Rabbits

Drama / Mysteriózní / Horor / Komedie / Fantasy

USA, 2002, 50 min

David Lynch

David Lynch

Kdyby si tohle pustil někdo z americké armády, bezpochyby by pak film našel uplatnění při mučení zajatců. Pokud jste normální člověk, tak chcete-li se vyhnout vážné psychické újmě, vyhněte se i Králíkům. Pokud ale jste filmový fanoušek vyžívající se v bizarnostech, za nimiž se schovává David Lynch a jiní psychotici, je to to pravé pro vás. Je to horor mísící se se sitkomem s prvky surrealismu a dadaismu. Je to ještě podivnější než obvykle a napadá mě spousta otázek. Proč to jsou králíci? Proč mluví každý o něčem jiném? Proč ten smích? A kdo to volal? Odpověď asi najde každý jinou, nebo žádnou. Ani králíci už prostě nejsou čím se zdají být.(17.3.2006)

Pět hvězdiček je možná na takovouhle nekoukatelnou záležitost hodně, ale ten nápad je fakt kulervoucí. Lynch seriály snad nesnáší. V Rabbits na ně totiž naráží jak může - nesmyslné dialogy o ničem, plytký děj, umělé smíchy v neadekvátní momenty, neúnosný počet dílů a to všechno v depresivní atomosféře.(14.1.2008)

„Rabbits“ přesně odpovídají mým představám o Lynchově tvorbě, s jakými jsem se do ní před pár lety pustila. Stejně jako později u Inland Empire zabírá u Králíků spíš intuice než nějaké „logické“ úvahy a výsledkem padesáti minut statického záběrování králičí rodinky v lidských šatech a budování opravdu mrazivé atmosféry nejistoty pomocí neznámých zvuků, nesouvisejících dialogů a očekávání něčeho hrozivého v kontrastu s předtočeným smíchem není jasná pointa, ale opět obecná pravda, že v našem maloměšťáckém prostředí „something is wrong“.(23.7.2008)

Lynch nezklamal. 3 králíci, jeden pokoj, satira sitcomu a jak říká slogan filmu - děsivé tajemství. Jaké je ono děsivé tajemství, na to si už musí každý přijít sám. Dialogy, nebo spíše monology, které nedávají smysl, pokud je berete jako souvislý text, ovšem jako celek zjistíte, že v nich smysl je (berte to jako film Memento od Nolana) a pokud máte uši a originální znění, zaručeně nepřeslechnete strach a vzrušení v hlasech králíčků, čím více se blíží konec.(13.8.2011)

• Kuzzie

Je to od Lynche,tak je to v červených číslech.Kdyby tohle režíroval někdo neznámej,tak se to dostane do top nejhorších filmů všech dob.Dobře,viděla jsem jen 20 minut,ale kdo by to moh dokoukat celý? Hvězdičku dávám za ten nápad používat umělej smích v nevhodných dobách a odebírám za pokus ve mě najít intelektuála a za otřesný herecký výkony.Naomi měla tak hrozný líčení,že z dálky připomínala králíka!(16.5.2014)

• - Celý film je snímaný statickou kamerou, okrem jedného záberu na zvoniaci telefón. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Miestnosť, v ktorej sa celý dej filmu odohráva, vznikla rozložením provizórneho štúdia na kopci za Lynchovým obydlím. (Zdroj: ČSFD.cz)