Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Bůh opustil nebesa. Píše se rok 1985, v Bílém domě vládne Reagan a smrt swinguje v rytmu AIDS. Ve společnosti vládne pokrytectví, strach z odlišnosti a zahanbení, výčitky za minulé prohřešky, drogy a především sex.
Muž miluje muže. Mají se ke své sexuální orientaci přiznat, nebo je lépe ji skrývat, jako je tomu v případě právníků Roye Cohna a jeho kolegy Joa Pitta? Roy to dělá z obavy o svou kariéru, Joe proto, že se za ni stydí. Je dokonce ženatý s Harper. Ta se poté, co jí manžel odhalí pravdu, dostává na absolutní dno a začne být závislá na valiu. Léky, coby jediný utěšující prostředek, se stanou nejlepším společníkem i Roye, který má AIDS (okolí ovšem tvrdí, že má rakovinu jater). Umírá i Prior Walter, který se nakazil, když byl nevěrný svému milenci Louisovi. Louis jej proto opouští a setkává se s Joem.
Šestidílná minésrie HBO Andělé v Americe je považována za výjimečnou televizní událost - komorní a zároveň epickou podívanou, jež reflektuje dobovou politiku a morálku na příběhu šesti postav, jejichž osudy se vzájemně prolínají v bouřlivém prostředí New Yorku konce 80. let. Na hranici mezi komedií a tragédií, lásky a zrady, života a smrti sledují diváci jejich cestu krajinou zoufalství i naděje, která byla tak určující pro Ameriku konce 20. století.
„Je v tom vše, co si dovedete představit: láska, smrt, opuštění, zodpovědnost, pokrytectví. Ale díky představivosti Tonyho Kushnera také spousta smíchu a fantazie,“ vysvětluje představitel jedné z postav Jeffrey Wright.
Dramatické poselství příběhu, vynikající režie a účast slavných hereckých hvězd zaručily úspěch seriálu i při uvedení v Evropě, která je otevřena nejen otázkám politickým, společenským a náboženským, ale také problematice spjaté s homosexualitou a šířením nemoci AIDS.
Jedinečné na seriálu kromě jeho námětu a zpracování je i to, že někteří z herců ztělesňují (stejně jako tomu bylo na divadelní scéně) více postav. Zvláště obdivovatelé Emmy Thompson a Meryl Streep si těchto skvělých hereček užijí dosyta. Emma hraje postavy tři, Meryl čtyři: „Byla to opravdu velká legrace a bylo zábavné hrát více postav. Měla jsem původně hrát tři, ale nakonec mi Mike řekl, jestli nechci hrát čtyři. A já: ‘Jo, nemůže jich být pět?‘.“  Další postavy stejně brilantně ztvárnili Mary-Louise Parkerová, Jeffrey Wright, Justin Kirk, Ben Shenkman, Patrick Wilson, James Cromwell, Michael Gambon a Simon Callow. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (192)

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Strojové střídání slz, zloby a katarzí v divadelně sevřeném příběhu o homosexuálech, mormonských rodičích, šílených manželkách a politické situaci v USA 80. let. Exhibující herecké osazenstvo, deus ex machina na každém kroku a vrzání prken, jež svedlo Nicholse k tomu nejhoršímu a to, že se pokusil přetavit kouzlo okamžiku na filmové okénko. Seriál, který nefunguje ani jako celek, natož aby omračoval vybroušenými detaily. ()

