Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na dievčenskej internátnej škole Fairfield Academy sa partia spolužiačok rozhodne zo žartu vyvolávať duchov, keď sa im nakoniec podarí vyvolať skutočného ducha zosnulej študentky. Tá im v tajomnej seanse oznámi, že ich ktosi zabije. Do rána je jedno z dievčat naozaj mŕtve a ostatné sa začínajú obávať toho, čo to vlastne prebudili z hlbín záhrobia. (Arsenal83)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (24)

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Když jsem narazil na horor Seance z letošního roku a přečetl si obsah, popravdě mě film vůbec nezaujal. Další trapná duchařina kterou vidět nemusím. V tom jsem si ale všiml, že pod kamerou je podepsán Karim Hussain. Za mě jeden z nejlepších kameramanů.  On byl nakonec tím tahákem proč jsem si rozhodl film pustit. A já si říkal, že když už nic tak aspoň kamera bude stát za to. Ale ono to nakonec tak špatný nebylo. Respektive jsem čekal větší sračku. Nakonec se z duchařiny vyklubal slasher což mě určitě potěšilo. Je fakt, že většinu stopáže se nic moc extra neděje a vraždy jsou většinou mimo záběr.  Výjimkou asi jenom poslední vražda, která je povedená. Co se týče vraha tak ten je z části předvídatelnej a motiv vražd je podle mě stupidní. Seance sice nenabídne nic novýho pod sluncem, ale na jedno podívání OK. Víc jak dvě hvězdy ale dát nemůžu. PS: Karim Hussain za kamerou nezklamal a předvedl klasicky nadstandartní výkon. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Simon Barret scénarista pracující s Adamem Wingardem má na svědomí třeba the Guest a You´re Next či V/H/S a rozhodl se zkusit poprvé režii a bohužel by měl raději zůstat u scénářů.Seance mi trochu připomínala Ouiju, která se však ke konci zvrtne do Slasheru, ale je to slaboučký. v 90. letech by z toho mohl být hit zařazený po boku Vřískotu, ale dnes film vlastně nemá čím zaujmout.Příběh se zaměřuje na novou studentku přijíždějící do dívčí Akademie, kde však brzy dojde k nečekaným úmrtím. No natočeno relativně OK, slečny hezké a to je asi tak všechno.Většinu času se zde řeší dívčí teen problémy, strašení žádné, krve málo, vraha uhádnout poměrně jednoduché a ještě k tomu zde hrají opět lesbičky, je to nějaká nová META! Pro mne zbytečný film, který není zábavný ani brutální ani strašidelný, takže za mne podprůměr, mladé teenky si klidně hvězdičku mohou přihodit. 4/10. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Krátce poté, co je Kerrie nalezena po pádu z okna na dlažbě v tratolišti krve, přichází do prestižní školy na její místo Camilla. Její přijetí mezi ostatní skončí rvačkou. Přesto si postupně Camille nachází své místo a pokouší se zjistit, jaké tajemství zdi školy ukrývají. Brzy umírá další dívka. Vše nasvědčuje tomu, že za vraždou stojí vyvolaný duch. Jenže, vraždí duchové? Slasher, který jakoby vypadl z osmdesátých let, což já rád. Pravda, více jak dvě třetiny příběhu se nic závratného neděje, studentky se hašteří, atmosféra se snaží být napínavá. Pak se dýchavičný masomlejn konečně rozjede a děvčata začnou padat jako mouchy. Chválím práci se zářivkou a skříňkou. Ano, gore mohlo být výživnější, příběh strašidelnější, scény napínavější. Vše klíčové se odehraje až ke konci. Ta třetí hvězda je za hlavu a krk. Oddechová jednohubka na jedno podívání. Po množství podobných filmů ani nečekám, že by přišlo v rámci žánru něco převratného. Naopak jsem rád, že se film nezvrhnul v mizernou duchařinu, což by bylo ještě horší. ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Lightový horor. Väčšinu času prudko zameniteľný, s vraždami mimo záber, maskou a la Eyes Wide Shut škraboška a hlavnou herečkou, ktorá vyzerá jak mladší klon Beatrice Dalle (čiže hnusnou). Dve tretiny stopáže to nemá absolútne nič nové, alebo svoje. Vo finále sa nakopí zopár bizardných halušiek, až konečne začnete veriť, že toto mohol robiť človek, ktorý kedysi písal pecky pre Wingarda, ale vtedy už je trochu neskoro. Tretia hviezda, že mám rád školské slashery a že je Ella-Rae Smith pekná. A že to v záverečnej tretine predsa len získa vlastnú tvár. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Suki Waterhouse se pokusí se svými sličnými hereckými kolegyněmi vyvolat ducha mrtvé dívky. Horor o duchovi (Patricka Swayze) ale rozhodně nečekejte. Alespoň  ne v jednoznačném významu "duchařský horor". Režisér a scenárista Simon Barrett nás zavádí do dívčí akademie, kde vládne tak nějak nevraživé a konkurenční prostředí, přičemž se občasně přihodí, že některé nepohodlné studentky pojdou strašlivou smrtí rukou maskovaného vraha. No, pod pojmem "strašlivá smrt" si každý představí něco jiného, ovšem o to ani tolik nejde. Daleko podstatnější je, co se z avizovaného snímku s duchařskou tematikou postupem času vyklube. Režisérovi se v podstatě podařil chytrý tah na hororové šachovnici. Vybral si osazenstvo složené převážně z málo známých mladých hereček, přihodil pěkně příslušné atmosférické prostředí a zkusil nevtíravě diváka šálit a mást tím, jak si dal záležet na tvůrčí neprozřetelnosti. A vše se mu daří zúročit ve velkém finále, kde se to překvapeními a pikantním zúčtováním jen hemží. Suki Waterhouse je spolehlivá herecká akvizice, takže i s ní  a její účastí jsem byl spokojen. Film sužuje místy horší technická stránka. Rozpočet byl zřejmě značně utažený, tudíž se o vraždách ani o masce vraha nedá prohlásit, že by z nich divák šourkem vyboural zeď a vaginální (prů)tok zastavil veřejnou dopravu. Určitě si tu chybějící gore šťavnatost film vynahrazuje kvalitní finální částí, kde jsou i veškeré záhady zdárně objasněny a zvraty pěkně připraveny, ačkoliv jistě se najde nejeden divák filuta, co vraha prokoukne. Jedná se o poměrně kvalitní příspěvek v rámci hororových filmů, co rádi klamou tělem. 7/10 ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama