Rabbits

USA, 2002, 50 min

David Lynch

David Lynch
  • dr.horrible

Tento film nie som schopný ohodnotiť, nakoľko vôbec netuším, čo sa celých štyridsať minút dialo. U Lyncha musí byť na niečo podobné človek pripravený, ale toto bolo vážne moc. V únosnej miere zajace neskôr použil vo filme "Inland Empire"(čo je sám o sebe jeden z jeho najťažších filmov), ale pozerať sa trištvrtehodinu na film, kde sa nič nedeje -teda deje, akurát nikto nevie čo- je ešte horšie ťažšie a náročnejšie, ako pozerať práve na trojhodinové psychedelické šialenstvo s Laurou Dern. Niečo tu vážne smrdí umeleckou onaniou. Nehodnotím(8.3.2012)

Nevím co tím chtěl David Lynch říci a obávám se, že se tu nenajde nikdo kdo by mi to pověděl... Za tu absurditu které se musíte smát, za ty dialogy které nenavazují jeden na druhý, za (naštěstí) takovou délku filmu a za to, že člověk uviděl něco co nikdy asi neviděl (a možná ani neuvidí) se musím přiklonit k neutrálnímu hodnocení... - 50%(23.8.2010)

• Kulmon

To je tedy dilema, jaké hodnocení dát. Je to Lynch a já už jsem si trochu zvykl, že jeho filmům nerozumím, ale někdy nerozumím a přesto jsem uchvácen. Zatímco tomuto nesmyslu nerozumím a jsem z toho spíše znechucen. Králíci mumlaj nesmysly páté přes deváté, do toho se smějou sitcomoví fanoušci, ale co z toho??? Přece nebudu dávat vysoké hodnocení jen proto, že to je Lynch a nebudu proto říkat, že to je geniální.(4.9.2007)

Těžko se najde někdo, kdo by film dokázal nějak logicky vysvětlit. Pro mě je ale důležitější hypnotická atmosféra, která dělá z Rabbits působivý mini film a opět obohacuje můj pohled na génia Lynche. 7/10(20.4.2009)

scéna - 1 pokoj, rodina králíků, naprosto náhodné dialogy, zvuky, které by za hudbu mohl označit jen šílenec... 1 statický záběr. naprosto strašidelné. Důkaz toho, že i z ničeho lze udělat velké něco.(11.4.2004)

• - Celý film je snímaný statickou kamerou, okrem jedného záberu na zvoniaci telefón. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Miestnosť, v ktorej sa celý dej filmu odohráva, vznikla rozložením provizórneho štúdia na kopci za Lynchovým obydlím. (Zdroj: ČSFD.cz)