Dojemné drama režiséra a producenta Clinta Eastwooda se odehrává v roce 1979. Bývalá hvězda rodea a majitel koňského ranče Mike Milo (Eastwood) dostane od svého šéfa úkol dopravit jeho problémového syna z Mexika do Texasu. Nesourodá dvojice se vydává na strastiplnou výpravu po zapadlých cestách a čelí řadě nebezpečných překážek. Životem znavený jezdec během jejich náročného putování navazuje nečekaná přátelství a nakonec dosáhne vlastního vykoupení. (HBO Europe)

Trailer 1

MontyBrogan

Príbeh na pomedzí škatuliek krimi a dobrodružný, plus teda vo westernovom šate, sa chtiac-nechtiac stáva feel good filmom takpovediac bez žánru. To ho zároveň ako jediné v mojich očiach zachraňuje. Atmosféra a hudba sú fajn, inak ide o plytkosť na úrovni púštneho jazera. Záporné postavy sú nepresvedčivé a nedotiahnuté. Hlavný hrdina by mal mať tak o 30 rokov menej, aby to celé dávalo zmysel. Ale dobre vedieť, že Clint Eastwood napriek krehkosti Benjamina Buttona v predškolskom veku stále ako tak funguje. ()

Johnny.ARN

To bola riadna vtákovina. Devadesát ročný Clint ledva drží pokope ale každá žena by ho chcela do postele. Jebe? DOto road movie po prašnom Mexicu so špatnými hercami a drístajú a špatných životných rozhodnutiach. Jebe? Clint neviem prečo išiel do takejto sračky, ale tak snáď ešte stihne niečo poriadne. 1 z 5 ()

Martin741

No takto, ja mam uctu k starym ludom ako je pan VychodnyLes. No lenze VychodnyLes uz ma aj vek, a nie je to 80 -ka, je to uz cez 90 ze jo.  To uz rovno moze Dzin Hekmen natocit  Francouzskou Spojku 3 a 4.  Pribeh je neskutocne jednoduchy- dopravit maleho Mexicana z A do B + matka toho maleho prepadla alkoholizmu a klopi lahvace. Uz roku 2008 som mal problem uverit kecom pana VychodnehoLesa ze Gran Torino je jeho poslednou rolou pred Kamerou, uz vtedy som si myslel, ze ide o vatovo plane kecy. Dobre som Urobil, Vychodnyles sluby nedodrzal a sa zas vratil pred kamery. Takze strucne : pan Vychodnyles je uz moc stary, za kamerou mu to svedci ovela viac nez pred, 90 -ku dosiahol a v takomto veku uz clovek moze byt rad, ze udrzi moc, trafi do obchodu , na pivo a na hajzl. Taky Jean Paul Belmondo sa na hratie vo filmoch po 80 -ke rovno vysral - a dobre urobil   : 40 % ()

Streeper

Miluju Clinta, je to jeden z tvůrců, který má cit a talent opravdu pro všechno, režii, herectví, scénář a hudbu. Cry Macho je ale pro mě velkým zklamáním. Mám pocit, že kdyby se Clint chopil jen režie a hlavní úlohu nechal na někom jiném - líbil by se mi třeba Morgan Freeman nebo Tommy Lee Jones - tak by to dopadlo daleko lépe. Upřímně doufám, že ještě sedne na režisérské křeslo a natočí opravdovou pecku, protože tohle to fakt nebylo. ()

HellFire

Ačkoliv obdivuhodný, výkon Clinta Eastwooda je poznamenán jeho stářím. Liam Neeson dokáže v 60 zahrát akčního machra, který mlátí a střílí všechny okolo, ale Clint působí, jako že se rozsype, kdyby mu chtěl někdo vrazit nebo s ním trochu víc hodit. Příběh se poněkud táhne a i když poznáváme nové postavy, není se moc na co dívat. Bohužel ani formulka dvou zcela rozdílných lidí, kteří si k sobě časem najdou cestu nefunguje – a na vině je klučina v hlavní roli, který je jednoduše zapomenutelný. Stejně tak romantický vztah 90letého pána s o 40 let mladší ženou mi prostě nesedl. V roli Clinta bych si představoval někoho podstatně mladšího. ()

• Internetový deník The Guardian v reakci na to, že Eastwood bude natáčet nový film, poznamenal, že si snad na závěr kariéry slavný tvůrce pro svůj projekt nemohl vybrat vhodnější název. Dokonce poznamenal, že to vypadá, jako by si Eastwood najal marketingovou agenturu, která by shrnula celou jeho bohatou kariéru do dvou slov – Cry Macho. (ClintEastwood)
  • Clint Eastwood si zahrál svou první hlavní roli už v roce 1964 ve filmu Pro hrst dolarů. Díky snímku Cry Macho (2021), kde se opět ujímá hlavní úlohy, se tak stává hercem, který hrál hlavní roli ve filmu hned v sedmi dekádách. (ClintEastwood)

Související novinky

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

31.03.2023

Legendárnímu herci a režisérovi Clintu Eastwoodovi (Gran Torino, Nesmiřitelní) bude letos 93 let. Tento filmový velikán ale ještě neřekl své poslední slovo. Podle čerstvých zpráv nyní Eastwood chystá… (více)

Duna se znovu odsouvá

Duna se znovu odsouvá

26.06.2021

Očekávané sci-fi studia Warner Bros., s nímž by mohl režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Sicario) pomýšlet i na Oscary, se opět odsouvá. Tentokrát naštěstí jen o tři týdny, a to z důvodu, aby film… (více)