American Utopia

• USA David Byrne's American Utopia (více)
Dokumentární / Hudební
USA, 2020, 135 min

Spike Lee

Ellen Kuras

Trailer 2

Arsenal83

Nie som fanúšikom, ale starý pán to dal vo veľkom štýle a zaujímavým spôsobom. Určite jedno z najlepších hudobných vystúpení v roku. Netradičnosť a originalita v jednom. ()

Marze

Je to pro potěšení davů nebo zájezdů z venkova za muzikálem. Nával pozitivity, sousedská láska , naděje a humanita , písně o osamělosti , koukání na televizi, konzumerismu, policejním zabíjení uprostřed pandemie jako dočasná útěcha působí děsivě. ()

Kalim

Skvělé, originální a jednoduché pojetí pódiové show - to většinou funguje a DB to ne poprvé předvádí v plné parádě. Se skvělou ekipou muzikantů-performerů za zády... To, jak celé "představení" šlape může zaujmout i někoho kdo je neznalý hudební (i jiné) tvorby Davida B. Viděno i živě. Za mě plná nálož... ()

gumolit

David Byrne je síce divný chlapík ovšem niektoré jeho klasické skladby od Talking Heads mám rád dodnes a posledný sólový album American Utopia bol na moje prekvapenie celkom dobrý. Pojatie koncertu tak trochu netradične dáva tým skladbám dobrú atmosféru a skvelý zvuk. Potešili ma Once in a lifetime, Road To Nowhere či Blind a úvodná Here. David je proste skvelý spevák a jeho netradičný hudobný štýl tu zostane navždy. ()