Reklama

Reklama

Kanodžo, okarišimasu

(seriál)
  • Japonsko Kanojo, Okarishimasu (více)
Trailer 3

Série(2) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Kazuya Kinoshita je dvacetiletý student univerzity v Tokiu, má vlastní byt a rozkošnou přítelkyni Mami Nanami. Až na to, že Mami-chan se s ním náhle rozejde. Kazuya se ve své nenadálé osamělosti a snaze zmírnit bolest nelítostně zlomeného srdce, uchýlí k zoufalému činu a pronajme si dívku přes internet – Chizuru Mizuharu. Jenže, co začalo jako docela nevinný pokus o překonání bývalého vztahu, se velmi záhy zkomplikuje. (cesmine)

(více)

Videa (14)

Trailer 3

Recenze (8)

cesmine 

všechny recenze uživatele

Jednoduchá, velmi předvídatelná zápletka, která se začne hrozně hloupě komplikovat jen proto, že hlavní hrdina je srab a neumí říct pravdu, a ani ho nenapadne třeba vyřešit situaci nějak jinak než tím, že vrší jednu stupidní lež na druhou a Chizuru tak dostává do hrozně nepříjemných situací - až mě občas bolelo se na to dívat, jak mi jí bylo líto. Náhody, které se tu dějí měly skončit už u toho, když se Kazuya s Chizuru potkali ve škole, zbytek už je prostě jen absurdní a má jednu jedinou funkci - vytvářet zkratky, aby to tvůrci měli tak simple, jak jen to jde. Nedorozumění se pak tvoří totiž naprosto sama, když na svojí tajnou rental přítelkyni narážíte na každém rohu. Spousta skvělých anime končí uprostřed příběhu po první sérii, zrovna tohle se naneštěstí (pokud se nemýlím) příští rok dočká pokračování, ačkoliv už mělo dávno skončit. Už jen pro dobro těch nebohých dívek. V poslední době mám bohužel fakt štěstí, že si vybírám romcomy, kde hlavní klučina stojí za starou belu, ale kvůli nějakému tristnímu příběhu z dětství máme věřit, že je ve skrytu duše pure jako bílá sasanka v lese, a je tedy naprosto opodstatněné, že mu dívky (které mají někdy dokonce actual osobnost) padají k nohám. Přitom snad úplně každý vidí, že to není úplně ideální matroš na harémové anime, když je Kazuya ufňukaný stalker, neumí mluvit o svých pocitech (a vlastně si zřejmě ani není jistý, jestli tenhle týden chce simpovat Mami, Chizuru, Ruce nebo Sumi), je tak frustrovaný ohledně svého panictví, že nedokáže fixovat svou pozornost na nic jiného a kdykoliv ho (jakákoliv) dívka chytí za ruku, už mu teče krev z nosu. Je to takový ten incel, kterého si dokážu představit v inboxu na facebooku, jak holkám píše "I'm a nice guy, bitch, so where is the sex I earned?". Achjo. Jediný, koho by si ani Kazuya nezasloužil je asi ta jeho milovaná Mami-chan. Ta je vykreslená, jako tak prvoplánová mrcha, že bych ji ani tomu ubožáčkovi nepřála. Nesmím zapomenout na creepy babičku (au, už zase je mi líto Chizuru) a na to, jak pošetilá je od tvůrců ta snaha diváky přesvědčit, že - přes všechny ty důmyslně promyšlené lži - je pro vedlejší postavy hrozně těžké spojit si v mozku dva neurony a přijít na to, že Mizuhara není Kazuyova skutečná přítelkyně. ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

