poster

Sirius

 • anglický

  Sirius

  (festivalový název)

Drama / Válečný

Československo, 1974, 50 min

 • Sarkastic
  ***

  Trochu méně úderný snímek než by jistě mohl být, navíc působící trošku všedně. Poetika je prima, cítil jsem ji tam, vztah psa a chlapce byl taky pěkně natočen. Ale otcův příběh mohl být dořešen. A co se týče osudu Sira...no, lásku k psovi si představuju trochu jinak, každopádně čistý průměr.(30.10.2012)

 • ork
  ****

  For Me 77%(23.5.2009)

 • LiVentura
  ****

  Mistr Vláčil zanechá v divákovi vždy a v každém svém díle jistý odkaz, hloubku, sílu daného příběhu, který zaujme a může i prospět. Neuvěřitelná poetičnost tohoto člověka zůstane i v jeho nerealističějších kusech, a proto jej zbožňuji a vyhledávám... V malém srdci chlapce byla velká láska k jeho krásnému vlčákovi, musel jej však obětovat, aby zabránil strašlivostem, které s ním plánovali Němci, válka je krutá hlavně a především k nevinným dětským duším.!!!!!!!!(16.7.2011)

 • cheyene
  ****

  Vláčilovský nádech a rukopis se ve snímku nezapře od samotného začátku. Stejně tak hudební stopa génia Zdeňka Lišky je od prvních tónů typická a dotváří vynikající atmosféru filmu. Sirius mě oslovil i svým příběhem, tedy přátelstvím mezi chlapcem a vlčákem, kterého musí po nařízení SS odevzdat. Závěr snímku je poměrně silný a osobně řadím tento krátký Vláčilův počin mezi jeho nejlepší filmy, jež jsem měl dosud možnost vidět.(11.7.2014)

 • Alsafi
  ***

  Vůči psím nebo dětským (v nejhorším případě psím a dětským) hrdinům filmů mám velkou averzi. Filmová láska ke štěkajícím tvorům je pro mě tak sladká jako třeba kostka cukru obalená medem a čokoládou a celá zalitá v karamelu. Tedy až odporně sladká. S o to větším podivem jsem zjistila, že Sirius je docela příjemně pracujícím strojem na atmosféru a emoce. Přesto se z něj dalo vyždímat mnohem víc a (nejen) proto zůstávám s hodnocením na třech hvězdách.(22.2.2015)

 • - Filmovanie prebiehalo v okolí hradu Rábí. (dyfur)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace