nebude, ale musím povedať ja som sa celý čas bavil a príjemné si oddýchol. Hudba bola naozaj perfektná. Príjemné prekvapenie. ()

codyak

"Takže dámy, teď to těm šovinistickejm slizkejm chlapům ukážeme... Natočíme krásnej romantickej film o silné ženě, která se nepodala osudu. Bude to žena lvice, bude to bojovnice za ženská práva, bude to skvělá matka a vůbec.. jo a taky bude skvělá pilotka samozřejmě.. jo a taky bude letecká inženýrka a bojovnice, ale to jsem už říkala. A hlavně dámy, ty chlapi co tam budou hrát šmíru, budou úúúplně debilní a ona si je všechny podmaní svou krásou.. nene počkat, krásou ne! Podmaní si je svojí silou a nezdolností a inteligencí a bude umět střílet a šplhat hlavou dolů a bude ovládat karate a kojit bude i pod palbou a a a..." A ..a ..a pak se jim to už trochu začalo sypat.. Dámy, opravdu chcete, aby ty filmy o ženské síle vypadaly takhle?? Jedná * za Zerokick (to mě fakt pobavilo) a druhá za poučení z krizového vývoje.. tudy ne, díky čau a laktační psychóze zdar! ()

Milo384

Akční film s nesmyslnou zápletkou. První část ve věži mě moc nebrala, po odhalení, kdo je hlavní hrdinka a co převáží, jsem film už nedokázal přijmout, vše strašně přehnané, šotek nic moc. No a finální bitka už to vše jen dovršila. Nicméně krátká stopáž celý film zachraňuje, komu nebude vadit přehnanost, ten se bude bavit, ale já už bych to vidět znovu nemusel. ()

AmunRa

Chloë Grace Moretz se do rolí akčních hrdinek prostě hodí a dokonce jsem i zklamaný, že se scénáristé víc neodvázali. Víc mi sedí crazy akční film, kde hrdinka kmitá mezi sestřelováním japonských stíhaček, mlácením gremlina a zachraňováním vzácného nákladu, než rádoby vážnější nota, do které se film chvílemi přepíná. Film je v podstatě pocta praštěným osmdesátkovým akčňárnám s nesmrtelným hrdinou tancujícím mezi kulkami a výbuchy, jen v hlavní roli je žena. K osmdesátkám odkazuje i retro soundtrack. Proč ne, pobavilo. ()

Chicharron

Není to válečný film, není to melodrama, měl to být horor...? Každopádně to byla hrůza...kdyby Afghánci na Kábulském letišti viděli, jak jednoduše se dá šplhat po křídle letadla hlavou dolů, nemuselo by jich tolik spadnout na beton ranveje... Film nemá logiku, děj kulhá na obě nohy, zlé monstrum nepřepere žádný svalnatý airman z letadla, ale holka s rosolem místo bicepsů, která navíc dokáže sestřelit letadlo skrze okno věže...režisér, ah pardon, režisérka, nikdy neslyšela o nějakých mířidlech či něčem podobném. Záverečná slideshow ukazující službu žen v armádě za 2. světové pak působí spíš trapně a to už jsem si fakt řekl WTF? Emancipační agitka? Od minisérie KickAss zřejmě Chloe Grace Moretz nemá štěstí na dobrý film.... ()

severus

Jednu hvězdu za letadla. Ještě nikdy mě u žádného filmu nenapadlo sousloví imbecilní agitka tolikrát jako u tohohle. A to jsem viděl ,,Zítra se bude tančit všude". V podstatě každý dialog, který chlapi vedli s pasažérkou odhaloval jejich toxickou maskulinitu a toxický sexismus a toxický šovinismus. Tedy kromě jednoho ,který nebyl toxický šovinista, ale zase to byl toxický srab. (Neodvážil se jí zastat) Každý hrdinčin nápad byl skvělý, každá rada úžasná ačkoliv byla nezkušený pasažér a o letadlech věděla prd. Všechny rady a nápady také byly samozřejmě zkušenými piloty zamítnuty, aby každý viděl co za tupé hovada pilotovala letadla za války v Pacifiku. A tak film pokračuje dál a dál přes různé akční eskapády one woman show až k neskutečně pitomému finále, kde čtyřicetikilová Chloe v pěstním souboji vyřídí několikanásobně silnější příšeru a zachrání všechny domlácené a demoralizované muže i když jsou to zbyteční trubci. Skutečně neuvěřitelný příspěvek ke Girls Power Movement. ()

mullerad odpad!

