Bývalá rodeo hvězda a chovatel koní (Clint Eastwood) bere práci, při které má dopravit malého chlapce z Mexika do Texasu, pryč od jeho alkoholické matky. Čeká je neobyčejně náročná cesta, během níž může světem unavený jezdec najít svůj vlastní pocit vykoupení tím, že chlapce učí, co to znamená být dobrým člověkem. The New York Times toto drama podle románu Nathaniela Richarda Nashe popsal jako příběh morálky dvou postav, které si navzájem pomáhají při těžkých životních situacích. (ClintEastwood)

Trailer

Slasher

Vzhledem k tomu, že už je Clint vetchý devadesátiletý cowboy-stařík, tak samozřejmě velký respekt, co pořád sám odehrál a zrežíroval. Sám film je "pouhý" průměr, co vás asi nenadchne, ani neotráví. Tj. pomalý, dějově a dramaticky vzato slabší, doufal jsem ve větší důraz a emoce, jinak klasicky milý a dobrosrdečný, kocháte se pouštní krajinou. Je-li to ten úplně finální zářez hollywoodské legendy, pak tedy se ctí! (x) ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $8,274,592 ║ Tržby Celosvetovo $8,987,592▐ Tak Clint Eastwood nás už zo svojimi filmami tak razantne nedostáva do kolien ako pred desiatimi rokmi ale stále má čo ponúknuť. Tento krát je to taká príjemná dôchodcovská "rodinná" prechádza, ktorá poteší, pobaví, takmer dojme a nijak neublíži. Fajn, môže byť, na staré kolená to stále dáva zo slušným prehľadom, klobúk dolu. /65%/ ()

castor

Starosvětský, spolehlivý, bilancující. Jenže právě takový nyní Clint není. Spíš jen zoufale nudný. Za poslední dekádu mě zklamal nejvíc právě touhle průhlednou báchorkou o starém tvrďákovi, který má dostat paličatého puberťáka z Mexika k otci v Texasu. Namísto dalšího poplácání po zádech si ale zaslouží, no, rychle zapomenout. Svému šéfovi cosi dluží, takže souhlasí, že v Mexiku najde jeho náctiletého syna a odveze ho „domů“. Kluk je to otravná, ale všechno do sebe tak nějak zapadne a už spolu počítají první míle. Za celou dobu se nestane nic výjimečného nebo nápaditého. Maximálně na čas ztvrdnou v malém mexickém městečku, kde mají čas k sobě ještě lépe najít cestu a zjišťovat, že život nemusí být jen černobílý (Clint i pomocí romantické linky, která je docela otřesná). Zlaté Gran Torino, zlatý Pašerák. Cry Macho je zoufale plytké, jednoduché a nezajímavé asi drama. Jen klišé, nulová gradace děje, otravný mexický kluk a kohout. S ohledem na ohlasy jsem čekal všechno, ale nedostal jsem takřka nic. Jen Clinta, který v jedenadevadesáti letech zůstává totálním frajerem. Pořád má chuť, elán vést velký filmový štáb a ještě se postavit před kameru. Jen ty schopnosti nabídnout vzrušující a dramatický příběh tentokrát zůstaly kdesi v dáli. Příště to zase vyjde. Věřím tomu. Dvě až tři hvězdy. ()

M.a.t.t.

Mimoriadne pomalý a vlastne i dosť neoriginálny neo-western, ktorému by sa objektívne dalo vyčítať viac než dosť. V kontexte tvorby Clinta Eastwooda a istej parafrázy na jeho kariéru však funguje omnoho lepšie a to i napriek nie úplne uveriteľnej romantickej podzápletke, kde sa jeho vysoký vek skrátka nezaprie. No zároveň som si vedomý, že nie každý na neho dokáže nahliadať týmto spôsobom a to asi je asi v poriadku. ()

MrHlad

Clint Eastwood vyráží na cestu do Mexika, kde má najít syna svého šéfa a dostat ho do Ameriky. Držkatý puberťák a starý mrzout si moc nerozumí, ale cestou domů zjistí, že se jeden od druhého mohou hodně naučit. Hollywoodský klasik Eastwood tentokrát natočil velmi pomalé drama, které spoléhá na jeho charisma a na nic jiného. A bohužel to nestačí. Clint je pořád borec, bohužel neoriginální a předvídatelný děj mu podrážejí nohy. Průměrný a ničím výrazný film, bez něhož se obejdete vy a bez něhož by se obešla i Eastwoodova filmografie. ()

• Internetový deník The Guardian v reakci na to, že Eastwood bude natáčet nový film, poznamenal, že si snad na závěr kariéry slavný tvůrce pro svůj projekt nemohl vybrat vhodnější název. Dokonce poznamenal, že to vypadá, jako by si Eastwood najal marketingovou agenturu, která by shrnula celou jeho bohatou kariéru do dvou slov – Cry Macho. (ClintEastwood)
  • N. Richard Nash napsal filmový scénář v 70. letech 20. století, ale studio 20th Century Fox jeho verzi odmítlo hned dvakrát. Nash tedy scénář rozpracoval do podoby románu, který spatřil světlo světa 11. června 1975. Jakmile se dílo dočkalo úspěchu, Nash začal obcházet další hollywoodská studia a nabízel svůj nezměněný scénář až do své smrti v roce 2000. (HellFire)
  • Clint Eastwood složil a sám zahrál krátkou hudební skladbu pojmenovanou „Time Lapse“, kterou si můžeme poslechnout na soundtracku. (HellFire)