On je fakt boží!

• Nizozemsko

Angus, Thongs and Perfect Snogging

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2008, 96 min

Příběh jedný blbý manipulativní mrchy, která ve svejch 14 letech už velice dobře ví jak vyjebat s každym, kdo je v jejím okolí. Z nějakýho důvodu spatřuje smysl svý doposud velice krátký existence v líbačce s kickassem, kterej je (nečekaně) dokonalost sama - miluje čičiny (zvířata), je chápavej, smyslnej, nechce podvádět (!) a je vynikající hudebník. A tak se tahle kravka rozhodla, že ho přebere jeho sexy bloncce a během toho procesu sere svoje kamarádky, rodiče a no vlastně všechny. A přes to všechno jí zorganizujou nakonec párty, za kterou by se nemusela stydět kdejaká frigidka na MTV. A překvapivě, tahle sračka, tahle nudle z nosu, tenhle zvratek, rozvařená nudle, smotanej holub... tahle věc je na koukání překvapivě fajn. Jednou dvakrát budete muset zavřít oči při vymačkávání jebáku a sem tam je zase hodně otevřít abyste pořádně viděli nějakou tu postpubertální prdelku v plavkách, ale celkově vám čas tak nějak uteče.... holt je to asi mířený na jiný publikum, takže sorry že nehodnotim víc...(24.4.2014)

Enšpígl má velmi vtipný komentář, ale nemůžu s ním zcela souhlasit. Ona dojička krav není vylíčená na konci kdovíjak hezky, nicméně se dokáže uvědomit a kapku napravit (z puberty ji to ovšem opravdu nedostane). Některé hlášky jsou příšerné a jiné naopak super. Občas dost nechutné nebo nereálné (stupnice líbání o 10 částech rozhodně nezní na čtrnáctileté holky), občas dojemné a občas vtipné. Takový pěkný střed, určitě někdy kouknu zas, přestože ''nejsem vypleskaná z kluků, kteří vypadají jako kříženci koštěte a lízátka'' :)(4.6.2014)

ľahká oddychovka na poobedie, no ako komentoval brat ( vypol som to po 5 minútach) je to asi len pre dievčatá kategórie viacmenej 14 a vyššie...no ja mám silné ovládanie takže až na pár scén som to prežila bez ujmy a to som od 14-ročných babeniek poniekiaľ staršia...závisí od individuálneho vývinu a veľkej tolerantnosti ( u mňa dúfam druhá vec)...(27.1.2009)

Jedna z těch lepších teenage komedií, na které se dá normálně podívat, vydržet bez problému až do konce, a sem tam se i trochu pobavit. Je zde asi všechno, co by měla taková komedie o náctiletých pro náctileté mít, kamarádky, školní idol, sokyně v lásce, konflikt, zlom, vše se v dobré obrací, láska, happy end. Klasické schéma, bez kterého se neobejde žádná teenage komedie, pokud se tedy nesnaží být originální, což se zde skutečně neděje. Ale není to nikterak špatné, možná jsem se u toho neválel smíchy, ale některé zajímavé scénky zde byly, obzvláště oblečky kocoura Anguse byly velice zajímavé. Ale ruku na srdce, i když to není originální, tak já mám právě takovéto filmy se zavedenými postupy rád a šťastné konce očekávám, takže není téměř co vytknout. Herecké výkony průměrné (herci zde ani neměli snad s výjimkou hlavní hrdinky téměř žádnou složitou práci s hraním), film taktéž průměrný, vše tak nějak v normě a bez výkyvů, zkrátka typická teenagerovská komedie, kterých je všude plno, ale to není důvod, proč si tenhle film nevychutnat a neužít. Já jsem s tím, co mi bylo naservírováno, docela spokojený a bez jakýchkoliv větších výhrad uděluji průměrné hodnocení v podobě tří hvězdiček, film ani nezaujal, ale ani nezklamal.(15.5.2010)

No taková nenásilná blbinka, ale docela se mi trefila do povznesené nálady, takže jsem si to užil. Ostatně já radši naivní film o mlaďoších co řeší první pusy, než o štětkách co obtáhly půlku třídy. Pravda ovšem je, že ta holka nebyla zrovna extra štramanda. Ke konci, kdy přichází očekávaná romantika, už to trochu drhne, ale k vyslovenému trapasu to nespadne.(2.9.2012)

• - Film byl natočen podle knih Louise Rennisonové „ Angus, Thongs and Full-Frontal Snogging a It's OK, I'm Wearing Really Big Knickers“. (rialilly)