Film situovaný do 2.sv. vojny, mladá pilotka so záhadnou zásielkou v núdzi nastupuje do bombardéru B-17.... to je prvých niekoľko minút, kedy som sa tešil na tento film. Potom prišli komentáre mužskej posádky ako vystrihnuté z filmu Černý baroni, ďalší čierny pasažier a potom už len chyba na chybe a smer totálna blamáž. Nelogické, neuveriteľné, neskutočne mimo... a ešte jedna vec, celá trápnosť sa neustále graduje. Mať ten film ešte 10 minút, určite priletí UFO! Jediné + je výber lietadla B-17, ale nestačí to ani na jedno rameno hviezdičky. Celé zlé. ()

Pavlis.xxx

Poklona ženám vojandám za dobu,kdy s nimi muži vytírali podlahu plus legenda o šotkovi. Výborná hudba, dobrá atmosféra. Spíš než horor válečné fantasy což je škoda, protože tak peprný slovník herců doprovodit nějakým lepším masakrem by bylo o dost lepší. CGI efekty nic moc no, bohužel. Šotek jako takový divný mix netopýra a opice, ale jinak v pohodě. První polovina super,pak to jde pomalu po odhalení zápletky do kopru. Držet se původní linky letadlo šotek byl bych spokojenější. Je to prostě Girlpower film od režisérky, kde žena sestřelí dvě letadla, zachrání dítě, přistane s poškozeným letadlem , zabije šotka a jako třešničku nakojí prcka a tak to musí člověk brát. Na druhou stranu scénka, kdy vybuchlé Zero vystřelí Moretz zpět do letadla to už bylo stupidní i na jednohubku... Celkově slabší 3*, škoda promarněného potenciálu, začátek stál za to. ()

Satanda

Strašná kravina, bavil jsem se ale maximálně. Škoda, že tvůrci nezapracovali na cheeky hláškách, měli bychom tu moderní Komando s hlavní ženskou hrdinkou :) ()

Jimclark

Víc blbostí pohromadě v jednom filmu jsem už dlouho neviděl, ale... Byla to akční, zábavná jízda (let) přiměřené délky, a o to jde u filmu především, ne? Girl Power!! ()

mskarabeus

Ach ta feministická propaganda, hlavně v závěrečných titulcích, mě dostala... Paní režisérko, všichni víme, že i některé ženy ve válce bojovaly a dokáží být drsné... :-D :-D. Cpou se všude, ale jen tam, kde se jim to hodí... Zajímavé, že na šachtě jsem žádnou neviděl :-D :-D :-D. Jinak takový průměr na jedno shlédnutí, u kterého jsem se, díky krátké stopáži a akčním scénám, i když byly dost uhozené, ale to už tak prostě v akčňácích bývá, nenudil... ()

Grimes

Proč by měly být akční filmy jen o drsnejch chlapech, kteří sází jednu hlášku za druhou, když může být i skvělej akční film o drsný holce z druhý světový? Teda spíš ženě, která je uvězněná v kulometný věži bombardéru, kydlí japončíky a skřeta, kterej mezi tim rozebírá letadlo a ještě se k tomu tahle hrdinka stará o dítě. Tenhle film je fakt skvělá a přehnaná jízda, která je navíc podtržená naprosto parádnim Synthwave soundtrackem. GRL PWR Fuck yeah ()

TomLaik

Ano, ve druhé polovině se to zvrhlo v neskutečnou sračku. Ale tak neskutečně zábavnou :) Úžasná hudba, akce, která nenudí ani na sekundu. Zapomeňte na zákony fyziky, vemte si popcorn a užijte si tuhle absolutně dokonale zábavnou jízdu :) ()

KITTbx

Paráda, pobavil jsem se je to dobré pokoukání. Nějak tam nespatřuji feminismus nebo urážení mužské populace a nadřazování té ženské, jestli někdo myslí, to, jak jsou tam vykresleni muži (jeden hňup vedle druhého) a to, jak v závěru mladá maminka zlikviduje toho šmejda a pak nakojí své mimčo a hodí pohled do kamery, nebo jak leze po letadle, tak ne to opravdu není feminismus. Nebo mám na to jiný názor… Neříkám, že je to nějaká super mega pecka, třeba to, že je v brašně miminko je jasné hned od začátku, ale hlavní představitelku mohu již Kick-Ass a Ať vejde ten pravý a tady byla opět dobrá a to, že se to odehrává de facto na jednom místě je fajn. A opravdu zde nehledejte logiku, kdo se dívá na něco takového jako je Sci-Fi nebo Fantasy a pak důležitě hodnotí co nejde, co není reálné a podobně je mimo už výběrem filmu. ()