On je fakt boží!

Angus, Thongs and Perfect Snogging

On je fakt božský!

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2008, 96 min

Když hodnotím tento film, je třeba si uvědomit, že je to film pro teenagery a musím uznat že v tomto žánru je to jeden z nejlepších snímků. Není na něm nic extrémně přehnaného a ani v něm nic nechybí. Velmi potěšující je, že hlavní hrdinka nepatří mezi tak často propagující se typy modelek a tudíž tento film dává takovou nepsanou naději i obyčejným smrtelníkům, že láska jednou potká i je. Milé a nenucené.(5.7.2011)

Nečekaně příjemný film, který mi hodně padl do noty. Ano, je to místy hloupé a naivní, ale když se člověk vrátí v myšlení do puberty (ohledně mě to skutečně vypadá, že se tam v rámci výběru filmů v poslední době tak trochu vracím), tak film Angus, Thongs and Perfect Snogging dokáže docela potěšit. Navíc je fakt, že obsahuje hodně vtipných scén. Já se bavila na jedničku a kdyby mi skutečně bylo patnáct, možná bych hodnocení ještě zvýšila. PS: Proč se u nás nikdy neujaly školní uniformy? Jak ráda bych někdy nějakou nosila...! ~(3,7)~(14.1.2012)

No prostě pro mladší holky. Jediný co se tu řeší je, jak maj 14ti letý holky dostat nějaký strašný borce z Londýna, pak jak se oblíknout a jestli nosit tanga a nebo ne a na závěr se vše vyřeší dospěle, no prostě nic neočekávanýho a někdy toho bylo na mě trošku moc, ale nemůžu řict, že to je vyloženě nuda, ale rozhodně bych si dokázal představit lepší zápletku, nicméně za chudáka tlustýho Anguse, kterej to tam nehorázně schytával s těma oblečkama od malý sestry Georgie musim hvězdičku přidat(8.3.2009)

Přestože většina lidí tento film nemá rádo nebo ho řadí k průměru až podprůměru, já ho považuji za jeden z mých nejoblíbenějších. Je taky první, ve kterém jsem viděla a objevila svého nyní oblíbeného herce Aarona Johnsona (když nepočítám Iluzionistu, ale tam měl jenom malou roli). Předtím, než jsem tento film viděla, jsem si přečetla i knižní předlohy, které se mi líbily. Film má super soundtrack, klasický, ale pěkný příběh, a všichni herci, možná až na představitelku Ellen, mi byli sympatičtí. Celý film byl zábavný a místy i docela vtipný, zvlášť hned ta úvodní scéna. Je fakt, že na plný počet hvězd to asi není, ale mně se to líbilo, s hrdinkou se celkem ztotožňuju a hraje tam Aaron, takže přihodím a dávám pět.(9.9.2011)

• Char_lotte

Na knihách o Georgii Nicolsonové jsem vyrůstala. Proto mě mrzí, že filmovému zpracování musím dát tak malé hodnocení. Kam zmizela ta vtipná a sarkastická Georia? Kam zmizel skvělej Komik Dave (ten tragéd ve filmu rozhodně není)? A taková nicotná zmínka o Ucouranejch dvojčatech Jackie a Alison? Jasný příklad toho, že pokud se někdo snaží nacpat čtyři knížky do 96 minut, nedopadne to dobře. Zůstala jen podprůměrná teenage komedie, ve které zlo je černé (Lindsay) a dobro bílé (všechny hlavní hrdinky) a malá Brigitte Jonesová nakonec uloví svého kluka snů, všechny své další ctitele nabídne svým kamarádkám (wtf?) a hlavní záporačka bude dokonale znemožněna přede všemi. Jako klidně, děvčata okolo dvanácti let se na to určitě rády kouknou, ale nevydávejte to za film podle knih Louise Renninsonové, protože je to úplně jiný příběh. Jediné, co je v tom filmu dobré je hudba, Stiff Dylans rock!(27.4.2012)

• - Film byl natočen podle knih Louise Rennisonové „ Angus, Thongs and Full-Frontal Snogging a It's OK, I'm Wearing Really Big Knickers“. (rialilly)