On je fakt boží!

On je fakt božský!

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2008, 96 min

• Chinese Ashio

Klasické tínedžerky, ktoré zaujíma len to ako uloviť chalana. Hlavná hrdinka bola je absolútne mimo... najskôr sa Robbieho snaží všemožne dostať, potom si kupuje knihy ako "Muži sú z marsu, ženy z venuše" a neskôr ho chce znova. Koniec bol celkom pekný ako tam chodili ale to predtým tá oslava jej narodenín.... musím povedať že nerada hodnotím výzor ale k tomuto musím niečo povedať. Ked som videla ako má tá Georgia zmachlené oči tak mi napadala jedna vec: "Tú vyzážistku by mali zatknúť". Takto sa malujú 15 ročné baby? Ale úplné klišé...(24.6.2011)

• rottik-cb

Pobaví, neurazí. Kvalitativně o trochu výš než podobné filmy tohoto žánru (pohádky o tom, že ztřeštěnost a opravdovost porazí blond vlasy a tanga). Hlavní hrdinka (v podání Georgie Groome) není moc sympatická, je to popravdě ještě dost dítě. Nechápu, jak holky, které si před týdnem začaly holit podpaží, můžou vdychat nad „bohem sexu“. Co s ním asi tak budou dělat? Při rozmýšlení jestli dvě nebo tři hvězdičky mě přepadl konec sladký jako kamion cukrové vaty a já při přetrvávající bolesti břicha dávám dvě… Jedno minus za hrozný český název, jedno plus za neznámého herce Seana Bourkeho (Tom).(9.9.2012)

• BigDeal

Priznám sa, že som videl len necelú prvú polovicu a tak berte moje hodnotenie s týmto vedomím, no to, čo som mal to šťastie (smolu) vidieť, bolo príšerné. Hlavná hrdinka má traumu z toho, že v 14-tich ešte nemá chlapca, potom sa objaví ofinkáč, ktorý musí v každej scéne vyzerať úžasne, aby ho mohli jeho obdivovateľky hodiny a hodiny ospevovať a špehovať, pričom je to celé presladené, upišťané a namiesto vtipného len trápne. P.S.: Neviem, či je Georgia Groome dobrá, alebo zlá herečka, no jediné čo dokázala spraviť tu, bolo pozdvihnuté obočie na znak prekvapenia, alebo znechutenia, alebo nechápania, vlastne všetkého, čo bolo treba zahrať.(7.3.2009)

Příběh jedný blbý manipulativní mrchy, která ve svejch 14 letech už velice dobře ví jak vyjebat s každym, kdo je v jejím okolí. Z nějakýho důvodu spatřuje smysl svý doposud velice krátký existence v líbačce s kickassem, kterej je (nečekaně) dokonalost sama - miluje čičiny (zvířata), je chápavej, smyslnej, nechce podvádět (!) a je vynikající hudebník. A tak se tahle kravka rozhodla, že ho přebere jeho sexy bloncce a během toho procesu sere svoje kamarádky, rodiče a no vlastně všechny. A přes to všechno jí zorganizujou nakonec párty, za kterou by se nemusela stydět kdejaká frigidka na MTV. A překvapivě, tahle sračka, tahle nudle z nosu, tenhle zvratek, rozvařená nudle, smotanej holub... tahle věc je na koukání překvapivě fajn. Jednou dvakrát budete muset zavřít oči při vymačkávání jebáku a sem tam je zase hodně otevřít abyste pořádně viděli nějakou tu postpubertální prdelku v plavkách, ale celkově vám čas tak nějak uteče.... holt je to asi mířený na jiný publikum, takže sorry že nehodnotim víc...(24.4.2014)

Ježiš, proč tak málo procent? Co je špatného na potrhlé teenagerské komedii pro mladé holky? Není to vulgární, nejsou tu debilní kecy o sexu, naopak je tu docela chytrý humor a celé je to prostě roztomilé. Je jasný, že se to bude líbit především 14letých holkám ale mě je dvacet a líbilo se mi to - pravda, možná jsem ještě úplně nedospěla, vždyť ta puberta je tak krásné období. :) Každopádně je to super, navíc je to víc anglické, než americké, což mám ráda. A hlavně hlavní hrdinka je moc sympatická a krásná, mnohem víc hezčí než ty tuctovky v ostatních filmech. A ten modrookej fešák byl taky fajn. Od Protivnejch sprostejch holek konečně teen komedie, na kterou se hezky kouká.(28.10.2013)

• - Film byl natočen podle knih Louise Rennisonové „ Angus, Thongs and Full-Frontal Snogging a It's OK, I'm Wearing Really Big Knickers“. (rialilly)