Kami-sama mó sukoši dake (TV seriál)

• japonský

神様、もう少しだけ

• japonský

Kamisama mousukoshi dake

God, Please Give Me More Time!

Romantický / Drama

Japonsko, 1998, 12x54 min

Masaki Nišiura

Taeko Asano

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Opravdu moc, moc doufám, že české titulky trochu zlepší podvědomí o tomhle skvostu japonské doramy. I když od vzniku seriálu letos uteklo patnáct let, tak je pořád aktuální a ve své době musel působit jako bomba. Navíc má skvělé obsazení a Takeshi s Kyôko byla víc než dobrá volba. Kouzelný a naprosto uvěřitelný byl i příběh. Naděje i beznaděj se tu střídají stejně jako v životě. Chvilkami jsem se konce bála chvilkami jsem zadoufala. I když jsem z konce měla vítr, tak byl prostě nádherný. Sem tam bych ho pouštěla Korejcům, aby viděli, že k pláči nejsou potřeba dlouhé pohledy a několika minutové ždímání emocí. Tady byl poslední díl namíchán bez patosu, s citem a stejně mě vzal za srdce a skoro jsem na titulky neviděla.. To všechno rámovala příjemná hudba s kouzelným ústředním motivem a třešničkou na dortu byla ústřední I for You od kapely Luna Sea.(31.7.2013)

• Zíza

Přeloženo. (Minimálně pár slovy ohodnotím, až to uvidím.)(27.3.2014)

Kamisama mousukoshi dake je sice seriál plný utrpení, tragédie, ale nějakým způsobem se mi sledoval mnohem lépe než Gaeul-donghwa, který je v náporu slz na téměř totožné úrovni. ■ Hodnotit naplno nemůžu, protože mi spousta scén přišla dosti nepřirozená a větší tlačení na divákovi city byly místy až neúnosné. ■ Mimo tyto negativa jsem sledoval budování velice zajímavého vztahu mezi Keigem a Masaki, která je nakažená virem HIV. Mladá nevyspělá školačka se zamiluje do populárního hudebního skladatele a textaře, který si v životě prošel těžkým obdobím a dostává se do situace kdy se má jeho těžká životní zkušenost opakovat.(11.8.2015)