On je fakt boží!

• USA Angus, Thongs and Perfect Snogging (více)
Trailer

Před dovršením patnáctých narozenin upoutá dospívající Georgii nový kluk ve škole, „nádherný sexuální bůh“ Robbie, člen kapely Stiffa Dylanse. Naneštěstí si už Robbie smluvil rande s Georginou úhlavní rivalkou: blonďatou a perfektní Lindsay. Se svými skvělými, avšak bezradnými rodiči, nádherně oblečenou kočkou Argus a s holčičí četou Ace Gang si Georgia vymyslí plán jak sbalit fantastického kluka a mít nejlepší narozeniny všech dob! Natočeno podle knižních bestsellerů od Louise Renninsonové. On je fakt boží! je nádherný zábavný hit pro dospívající, režírovaný Gurinder Chadhaovou (Blafuj jako Beckham, Moje velká indická svatba). (oficiální text distributora)

Trailer

Amalberga

"Ale mami, vždyť už jsem dospělá! Je mi čtrnáct!" Podobná věta snad v teen filmech nesmí chybět. Při sledováním jsem se cítila neskutečně trapně kvůli hlavní hrdince. Celý den stalkuje svého idola, chodí na hodiny líbání k jakémusi individuu, zažívá "humorných" příhody. Její láska života je ale s jinou, ke všemu největší mrchou, a tak se pouští do dost pochybných akcí jak ho přetáhnout k sobě. Samozřejmě se objeví nějaké menší překážky, ale nakonec pro hlavní hrdinku a její nej kámošku (ostatní ne, ale to přece nikoho nezajímá, že?) dopadne vše tím nejlepším možným způsobem a nechybí dojemná píseň na závěr. ()

HappySmile

V žánru teen komedií patří tento film rozhodně k těm lepším. Je hodně svižný, doprovázený super hudbou, u které si člověk pozpěvuje a plný vtipných scén. Hlavní hrdince se tady stane spousta trapasů, u kterých se člověk vážně nasměje a spousta holek si určitě vzpomene, že jí se v pubertě určitě taky něco takového stalo. ()

Wooke

Hlúpo vtipné. Život mladých dievčat je vážne vtipný a tento film to pekne zobrazuje. Ale čo ja viem, okrem fajn skupiny a Aarona, ktorého žerú a milujú takmer všetky baby vo veku podobnom tým vo filme, tomu niečo chýbalo. Proste je to čisto film pre dievčatá a ja ako chalan som ho pozeral len z recesia a aby som sa zasmial, prípadne nahliadol do sveta dievčat.GAYY, poviete si. No moja sestra mi potvrdila, že to tak vážne baby robia. Smutná puberta. ()

Molly

Tak jsem si říkala, jak milý a vtipný film s nadhledem tohle je, pak ale přišla závěrečná oslava narozenin a příjemný pocit byl v kelu. Grrr. Přesto ale Angus, Thongs and Perfect Snogging vřele doporučuju - první hodina je prostě výborná, navíc diváci nahlédnou do pubertální dívčí duše a divačky si zase poslintají nad Aaronem Johnsonem, který cca dva roky před tím, než se rozhodl nakopávat zadky, nemá na práci nic jiného než vypadat k zulíbání. Zmínit se sluší i výtečný soundtrack. ()

Dashiella

Asi jeden z filmov, ktorý vám musí sadnúť do nálady, a asi je dosť výrazne holčičí. Nepoznám dievča, čo by sa s týmto nestotožnilo a ja osobne mám 22 rokov, ale príde mi to ako včera, čo som riešila že si so svojím veľkým nosom nikdy nenájdem frajera... /dobre, bolo to včera... :)/ Každopádne som sa bavila oveľa viac než napríklad pri Denníku princeznej a Sesterstvo putovných nohavíc, ktoré je tiež natočené podľa literárnej predlohy, tomuto nesiaha ani po päty. Ďalej oceňujem soudtrack a hlavnú predstaviteľku, ktorá si ma získala od prvej sekundy. Čo tomuto filmu ale u mňa kradne hviezdičku je záver, posledných asi 10 minút- celý film celkom reálne mapuje problémy dospievania, ale ten záver je typická stupídna filmárčina s takým happyendom že odpadávam. Možno chceli dokázať, že aj tak to v živote chodí, a nabáda mladšie dievčatá, ktoré si tento film pozrú, aby nehádzali flintu do žita. Na mňa to už bohužiaľ nezafungovalo. ()

• Film byl natočen podle knih Louise Rennisonové „ Angus, Thongs and Full-Frontal Snogging a It's OK, I'm Wearing Really Big Knickers“. (rialilly)