Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

V odlehlém norském městečku ležícím uprostřed nehostinné pustiny se zná každý s každým. Život v Utmarku je však divoký a cizincům se málokdy podaří přizpůsobit. Když je do školy přijata nová optimistická učitelka, doufá v nový začátek. Brzy si však uvědomí, že jedinou osobou, která se zde chová aspoň trochu dospěle, je 12letá dívka. Seriál vypráví prostřednictvím živořících a velmi neobvyklých postav příběh o hledání místa na světě - ať už jde o nalezení sebe sama po rozchodu s partnerem, neúnavnou snahu dospět, zoufalé úsilí překonat smrt milovaného člověka nebo jednoduše vyhnání duše zesnulého manžela z vašeho těla skrze exorcismus. Komediální drama pojednává o přijetí všech nepříjemných zkoušek osudu a dotýká se nejrůznějších aspektů lidské podstaty - lásky, smrti i transvestitismu. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

Tosi 

všechny recenze uživatele

Že se tvůrci inspirovali Fargem napadne nejspíš každýho. Sice to jeho kvalit nedosahuje, ale seriál rozhodně svým černým humorem baví. Dramatickou linku vytváří pouze napětí mezi Finnem a Bilzim, jinak si norové udělali prdel ze všeho, co jim přišlo pod ruku. Jen doplním, že atmosféru skvěle doplňují skladby od finské kapely 22-Pistepirkko. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Velkommen til Utmark působí chvílemi jako směsice několika podobných seriálů, přesto si po celou dobu ponechává ten nefalšovaný, severský tah na bránu. Neuvěřitelně vtipně napsaná, herecky skvěle obsazená a ještě lépe nadabovaná směsice lidských osudů, kterou zhltnete na jeden zátah, jako odpolední lehkou sváču. Jedno z nejmilejších, letošních překvapení a jasný důkaz toho, že HBO není ještě zdaleka tak v prdeli, jak jsem tuhle někde četl. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nemám tušení, jak seriál hodnotili ostatní uživatelé, protože tento text píšu offline (ano, opravdu, prupiska a sešit!) v době, kdy nemám funkční PC (a později ho redigovat- jaké slovo!- nebudu), ale doufám, že se ještě někomu líbil. Norští tvůrci by si to podle mě zasloužili, protože se jim podařilo natočit velmi civilně pojatou záležitost, v níž se neuchylovali k lacinému přehánění, a předložili mi příběh, který jsem jim mohl s klidem věřit. U seriálu jsem se fakt skvěle bavil hlavně díky použitému humoru a díky situacím, které vyplývaly z chybné interpretace viděného popřípadě slyšeného. Velká spokojenost. 4*+ ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

HBOGO to sice dává i s českým dabingem, ale ochudit se o norštinu by byla škoda. Nádherná severská krajina a poetika. Jinak je to tradiční seveřanská podivnost mixující několik žánrů s precizní výpravou a prací s postavami, o kterých je to především a vykašlal bych se na nějaký výklad Coenů a kdesi cosi a prostě si těch 8 dílů užil. Milé překvápko. 9/10 ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

miluji tyhle osobité severské kousky a Velkommen Til Utmark je další skvělá věc.Není to sice komedie,protože se tu vlastně neděje prakticky vůbec nic hezkého a skoro všichni tu jsou úplně v pr.eli,ale dokáže to být poťouchle a absurdně vtipné.Místy to má dokonce až takovou Coenovskou poetiku.Prostředí je krásné,byť nelítostné a obsazení výborné a naprosto přesné.Klidně bych si dal nášup...80% ()

Galerie (143)

Reklama

Reklama