Rabbits

Drama / Mysteriózní / Horor / Komedie / Fantasy

USA, 2002, 50 min

David Lynch

David Lynch

David Lynch odvádí pozornost absurdními dialogy a úchylnými monology, o jejichž smyslu můžeme spekulovat, jisté je jen to, že jsou matoucí a DIVNÉ. Je zřejmé, že se děje něco moc špatného a to naše králíky vyvádí pěkně z míry. Začínám věřit, že David Lynch umí uvádět do hypnotického stavu přes vaši obrazovku. Konec mi vyrazil dech a zatemnil zrak - zážitek jako prase, ze kterého mi hučelo v hlavě. Zjevení démona (nebo co to je) je i v porovnání s Lynchovými mysticky - hororovými scénami na totální špičce (na špičce je ehmmm tvl toho je- tak třeba trpaslík twin peaks, bezďák v Mullholand drive, nahrávka na kazetě Lost Higway) . Nejlepší krátkometrážní Lynch. Stejně doufám, že Lynch natočí další perfektní celovečerní snímek pro "normální kino". Silencio(28.11.2010)

Je to v jednom záběru, nic se tam skoro neděje, má to real-time duch, banální dialogy na sebe nenavazují a celkově je to uplně o ničem. Ale ta hudba, ta atmosféra, ten nápad, ta scéna a jednoduchost to je to, co dělá z tohohle počinu něco mrazivě krásného a inspirativního. Někdo může namítnout, že kdyby to neudělal Lynch, tak se to rázem ocitne v propadlišti filmových dějin a ani pes by to neočuchal. Ale stačí se nechat vést netradičním kouzlem téhle "lynchoviny" a změníte názor :)(13.11.2008)

Krásně temné místy až děsivé dílko-tři králíci žijí v bytě(a asi i světě)kde se řeč,pohyb a čas navzájem míjí--těžko s určitostí říct čí jsou tajemné kroky za dveřmi--těžko s určitostí říci proč jediný detail v celém seriálu je zrovna zvonící telefon--těžko říct co pro králíky znamená to tajemné zjevení v rohu pokoje a co říká--prostě typická Lynchovina u které místy tuhne krev v žilách..ta scéna kdy se pomalu a samy od sebe otevírají dveře a pak.......no dejte pokoj.(21.5.2007)

• Fingon

Film je pohyb. FILM JE POHYB! Mám chuť za tohle Lynche zlynčovat. Za celých dvaačtyřicet minut se vystřídají pouhé čtyři pozice kamery, přičemž dvě z nich jsou pouze jednou se objevící prostřihy (na telefon a na dveře) a další dvě od sebe prakticky nelze rozeznat! Viděl jsem téměř všechny Lynchovy filmy, krátkometrážní i celovečerní a většinou se mi hodně líbily. Tohle je přinejmenším pro mně to nejhorší a hlavně NEJNUDNĚJŠÍ, co kdy Lynch natočil.(27.8.2008)

Nevím co tím chtěl David Lynch říci a obávám se, že se tu nenajde nikdo kdo by mi to pověděl... Za tu absurditu které se musíte smát, za ty dialogy které nenavazují jeden na druhý, za (naštěstí) takovou délku filmu a za to, že člověk uviděl něco co nikdy asi neviděl (a možná ani neuvidí) se musím přiklonit k neutrálnímu hodnocení... - 50%(23.8.2010)

• - Celý film je snímaný statickou kamerou, okrem jedného záberu na zvoniaci telefón. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Miestnosť, v ktorej sa celý dej filmu odohráva, vznikla rozložením provizórneho štúdia na kopci za Lynchovým obydlím. (Zdroj: ČSFD.cz)