Reklama

Reklama

Země neznámá

(neoficiální název)
Trailer

Obsahy(1)

Za hradbou antarktického ledu se nachází ráj, plný skrytých hrůz! Tři muži a televizní reportérka v průběhu námořní expedice na Antarktidu ztroskotají a jsou pohlceni kráterem, nacházejícím se sto metrů pod hladinou moře. Za ním naleznou svět, který už měl dávno být ztracen v zubech času. Svět mlžných tropických lesů, masožravých rostlin a krvežíznivých dinosaurů! (Israha)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

gumli 

všechny recenze uživatele

Celkom dobrý film triedy B,sci-fi z konca 50.rokov.Dobré sa pozerá len tak pre zábavu,na relax.Príšerky z praveku vyzerajú síce z dnešného pohľadu dosť smiešne a žalostne,ale netreba zabúdať na rok výroby.V skutočnosti len T.Rex vyzeral smiešne,ostatné príšerky celkom ušli,hlavne praveke varany boli dobré.A film je dokonca širokouhlý.Pekná zahmlená praveká krajina,praveké monštra,dobrá atmosféra,ani dialógy nie sú najhoršie,všetko je tak ako má byť,samozrejme na tú dobu. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Veliká spokojenost. Po vizuální stránce je film ohromně fajn. Celý film byl film natočen v širokoúhlém cinemascope formátu, což u filmů tohoto druhu nebylo ve své době obvyklé. Uvození do děje zastanou reálné záběry z Antarktidy, s ledoborcem a působivými ledovými scenériemi a když se poprvé ve filmu poprvé zjeví celkový záběr na krajinu se skrytou prehistorickou faunou, tak věřím, že diváci v té době museli užasnout údivem, tak pěkné ty kulisy jsou. Zadní projekce, které se tu nenadužívají zbytečně, jsou perfektní a zcela funkční, ať jde o záběry s obřími varany, či hladovým tyranosaurem. A propos varani – jejich vzájemný souboj, jako by z oka vypadl legendárnímu prostřihu z ROBOT MONSTER, ale tady je tak perfektně natočen a sestříhán, že vůbec nevypadá blbě v celém kontextu. Trocha zábavné béčkovosti tu přináší postava poněkud ztuhlé vodní příšery a hlavně tyranosaura, coby herce v převleku, ale aspoň rozkošně mrká a hýbe se mu čelist, takže také i tady plusový bodík :o) Jedinou malou výhradu bych měl pouze k upravenému jeskynnímu mužovi s decentním plnovousem :o) ()

Reklama

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Vizuální stránka filmu - božská. Fakt se mi to líbilo, nádherné prehistorické potvory (včetně gumového nemotorného tyrannosaura), moc pěkné kulisy, snesitelná zadní projekce a souboj varanů, kterej už jsme párkrát viděli. Opravdu, jenom si sednout a kochat se - a to i Shirley Pattersonovou alias Shawn Smith, známou s celé řady zábavných béček padesátých let, další luxusní vizuální ozdobičkou filmu. Problém je ale s příběhem a vlastně neexistujícím dějem, který nezachrání ani ztracený "divoch", ani stále se opakující útoky plesiosaura či co to bylo. Děj tam v podstatě není žádný a vlastně scény, při nichž na scéně není žádný dinosaurus, se trošku vlečou, dialogy skřípou a působí to trošku směšně. To je obrovská škoda, protože s lepším příběhem se z toho mohla stát nádherná dinosauří klasika. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Obstojný film o lidech co se ocitly ve světě dinosaurů, tyhle filmy miluju a tohle patří do té lepší kategorie. Dinosauři se dobře hýbou, a celkově scény kde se objevují patří mezi to nejlepší co tenhle žánr nabízí. Bohužel postavy jsou klišé a to velký máme tu všechno co každá postava má mít v každý břečce. Dost to zklamalo. Konec je dost dobrej a akční a délka filmu je přijatelná, ale i tak nemůžu dát víc jak 3* přece jen pár scén převážně kde se nevyskytují dinosauři jsou stupidní. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Nadprůměrná béčková dinosauří záležitost, kterou směle zařadím k těm nejlepším, jaké jsem viděl. Zajímavé je především to, že přerostlé ještěrky nejsou v The Land Unknown oživeny stop-motion animací, ale vyjma dvou opravdových varanů se jedná o "živé loutkové miniatury" (a v případě tyrannosaura o "herce" v gumovém kostýmu), které se díky důmyslným kamerovým kouzlům snaží hlavní postavy sežrat velice působivě. Co si ovšem zaslouží absolutní uznání, jsou krásné kulisy, které pro tenhle film vznikly. V ničem si nezadají s dokonalým umělým pralesem, jaký jsme mohli spatřit v King Kongovi, a jejich výroba musela dát spoustu práce. Celý film je navíc krásně širokoúhlý a dosti zručně zrežírovaný, tajemnou atmosférou i díky Mancinově hudbě přímo hýří... Vážně dost dobré. Škoda jen několika nelogičností, které dojem dokonalé prehistorické výpravy přece jenom trochu pokazily. Naštěstí ale ne moc. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (6)

  • Navzdory faktu, že trojica mužských hrdinov strávi v džungli 25 dní bez hygienických či holiacich potrieb, po celý čas je hladko oholená. (beso74)
  • Podľa filmu vznikol aj komiks, na obálke mal plagát k filmu (FOUR COLOR #845 (1957) DELL). (beso74)
  • Inšpiráciou pre film bol objav z roku 1947, keď sa vedcom podarilo natrafiť v oblasti Antarktídy na miesto s nečakane teplou vodou. (beso74)

Reklama

Reklama