Tenkrát v Číně 3

• Hongkong Huang Fei Hong zhi san: Shi wang zheng ba (více)

Lékař Chuang Fej-chung příjíždí do Pekingu, kde se právě chystá prestižní soutěž bojových umění. Nečeká ho ale oddech a zábava. Musí obstát před lstivými soupeři a ukázat lidem, že smysl kung-fu není v soutěžení nebo ubližování nepříteli. Je především o srdci a poznávání vlastního nitra. (oficiální text distributora)

Likan7

Tahle série mi zůstává záhadou. Přijde mi, že tentokrát je víc prostoru pro humor a to byly momenty, kdy mě film alespoň trochu bavil. Všechno ostatní, včetně Lie a akce samotný je v mnoha filmech mnohem lepší a záživnější. ()

subic

Ze všech 3 dílů asi dějově nejslabší, ALE zato rozhodně kostýmově a maskově nejlepší, nejvíc soubojů a akce a to vlastně po celou dobu, hlavně pak ve druhé půlce a na konci. Navíc mistr Wong Fei-Hung se má v úmyslu oženit. Opět jako ve dvojce příliv cizinců do Číny, tentokrát i z Ruska a ti si navíc s sebou vezmou i filmařskou techniku. ()

HKstars

Wong Fei-Hung tentokrát přijíždí do rodného Fushanu spolu s "tetičkou", která se tu setkává s mladým rusem, kterého potkala na svých západních cestách, Fei-Hung pochopitelně žárlí... Než stihnout dorazit domů, je Wongův Po Chi Lam zdevastován bezohledným majitelem konkureční školy, který nechce aby se Wongova škola zúčastnila lvího tance sponzorovaného samotným císařem. Zde se poprvé ukáže famózní bojové umění Thunder Foota (Xin Xin Xiong - ve dvojce hrál Gao Kunga). Když Fei-Hung přijde škola je zničena... Je vidno, že Fei-Hung bude mít tentokrát hodně práce - bojovat o svou lásku s rusem Turmanovskym, připravit se na lví tanec a uklidňovat rozvášněné mistry ostatních škol, kteří bojují kvůli účasti na lvím festivalu. Možná ještě můžeme prozradit, že Thunderfoot se nakonec přidá na stranu Wong Fei-Hunga (a zůstane s ním po zbytek série), ale zbytkem už se nechte překvapit.... Třetí díl dále rozvíjí charakter Wong Fei-Hunga, konečně "vyzná" lásku tetičce, tentokrát už ji říká Yee (jejím jménem), nakonec se s tím smíří i jeho otec Wong Key-Ying, uvidíme tu filmovou kameru, ruskou špionáž a jako vždy vypečené scény. Za zmínku stojí nejen jakýkoliv souboj s ClubFootem, ale hlavně Fei-Hungův souboj na oleji a závěrečná dvacetiminutová bitka na Lvím festivalu. Trojka sice postrádá kouzlo prvních dvou dílů (nemá onu klasickou atmosféru), i tak je ale důstojným členem trojice, která by měla formovat vaše kung-fu obzory, pokud budete mít šanci ji vidět, neváhejte ani vteřinku. 60% ()

prasecak_cz

Už slabší pokračování série Tenkrát v Číně s Jetem Lim aka velmistrem a legendou Wong Fei Hungem. Jednička byla fenomenální, dvojka šla v šlépějích (díky choreografii a Doniemu ji mám radši), ale trojka ztrácí na dechu, místy je film přeplácán, začne to člověku lézt krkem. "Pravých" kung fu bitek je tu málo a to k mistru Wongovi nepatří! ()