Reklama

Reklama

Plastic Symphony

  • Slovensko Plastic Symphony
Trailer

Obsahy(1)

Hlavní postava Matúš je talentovaný hudebník, kterému svět ležel u nohou, ale své slibné kariéry se musel vzdát, když mu onemocněla adoptivní matka. Jeho bratr David naopak patří mezi outsidery a od života se snaží brát cokoliv dobrého, co nabízí. Vedou společný život pouličních hudebníků a vedle osudu je spojuje i velký kontrabas. Matúš pak dostane skvělou nabídku a otevřou se mu dveře do honosného a lepšího světa. Jeho ambice ale zůstávají nenaplněné, i přes úspěch se necítí být šťastným. Naopak David najde svoje štěstí v nenápadné práci pro potřebné. Oba bratři poznávají, že úspěch, pozlátko a uznání okolí ještě nemusí znamenat vlastní osobní štěstí. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

Marze 

všechny recenze uživatele

Film bez love story a sexu s polskym hercem Bartoszem Bieleniou s prilehavou hudbou i naladou. Je to trochu moralita s poselstvim, ze za penize si obycejne lidske stesti nekoupis (ale letenku ano). Vztah mezi sourozenci se narusi, kdyz jeden dostane skvelou praci ve Vidni. Mladsi slouzi seniorum, starsi se pohybuje mezi smetankou snobu, ktera o jeho skladby zajem nema. A u starsiho dojde k prozreni. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Tak trochu na rozpacích. 1)  Umělecké a lidské tápání muzikanta Matúše je podáno celkem slušně. Snímek má podmanivou atmosféru, kterou jednoznačně boduje._____ 2)  S příběhem samým je to trochu horší - ke změně postojů Matúše vedou události zvnějšku a nikoli vlastní myšlenkové zrání._____ 3)  Zaujal mě pěkný, nicméně do role nepřípadný 30letý Polák Bartosz Bielenia (violoncellista Matúš) a zajímavý 38letý Rumun žijící v Německu Sabin Tambrea (Matúšův bývalý spolužák Albert). ()

Reklama

Danqo 

všechny recenze uživatele

Ľudia s nejasnými motiváciami robia nejasné veci, a v ich živote nikto iní ako oni sami nie je? Režisér sa od Niny trochu posunul, ale nie veľmi, keď stále má potrebu klamať o takých drobnostiach na podkreslenie atmosféry (fajčenie v interiéri, nezabezpečená stavba vo Viedni, alebo vlak z Bratislavy idúci cez Hainburg). ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Vcelku príjemné melodramatické prekvapenie v podobe drámy s pomerne jednoduchou dejovou linkou, ale za to so starostlivým budovaním postáv a analyzovania ich charakterov v náročných situáciách. Škoda len, že Judit Bárdos dostala podľa môjho názoru primálo priestoru a že tu bolo až priveľa hluchých miest. Ale vo všeobecnosti ma tento film zaujal a miestami aj emočne zasiahol. 65 % ()

Generi 

všechny recenze uživatele

Na môj vkus až moc komorné, nezaškodilo by trocha osvieženia a veselosti. Hlavný hrdina ako v mrákotách- áno takí sú umelci- niektorí, ale aj pre ten neustály zasnívaný výraz nemôžem ohodnotiť lepšie. Ako kurz nemčiny OK, ako plnohodnotný film slabšie, ale hudba skvelá, nebyť jej, nedá sa to pozerať vôbec ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • Film se natáčel v Bratislavě a ve Vídni. (Bontonfilm)
  • Bartosz Bielenia (Matúš) se pro roli naučil hru na violoncello a pečlivě i své dialogy ve slovenštině a němčině. (Bontonfilm)

Reklama

Reklama