Reklama

Reklama

Stín v oblacích

  • Nový Zéland Shadow in the Cloud
Trailer 1

Obsahy(1)

Rok 1943, Auckland, Nový Zéland – spojenecká letecká základna. Na palubu americké B17 těsně před jejím odletem nastoupí tajemná pasažérka s podivným zavazadlem. Tajné rozkazy k přepravě zakazují zavazadlo kýmkoliv otvírat a ona sama nesmí o ničem mluvit. Osádka nemá z přítomnosti cizinky na palubě zrovna radost, ale rozkazy se musí plnit. Během transportního letu je umístěna v neobsazené spodní střelecké věži. Jen co letoun odstartuje do bouřlivé noci, začnou se ozývat z okolí letounu zvláštní zvuky a stroj začne postihovat jedna technická závada za druhou. Může za tyto jevy přítomnost neznámé osoby a jejího zavadla? Nebo je tu nějaká jiná hrozba pro letoun a jeho osádku? (Big Bear)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (126)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Tři různé filmy v jednom. Buď člověk přistoupí na tu hru s otáčející se mincí a začne se tím bavit, nebo ho zvolený přístup otráví a autoři ho ztratí. V rámci přijatelnosti je zřejmě nejvděčnější první třetina, která si podává ruku s úspornými thrillery alá Telefonní budka a Pohřben zaživa. Pak film přešlápne směrem k Overlordu, ovšem za pomoci twistu, který se nedaří tak úplně hladce prodat. Není složité pochopit, proč ho scenáristé zvolili jako motivaci pro hlavní hrdinku, jen to zkrátka úplně správně nezaklapne. A pak přijde finální fight, který je něčím jako... Rambo pro moderní svobodné mámy? Wow. Na konci už film tak tlačí na pilu, že vlastně jen chybí, aby skřet sundal masku a pod ní se ukrýval Nicolas Cage. JENŽE já měl vždycky slabost pro akční osmdesátky a Shadow in the Cloud na mě působí jako jejich ozvěna v ženském uchopení. Vždyť to, jak si na konci utrhne hrdinka rukáv, než jde na věc, v případě takového Slye bychom kdysi řvali nadšením. Tak proč potlesk za pět minut akční slávy nedopřát i Chloë Grace Moretz, která je v hlavní roli výborná. Roseanne Liang se každopádně nepředvedla ve špatném světle. Scénář je diskutabilní, ale její režie je vážně hodně dobrá. Takhle nějak bych si představoval, že by se měla pumpovat energie do Wonder Woman. Ve výsledku určitě rozporuplný film, ale v jednotlivostech natolik našlapaný, že mu to rád odpustím. A soundtrack Mahuia Bridgman-Cooper nejlepší věc za hodně dlouhou dobu. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $40,000Tržby Celosvetovo $40,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Úlet ale fakt dosť ustreleno bláznivý. Pri tomto netreba moc teda premýšľať, len si to v daných medziach ako tak užiť, túto bláznivú dobrodružnú fantasy jazdu otočenú "dolu" hlavu. /50%/ ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Nemohly by bejt ty girl-power filmy proboha živýho trochu míň debilní? Shadow in the Cloud je docela zručně natočené akční béčko, které mě v první půli i docela bavilo. Jenže ten zvrat, kdy se odhalí, kdo přesně je Moretzová zač a co v tom letadle dělá, mi teda přišel až výjimečně uhozenej. A to, co se začne dít za ptákoviny potom, na to jsem fakt nebyl připravenej. Možná s pár promilema v krvi ... ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Krásná Chloë Grace Moretz ve one girl show jako válečná pilotka s tajnými dokumenty nastoupí do letadla plného mužů s předsudky. Není to až tak špatný jak vypadá hodnocení, ale rozhodně si mohli pohrát s filmem lépe. Občas dokáže být vtipný díky hláškám a díky štědré stopáži 80 minut nestíhá nudit. Akce ujde, na krev trochu došlo taky, hudba je velkým pozitivem a příšerka, je celkem fajn, především finální duel se mi hodně líbil. O horor se nejedná spíš o válečné akční drama s jednou malou příšerkou. Příběh**, Akce***, Humor***, Násilí**, Zábavnost***, Hudba****, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 5/10. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Podivný žánrový mišmaš, ve kterém se jednu chvíli řeší toxická maskulinita a o pár minut později bojuje bývalá Hit-Girl s gremlinem, který chce roztrhat její bombardér na kusy. A občas sestřeluje japonské stíhačky. Shadow in the Cloud je film, který nešikovně míchá spoustu zcela odlišných věcí a výsledkem je podivně nesourodý bordel, který má kliku v tom, že se v hlavní roli objeví šikovná herečka a že to celé není moc dlouhé. Díky téhle žánrové nevyhraněnosti je Shadow in the Cloud docela zajímavý film. Dobrý ale moc ne. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama