On je fakt boží!

• USA Angus, Thongs and Perfect Snogging (více)

Před dovršením patnáctých narozenin upoutá dospívající Georgii nový kluk ve škole, „nádherný sexuální bůh“ Robbie, člen kapely Stiffa Dylanse. Naneštěstí si už Robbie smluvil rande s Georginou úhlavní rivalkou: blonďatou a perfektní Lindsay. Se svými skvělými, avšak bezradnými rodiči, nádherně oblečenou kočkou Argus a s holčičí četou Ace Gang si Georgia vymyslí plán jak sbalit fantastického kluka a mít nejlepší narozeniny všech dob! Natočeno podle knižních bestsellerů od Louise Renninsonové. On je fakt boží! je nádherný zábavný hit pro dospívající, režírovaný Gurinder Chadhaovou (Blafuj jako Beckham, Moje velká indická svatba). (oficiální text distributora)

Maica

Asi už jsem tomuhle žánru odrostla. Překvapilo mě, jak teenage comedy může být tak podovně oplzlá (viz sebeosahávání v parku) a tak dějově řídká jako bramoboračka ve školní jídelně tuhého komunismu (dobře, to je blbost - může mít komedie pro dívky věku -náct nějaký jiný děj než "vyrobily jsme stupnici líbání!" a "ááá, ten je tak sexy!"?). Místy se mi tváří mihnul úsměv, ale ten většinou zapalšila krev hrnoucí se mi do tváří (ano, skutečně jsem se červenala, pro všechnu tu stupiditu). Totálně to zabil happyend sladší než Georgiin narozeninový dort. P.S. Celou dobu mi v hlavě znělo: "hrabě Vronskij, hrabě Vronskij" :-). Edit: Přidávám * za dobrý soundratck (aspoň něco se opravud povedlo). ()

AgnesDee odpad!

Hodina a půl bolesti a utrpení způsobené sobeckou krávou, pro kterou život končí po třicítce a která potřebuje k PATNÁCTÝM NAROZENINÁM party jak u Gatsbyho. Nesympatická pinda, která lidi kolem sebe jen využívá pro své vlastní potěšení, a pak brečí, protože jí její "sexuální bůh" nezavolá. Prostě trapárna pro zoufalé třináctky, u které se nejednou praštíte dlaní do čela. ()

jayman

Ťažko sa mi hodnotí niečo iné ako dej a pocit, ktorý som z Angusa, etc... mal. Ten sa veľmi podobá pocitu, ktorý som mal pri čítaní nekonečnej série Medzi nami dievčatami, ktorú som si ako puberťák nenapádne požičiaval z knižnice. Svet štrnásťročných dievčat je milučký, naivný, magický a trápny zároveň a tento film (a scenár k nemu) bol presne taký - akoby v ňom žiadny dospelák vonkoncom nemal prsty. Hviezdička navyše za mladučkého Aarona T-J (ten bol tiež zároveň milučký, trápny a magický). ()

Miloško

Veľmi pekne natočená sladká romantika pre 14,15ročných teenegerov,s dobrým hereckými výkonmi,a nenásilným humorom.....5/10 ()

AdrianaLarman

Jó, pořád jsem ještě puberťák...Takže nedokážu jít s hodnocením níž. Hlavní představitelka je sympaticky trhlá a díky bohu to není žádná tuctová krasavice, ale obyčejná holčina. Navíc se ve filmu objevují vážně chytlavý songy a na Aarona Johnsona se kouká vážně hezky :)...Takže nemůžu jinak :-D ()

Char_lotte

Na knihách o Georgii Nicolsonové jsem vyrůstala. Proto mě mrzí, že filmovému zpracování musím dát tak malé hodnocení. Kam zmizela ta vtipná a sarkastická Georia? Kam zmizel skvělej Komik Dave (ten tragéd ve filmu rozhodně není)? A taková nicotná zmínka o Ucouranejch dvojčatech Jackie a Alison? Jasný příklad toho, že pokud se někdo snaží nacpat čtyři knížky do 96 minut, nedopadne to dobře. Zůstala jen podprůměrná teenage komedie, ve které zlo je černé (Lindsay) a dobro bílé (všechny hlavní hrdinky) a malá Brigitte Jonesová nakonec uloví svého kluka snů, všechny své další ctitele nabídne svým kamarádkám (wtf?) a hlavní záporačka bude dokonale znemožněna přede všemi. Jako klidně, děvčata okolo dvanácti let se na to určitě rády kouknou, ale nevydávejte to za film podle knih Louise Renninsonové, protože je to úplně jiný příběh. Jediné, co je v tom filmu dobré je hudba, Stiff Dylans rock! ()