[Shlédnuty 2 epizody 1. série, drop] Au, au, to zas mě jednou zabolelo u srdíčka, že musím sdílet pohlaví s tak otřesným hlavním hrdinou jako je Kazuya. Nejnižší level tvořivosti v sekci romcomů poznáte snadno na základě jednoduchých vlastností: 5 biliónů nedorozumění, vhodné náhodičky co minuta uběhne, vyznání je obtížnější co výšlap na Mt. Everest, král paniců v hlavní roli. Upřímně, abych tu jen nedegradoval "Půjčovnu přítelkyň" (už samo o sobě to zní děsně hloupě, že?) do těch nejhorších představitelných končin, tak pointa sama o sobě není tak hrozná a dalo by se s tím při zapojení 1/10 mozku i relativně pracovat - jenže to by se na scéně nesměla objevit sympatiemi absentující skvadra v podobě tlupy kamarádů na zabití, babičky protivnější co jehovistický poskok a i ta ex nemá na práci nic jiného než psychopaticky se rochnit v stalkingu našeho nenáviděného ňoumy. A Kazuya hrdinsky lže, lže a lže, aby mohl vytvářet nová nedorozumění a další prostor pro celé tohle idiotické nekonečné kolečko, co se jistojistě rozloží na 200+ dílů mangy. Nejsmutnější na tom je, že tahle manga má jasný audienční cíl: Dávat neexistující naději pro všechny ty uzavřené a s neexistujícím sebevědomím odtažité chlapce, kteří si myslí, že sezením doma a totální pasivitou narazí na zájem X dokonalých krasotinek. A které mu odevzdají své srdce, když se na ně usmějou. Inu, důvodů a varování jsem tu dal dostatek, zbytek je na Vás. Horší 2*. ()

Reklama

Hees 

všechny recenze uživatele

Takže náš hlavný hrdina Kazuya má priateľku len do istého momentu, teda samozrejme kým sa s ním nerozíde a  tak sa rozhodne si objednať Chizuru a kto by to bol povedal dopredu, že potom dvaja hlavný hrdinovia budú vlastne k sebe niečo cítiť, tak to by bol normálne Sherlock Holmes, ale bohužiaľ sa nebavíme o anime Yuukoku no Moriarty (tam sa objaví Sherlock), ale o Kanojo, Okarishimasu. Anime kvalitatívne dokáže plniť svoju rolu len čo sa týka romantiky a tam to dosahuje tak povediac priemerne a ostatné aspekty sú na tom horšie, alebo sa vôbec nerozvíjajú k mojej spokojnosti, takže ak hľadáte čistú romantiku toto by Vás mohlo ešte ako tak zasýtiť.  Osobne si myslím, že ani nápad toho, že si niekto prenajme priateľku nie je nejakým úplne úžasným nápadom, aby ozvláštnil generický štýl anime, kedy sme opäť v školskom prostredí. Hlavný hrdina opäť ako to býva zvykom trocha taký no "jednoduchší" a mierne hanblivý, no proste nie je to hlavný hrdina, ktorý by niečo znamenal, ale plní rolu. Čím ideme ďalej sa z toho viac stáva taká clown fiesta, ktorá za mňa vôbec nie je nijak extra vtipná a najviac potešujúce sú pre mňa normálne rozhovory dvoch hlavných hrdinov, ale to všetko okolo je vlastne rušivý element. Za mňa by sa toto muselo viac snažiť v druhej sérii, lebo inak ak bude takto variť z vody a vytvárať doslova zbytočné situácie, tak potom už nikoho ani nebude baviť ten vzťah hlavných hrdinov. ()

KiritoSenpai 

všechny recenze uživatele

Celé anime je tak trochu ujeté a zabývá se vlastně jen problematikou rental holek, což by nebyl zas až tak velký problém, kdyby se to furt tak netáhlo. Postavy jsou bohužel všechny tak krásné, že s žánrem slice of life těžko souvisí, byť se tomu může tak na první pohled zdát. Scénář je trochu kostrbatý, protože se hlavní a vedlejší postavy objevují napříč sérií tak nějak random. Ale kritiku stranou, jako oddychové anime je to fajn. Škoda konce, který mohl úplně jednoznačně být happy end. Místo toho se první série uzavřela na pokračování do druhé. Což je možná škoda, protože v tom nejlepší by se mělo vždy skončit. ()

Blackhand47 

všechny recenze uživatele

Romantických anime mám za sebou už poměrně dost, tak jsem přemýšlel, jaké hodnocení tomu vůbec dám. Máme tu poměrně rozšiřující se business s hodinovými přítelkyněmi, což by se dalo označit za takovou přijatelnější prostituci. Hlavní hrdina, který je nečekaně hodný kluk, dostane košem a najme si proto jednu z těchto přítelkyň, aby se s tím vyrovnal. Jenže se to celé zkomplikuje a jejich lež se začne šířit mezi stále více lidí. Ze zvědavosti jsem mrknul, jak dlouhá je vlastně předloha a naneštěstí se to celkem táhne. Upřímně je to podle mě materiál na max dvě série, ale můžu se mýlit. Po první sérii tomu dávám zatím 75% ()

Galerie (334)

Reklama

Reklama