On je fakt boží!

On je fakt božský!

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2008, 96 min

• karinakari

Jedna z největších blbostí, kterou jsem kdy měla možnost vidět. Ač jsem se u toho poměrně dost zasmála (ne v dobrém slova smyslu). Nejvíc ze všech to odnesl kocour Angus, protože jeho oblečky byly to nejubožejší na celém snímku. Myslím, že i teenageři pro, který je film určen, nejsou zrovna nadšení. Bože, jestli já budu mít někdy takové děti, tak se zastřelím. Nemůžu film doporučit, ani tehdy, jestliže máte chuť vypnout a koukat na nějakou kravinu, protože i v těchto vodách existují mnohem lepší věci.(28.9.2011)

Asi jeden z filmov, ktorý vám musí sadnúť do nálady, a asi je dosť výrazne holčičí. Nepoznám dievča, čo by sa s týmto nestotožnilo a ja osobne mám 22 rokov, ale príde mi to ako včera, čo som riešila že si so svojím veľkým nosom nikdy nenájdem frajera... /dobre, bolo to včera... :)/ Každopádne som sa bavila oveľa viac než napríklad pri Denníku princeznej a Sesterstvo putovných nohavíc, ktoré je tiež natočené podľa literárnej predlohy, tomuto nesiaha ani po päty. Ďalej oceňujem soudtrack a hlavnú predstaviteľku, ktorá si ma získala od prvej sekundy. Čo tomuto filmu ale u mňa kradne hviezdičku je záver, posledných asi 10 minút- celý film celkom reálne mapuje problémy dospievania, ale ten záver je typická stupídna filmárčina s takým happyendom že odpadávam. Možno chceli dokázať, že aj tak to v živote chodí, a nabáda mladšie dievčatá, ktoré si tento film pozrú, aby nehádzali flintu do žita. Na mňa to už bohužiaľ nezafungovalo.(10.12.2010)

Nečekaně příjemný film, který mi hodně padl do noty. Ano, je to místy hloupé a naivní, ale když se člověk vrátí v myšlení do puberty (ohledně mě to skutečně vypadá, že se tam v rámci výběru filmů v poslední době tak trochu vracím), tak film Angus, Thongs and Perfect Snogging dokáže docela potěšit. Navíc je fakt, že obsahuje hodně vtipných scén. Já se bavila na jedničku a kdyby mi skutečně bylo patnáct, možná bych hodnocení ještě zvýšila. PS: Proč se u nás nikdy neujaly školní uniformy? Jak ráda bych někdy nějakou nosila...! ~(3,7)~(14.1.2012)

Jedna z těch lepších teenage komedií, na které se dá normálně podívat, vydržet bez problému až do konce, a sem tam se i trochu pobavit. Je zde asi všechno, co by měla taková komedie o náctiletých pro náctileté mít, kamarádky, školní idol, sokyně v lásce, konflikt, zlom, vše se v dobré obrací, láska, happy end. Klasické schéma, bez kterého se neobejde žádná teenage komedie, pokud se tedy nesnaží být originální, což se zde skutečně neděje. Ale není to nikterak špatné, možná jsem se u toho neválel smíchy, ale některé zajímavé scénky zde byly, obzvláště oblečky kocoura Anguse byly velice zajímavé. Ale ruku na srdce, i když to není originální, tak já mám právě takovéto filmy se zavedenými postupy rád a šťastné konce očekávám, takže není téměř co vytknout. Herecké výkony průměrné (herci zde ani neměli snad s výjimkou hlavní hrdinky téměř žádnou složitou práci s hraním), film taktéž průměrný, vše tak nějak v normě a bez výkyvů, zkrátka typická teenagerovská komedie, kterých je všude plno, ale to není důvod, proč si tenhle film nevychutnat a neužít. Já jsem s tím, co mi bylo naservírováno, docela spokojený a bez jakýchkoliv větších výhrad uděluji průměrné hodnocení v podobě tří hvězdiček, film ani nezaujal, ale ani nezklamal.(15.5.2010)

• kikka20

Rozhodně tohle není pro kluky. Je to holčičí "komedie", ale i když jsem holka tak se mi to teda moc nezamlouvalo. Šestnáctiletý kluk a líbí se mu čtrnáctka? Oki, fajn, láska je láska, ale tohle bylo i na mě moc. Kdyby byla nějak vážně moc hezká, neměla dětský úsměv a kdyby měla aspoň trochu mozek v pořádku, tak by mi to nevadilo, ale ona to prostě neměla. Ještě k tomu, když ten kluk byl na ní moc hezký. On mohl mít na každém prstu deset dívek a vybere si čtrnáctiletou nánu? No, to mě celkem uzemnilo. DĚS A HRŮZA. Ta hvězdička je jen za toho kluka, protože ta holka byla děsně nesympatická.(4.5.2012)

• - Film byl natočen podle knih Louise Rennisonové „ Angus, Thongs and Full-Frontal Snogging a It's OK, I'm Wearing Really Big Knickers“. (rialilly)