Brygmi 

všechny recenze uživatele

Osmdesátá léta, kdy žít a milovat trochu jinou láskou se rovnalo takřka rozsudku smrti. AIDS tu bylo, ať jste mu říkali třeba rakovina jater. A zabíjelo... Andělé v Americe jsou prostě drama s velkým D. Reálné, mrazivé, zvláštně syrové a okořeněné mistrovskými hereckými výkony. Al Pacino, Meryl Streep... O těch už tu bylo napsáno hodně. Mě však obzvláště zaujal Justin Kirk, ve své roli Priora Walkera. Prorok? Nebo jen umírající člověk trpící halucinacemi? A co je vlastně sen a co realita? Odpovědi se nedočkáte, ale dozvíte se hodně silné poselství a jednu důležitou radu. Já jsem se ocitla na krátkou dobu v nadpozemských výšinách... A andělé? Ti jsou možná i mezi námi. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jsou to teda spíš slabší čtyři hvězdy. Hodně jsem zvažoval, jestli to nakonec nestočím ke třem. Chápu, že Andělé v Americe ve své době šokovali. Museli šokovat jak inteligentně pojatým tématem, tak hereckým obsazením, což v té době standard na mini sérii rozhodně nebyl. HBO ale hned od počátku působení v Evropě vědělo, jak na diváka. Pamatuju si, že tento seriál byl jeden z těch prvních, co zasponzoroval a mně teda hodně dlouho unikal. Herecky, což byl hlavní důvod si jej pustit, je to teda totální pecka. Ještě aby ne, když se jedná o divadelní hru. Nejzajímavější postavy pro mě jednoznačně byly Al Pacino a Jeffrey Wright. Jejich dialogy jsem si jednoznačně užíval, čímž neříkám, že ostatní nebyli zajímaví. Na mě to ale bylo moc do tepla, hodně o AIDS a navíc jsem z toho cítil vliv sionistů a kabalistů, což v seriálu sami vtipně glosovali a naráželi na to. Místy to bylo hodně avantgardní, více než by asi muselo být. Ztrácel jsem se v záplavě abstrakce, což chápu, že mělo snahu zapříčinit onu osudovost a epičnost. Na mě to ale úplně nezafungovalo. To ale neznamená, že jsem si to neužil. Závěr v Central Parku je velká pecka! ()

rawen 

všechny recenze uživatele

Nevím, to co tato série obsahuje, je do jisté míry jedinečné a neopakovatelné, moc by mě zajímala také divadelní předloha. Jediné co bych vytknul, je snad příliš velké množství referencí na politiku a politickou situaci přelomu 80. a 90. let 20. století, která zpětně působí až příliš naivně, aktivisticky a freneticky. Příběh je neuvěřitelně podivný, ke konci jsem měl strach, že se vše zvrhne v šaškovinu, ale hlavní představitelé to vytáhli zpátky do klidných hladin. Emma Thompson jako šukavý anděl, Meryl Streep ve víru změny postojů, Al Pacino jako brilantní hajzlík, který zaručeně NENÍ homosexuál, všeobecný strach z AIDS, ze smrti, z konce, doladěný jemnou, ale neodolatelnou jistotou, že se brzo vše změní k lepšímu. Už jen to, že nikde nic podobného neuvidíte, by vás mělo přesvědčit. Obrázek si udělejte sami. 9/10 PS: doporučuju shlédnout na jeden zátah, těch 6 hodin uteče jako nic... ()

Reiniš 

všechny recenze uživatele

Andělé v Americe jsou unikátní a velkolepé televizní dílo. Složité, kontroverzní a místy zbytečně teatrální. Přesto nabízí působivou podívanou, takřka jedinou svého druhu. Herci podávájí jedny z nejzajímavějších výkonů své kariéry. Hlavním objevem seriálu je pro mě Mary-Louise Parker v roli nepředvídatelné Harper, které se daří ukrást si většinu scén pro sebe. Dojmů je hodně a proč popisovat nepopsatelné, to se musí vidět. ()

Galerie (93)

Zajímavosti (18)

  • Roy Cohn, kterého hraje Al Pacino, skutečně žil. V pouhých 24 letech se mu podařilo odsoudit Juliuse Rosenberga a jeho manželku Ethel, jež se vyskytuje ve filmu jako duch, k smrti, později spolupracoval se senátorem McCarthym na jeho protikomunistických vyšetřováních. V 59 letech zemřel na AIDS. (StarsFan)
  • Jde již o čtvrtou spolupráci režiséra Mika Nicholse s Meryl Streep, avšak první minisérie či seriál. (jezurka42)

Související novinky

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Ve věku 83 let nás opustil Mike Nichols, režisér Absolventa, Kdo se bojí Virginie Woolfové? nebo Hlavy 22. Berlínský rodák se dostal do Ameriky v roce 1938 a po čase zjistil, že jej láká dramatické… (více)

Reklama

Reklama