Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

V odlehlém norském městečku ležícím uprostřed nehostinné pustiny se zná každý s každým. Život v Utmarku je však divoký a cizincům se málokdy podaří přizpůsobit. Když je do školy přijata nová optimistická učitelka, doufá v nový začátek. Brzy si však uvědomí, že jedinou osobou, která se zde chová aspoň trochu dospěle, je 12letá dívka. Seriál vypráví prostřednictvím živořících a velmi neobvyklých postav příběh o hledání místa na světě - ať už jde o nalezení sebe sama po rozchodu s partnerem, neúnavnou snahu dospět, zoufalé úsilí překonat smrt milovaného člověka nebo jednoduše vyhnání duše zesnulého manžela z vašeho těla skrze exorcismus. Komediální drama pojednává o přijetí všech nepříjemných zkoušek osudu a dotýká se nejrůznějších aspektů lidské podstaty - lásky, smrti i transvestitismu. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (41)

kocik1 

všechny recenze uživatele

Být prostitutkou v norském zapadákově je docela dobrý job, stačí navléknout šatovou zástěru. Není to ani nikterak nezáživné, protože chlapa bez úchylky, abys pohledal párem sobů.  Absurdní drama, absurdní komedii i podprahovou vážnost, to všechno člověk v tomhle seriálu najde, když si zvykne na to, že být dement je tu životní styl, jedinou normální bytostí je tu malá blonďatá holčička a nejvíc to pálí zjizvené albánské děvce. Skvěle jsem se bavila. ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

HBOGO to sice dává i s českým dabingem, ale ochudit se o norštinu by byla škoda. Nádherná severská krajina a poetika. Jinak je to tradiční seveřanská podivnost mixující několik žánrů s precizní výpravou a prací s postavami, o kterých je to především a vykašlal bych se na nějaký výklad Coenů a kdesi cosi a prostě si těch 8 dílů užil. Milé překvápko. 9/10 ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Černohumorný, depresivní pohled na odlehlé, pošmourné, norské městečko a jeho svérázné a dost podivné obyvatelé. Po celou dobu jsem jen čekal, komu naplno rupne v kouli a všechny povraždí. To se sice nestane, ale přesto to příjemný pohled není a potěší tak hlavně jako uklidnění, že se máme docela dobře. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Konec světa není  tak zajímavý jak se zdá. Je zajímavé, že po všech letech se spíše ukazuje, že vyloženě skandinávská tvorba vlastně nepřináší jinou než scénografickou potěchu. To je celé. Člověk se snaží dekódovat celý koncept seriálu, který se nakonec ukáže jako ulítlá a trpká komedie, jenže to už je dvě epizody od konce a to je trochu pozdě. Protože nějaký zájem je dávno tentam. Ani obraz, ani zvuk. ()

merit1 

všechny recenze uživatele

Slušný výkon ! A to sa v seriály okrem detí nevyskytuje snáď ani jedna vyslovene kladná postava. Napriek tomu postavy vzbudzovali sympatie a scenár im vkladal do úst dialógy, ktoré netrhali uši, ale zároveň nepôsobili triviálne. Drsný realizmus, pretkaný miestami až absurdným humorom, pestrá škála charakterov a mystika prírody mi často pripomínali atmosféru Twin Peaks. ()

Galerie (143)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

Reklama

Reklama