Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

V odlehlém norském městečku ležícím uprostřed nehostinné pustiny se zná každý s každým. Život v Utmarku je však divoký a cizincům se málokdy podaří přizpůsobit. Když je do školy přijata nová optimistická učitelka, doufá v nový začátek. Brzy si však uvědomí, že jedinou osobou, která se zde chová aspoň trochu dospěle, je 12letá dívka. Seriál vypráví prostřednictvím živořících a velmi neobvyklých postav příběh o hledání místa na světě - ať už jde o nalezení sebe sama po rozchodu s partnerem, neúnavnou snahu dospět, zoufalé úsilí překonat smrt milovaného člověka nebo jednoduše vyhnání duše zesnulého manžela z vašeho těla skrze exorcismus. Komediální drama pojednává o přijetí všech nepříjemných zkoušek osudu a dotýká se nejrůznějších aspektů lidské podstaty - lásky, smrti i transvestitismu. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Černohumorný, depresivní pohled na odlehlé, pošmourné, norské městečko a jeho svérázné a dost podivné obyvatelé. Po celou dobu jsem jen čekal, komu naplno rupne v kouli a všechny povraždí. To se sice nestane, ale přesto to příjemný pohled není a potěší tak hlavně jako uklidnění, že se máme docela dobře. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nemám tušení, jak seriál hodnotili ostatní uživatelé, protože tento text píšu offline (ano, opravdu, prupiska a sešit!) v době, kdy nemám funkční PC (a později ho redigovat- jaké slovo!- nebudu), ale doufám, že se ještě někomu líbil. Norští tvůrci by si to podle mě zasloužili, protože se jim podařilo natočit velmi civilně pojatou záležitost, v níž se neuchylovali k lacinému přehánění, a předložili mi příběh, který jsem jim mohl s klidem věřit. U seriálu jsem se fakt skvěle bavil hlavně díky použitému humoru a díky situacím, které vyplývaly z chybné interpretace viděného popřípadě slyšeného. Velká spokojenost. 4*+ ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Norská variace na Fargo 1) (spíš seriál než film) představuje velmi svérázné lidi, o jejichž mentálním zdraví bych si dovolil s úspěchem pochybovat._____ 2)  Postavy jsou tu dvojí - buď nesympatické anebo vysoce nesympatické._____ 3)  Časem se ale ukáže, že tento bizarní svět je docela zajímavý. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

¨ „PŘÍRODA SI ŽÁDÁ SVÝ …“   Někdo trpí demencí, někdo je dement, někdo kretén a jinej zas alkoholik. Někdo kurva (a nestydí se za to) a někdo píča (za což by se stydět měla). Prostě mix postaviček v norský „Díře u Hanušovic“, která sice není tak ospalá, ale podivnejch lidí je v ní víc než dost.  A většina z nich si žije – tak nějak z povinnosti, ten svůj posranej život… Pomalý filmový tempo kopíruje životní styl v Utmarku. Ani ten příběh není strhující. Je jako ty lidi… A v tom všem člověka potěší, když se objeví kousíček štěstí. Nebo jen jiskérka naděje… Tak nějak jsem se do toho zakoukal (ne vole, nepoznal jsem se tam….aspoň kurva zatím…) a tihle bohem opuštění lidi mně dokázali (svým způsobem) přirůst k srdci.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zažívám životní „rigor mortis“. 2.) Jsem děvka, jsem alkáč, jsem pasák, jsem transka, jsem… a žiju v prdeli „na konci světa“. 3.) Věřím, že 99% mých problémů vyřeší mrtvola.   ///  Thx za titule „Marta Bartošková“.                  PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Velkommen til Utmark působí chvílemi jako směsice několika podobných seriálů, přesto si po celou dobu ponechává ten nefalšovaný, severský tah na bránu. Neuvěřitelně vtipně napsaná, herecky skvěle obsazená a ještě lépe nadabovaná směsice lidských osudů, kterou zhltnete na jeden zátah, jako odpolední lehkou sváču. Jedno z nejmilejších, letošních překvapení a jasný důkaz toho, že HBO není ještě zdaleka tak v prdeli, jak jsem tuhle někde četl. ()

Galerie (143)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní…

Reklama

Reklama