Země neznámá

(neoficiální název)
Trailer

Za hradbou antarktického ledu se nachází ráj, plný skrytých hrůz! Tři muži a televizní reportérka v průběhu námořní expedice na Antarktidu ztroskotají a jsou pohlceni kráterem, nacházejícím se sto metrů pod hladinou moře. Za ním naleznou svět, který už měl dávno být ztracen v zubech času. Svět mlžných tropických lesů, masožravých rostlin a krvežíznivých dinosaurů! (Israha)

Trailer

D.Moore

Nadprůměrná béčková dinosauří záležitost, kterou směle zařadím k těm nejlepším, jaké jsem viděl. Zajímavé je především to, že přerostlé ještěrky nejsou v The Land Unknown oživeny stop-motion animací, ale vyjma dvou opravdových varanů se jedná o "živé loutkové miniatury" (a v případě tyrannosaura o "herce" v gumovém kostýmu), které se díky důmyslným kamerovým kouzlům snaží hlavní postavy sežrat velice působivě. Co si ovšem zaslouží absolutní uznání, jsou krásné kulisy, které pro tenhle film vznikly. V ničem si nezadají s dokonalým umělým pralesem, jaký jsme mohli spatřit v King Kongovi, a jejich výroba musela dát spoustu práce. Celý film je navíc krásně širokoúhlý a dosti zručně zrežírovaný, tajemnou atmosférou i díky Mancinově hudbě přímo hýří... Vážně dost dobré. Škoda jen několika nelogičností, které dojem dokonalé prehistorické výpravy přece jenom trochu pokazily. Naštěstí ale ne moc. ()

Oktavianus

Vizuální stránka filmu - božská. Fakt se mi to líbilo, nádherné prehistorické potvory (včetně gumového nemotorného tyrannosaura), moc pěkné kulisy, snesitelná zadní projekce a souboj varanů, kterej už jsme párkrát viděli. Opravdu, jenom si sednout a kochat se - a to i Shirley Pattersonovou alias Shawn Smith, známou s celé řady zábavných béček padesátých let, další luxusní vizuální ozdobičkou filmu. Problém je ale s příběhem a vlastně neexistujícím dějem, který nezachrání ani ztracený "divoch", ani stále se opakující útoky plesiosaura či co to bylo. Děj tam v podstatě není žádný a vlastně scény, při nichž na scéně není žádný dinosaurus, se trošku vlečou, dialogy skřípou a působí to trošku směšně. To je obrovská škoda, protože s lepším příběhem se z toho mohla stát nádherná dinosauří klasika. ()

pepua

Helikoptéra, letící na výzkumné místo kdesi v Antarktidě, se kvůli špatnému počasí a drobné kolizi ve vzduchu s obrovským opeřencem stane neovladatelnou a klesá k zemi. Posádka má ale štěstí, že helikoptéra vcelku bezpečně přistane v kráteru sopky, hluboko pod úrovní moře. Zde se nachází prehistorický svět a posádka, 3 vojáci a jedna novinářka se ocitají v nebezpečném prostředí s malými vyhlídkami na záchranu. Docela kvalitní dobrodružný film, který má ale několik ale. Na jedné straně je tu pěkná atmosféra: neustále přítomná mlha navozuje pocit nejistoty, prehistorická zvířata jsou povedená, jejich vzájemné souboje i nebezpečí pro trosečníky je uvěřitelné. Na druhé straně je tu poměrně jednoduchý příběh, což nevadí, ale veškeré logické chyby jsou tak snadno odhalitelné. A několik jich tu je, hlavně postava novinářky byla hodně nedotažená a vzhledem k tomu, že ve filmu je nejen jako nezbytně důležitá postava pro potřebnou dávku romantiky, ale i jako jedno z hlavních témat filmu vůbec, její nelogické chování mi hrozně vadilo. V porovnání s jinými filmovými výlety do prehistorického světa je tento film lehce nadprůměrný. ()

zelvopyr

Další Ztracený svět má želbohu pramizernou ženskou hrdinku (tedy, herecky proč ne, ale hraje postavu, která má každou chvíli razantně jiné vlastnosti a IQ). Druhá, naštěstí už poslední fatální slabina je příběh: Porouchá se vrtulník, místní trosečník má náhradní díl, ale nechce ho vydat bez protislužby. To je celé, fakt. Zbytek ovšem stojí zato, skvělá kamera, dost dobré kulisy (na svou dobu zejména), přesvědčivé archivní i dokumentární záběry. Milovník Godzilly zajásá, protože se tu parádní exemplář vyskytuje (modří chápou, mám na mysli chlapa v gumovém obleku v roli Tyranosaura). Nechybí klasická rvačka varanů a zlá lochnesska, která se učí a zdokonaluje útočnou strategii. Také zaujala jakoby z jiného filmu zabloudivší masožravka požírající zásadně tarsíry a blondýny, pro které je neviditelná. Až na ony slabiny tedy palec vzhůru. ()

Lima

Veliká spokojenost. Po vizuální stránce je film ohromně fajn. Celý film byl film natočen v širokoúhlém cinemascope formátu, což u filmů tohoto druhu nebylo ve své době obvyklé. Uvození do děje zastanou reálné záběry z Antarktidy, s ledoborcem a působivými ledovými scenériemi a když se poprvé ve filmu poprvé zjeví celkový záběr na krajinu se skrytou prehistorickou faunou, tak věřím, že diváci v té době museli užasnout údivem, tak pěkné ty kulisy jsou. Zadní projekce, které se tu nenadužívají zbytečně, jsou perfektní a zcela funkční, ať jde o záběry s obřími varany, či hladovým tyranosaurem. A propos varani – jejich vzájemný souboj, jako by z oka vypadl legendárnímu prostřihu z ROBOT MONSTER, ale tady je tak perfektně natočen a sestříhán, že vůbec nevypadá blbě v celém kontextu. Trocha zábavné béčkovosti tu přináší postava poněkud ztuhlé vodní příšery a hlavně tyranosaura, coby herce v převleku, ale aspoň rozkošně mrká a hýbe se mu čelist, takže také i tady plusový bodík :o) Jedinou malou výhradu bych měl pouze k upravenému jeskynnímu mužovi s decentním plnovousem :o) ()

• Navzdory faktu, že trojica mužských hrdinov strávi v džungli 25 dní bez hygienických či holiacich potrieb, po celý čas je hladko oholená. (beso74)
  • Inšpiráciou pre film bol objav z roku 1947, keď sa vedcom podarilo natrafiť v oblasti Antarktídy na miesto s nečakane teplou vodou. (beso74)
  • Podľa filmu vznikol aj komiks, na obálke mal plagát k filmu (FOUR COLOR #845 (1957) DELL). (beso74)