Keen.lady

Enšpígl má velmi vtipný komentář, ale nemůžu s ním zcela souhlasit. Ona dojička krav není vylíčená na konci kdovíjak hezky, nicméně se dokáže uvědomit a kapku napravit (z puberty ji to ovšem opravdu nedostane). Některé hlášky jsou příšerné a jiné naopak super. Občas dost nechutné nebo nereálné (stupnice líbání o 10 částech rozhodně nezní na čtrnáctileté holky), občas dojemné a občas vtipné. Takový pěkný střed, určitě někdy kouknu zas, přestože ''nejsem vypleskaná z kluků, kteří vypadají jako kříženci koštěte a lízátka'' :) ()

vodkasesemte

Neviděno, ale Enšpígl má palec nahoru! (píšu palec) Tvl, tam zase hraje ten kripl z Kick-Ass. To je hroznej mentál. Sem na něj uplně alergickej jako na zvířata! ()

Nefe

ľahká oddychovka na poobedie, no ako komentoval brat ( vypol som to po 5 minútach) je to asi len pre dievčatá kategórie viacmenej 14 a vyššie...no ja mám silné ovládanie takže až na pár scén som to prežila bez ujmy a to som od 14-ročných babeniek poniekiaľ staršia...závisí od individuálneho vývinu a veľkej tolerantnosti ( u mňa dúfam druhá vec)... ()

kedluben

no jo no.... tak prostě film v pracovní době, no. takže proto dávám o jednu hvezdičku navíc.... ale vlastně... dyť to bylo docela dobrý! ()

lentilka69

Kdysi dávno jsem četla knižní předlohu, která mě celkem bavila v mých teen letech.. I film nebyl špatný, i když první polovina byla trochu telecí a závěr pohádkovej. Ale vidět se určitě dá, zvlášť pokud ještě pamatujete na své telecí léta :) ()

punka27

celý film som rozmýšľala, že celkom normálny romanťák... no 2.triedny... ale ten koniec? naozaj som musela zadržiavať zvracanie... aaaale celkovo dobrá hudba +- ()

Mr.Lama

Moc filmů vás zpět do puberty takhle lehce a snadno nepošle. Jasně, že je pro menší holky asi zásadní velikost nosu, obrovskej beďar na něm a na tom stojí jejich život, ale všichni to od dvanácti do patnácti měli podobný. A vidět to takhle s odstupem je celkem zábava. Já za kluky můžu říct, že sme řešili taky takový kraviny a sestříhat moji základku tak by to vypadalo podobně jako tenhle film. Jen ten konec už je i na mě moc sladkej a tupej. ()

Amalberga

"Ale mami, vždyť už jsem dospělá! Je mi čtrnáct!" Podobná věta snad v teen filmech nesmí chybět. Při sledováním jsem se cítila neskutečně trapně kvůli hlavní hrdince. Celý den stalkuje svého idola, chodí na hodiny líbání k jakémusi individuu, zažívá "humorných" příhody. Její láska života je ale s jinou, ke všemu největší mrchou, a tak se pouští do dost pochybných akcí jak ho přetáhnout k sobě. Samozřejmě se objeví nějaké menší překážky, ale nakonec pro hlavní hrdinku a její nej kámošku (ostatní ne, ale to přece nikoho nezajímá, že?) dopadne vše tím nejlepším možným způsobem a nechybí dojemná píseň na závěr. ()

dadoool

Je to praštěnej film o teenagerkách, ale je to sranda. Mě to baví pořád dokola a nevadí mi si to pustit, když chci třeba oddychovku. Je to milé, zábavné a člověka to přenese do doby kdy byl uplně stejný a chodil ještě na základku. Za mě moc fajn film, pohodička, 70 % ()

Talita1

Príjemná teen romantická komédia ako oddychovka na večer. Človek sa ocitne opäť v mladosti, kde sa riešia tak maximálne účesy, oslavy a kto s kým chodí. Skvelý Aaron Johnson ešte v mladom veku na začiatku kariéry. Chválim aj príjemnú hudbu a pekné exteriéry. Šťastný koniec je ako balzam pre romantickú dušu diváka. ()