Tiger (TV film)

Tiger

Dokumentární / Sportovní

USA, 2021, 86+97 min

Tiger Woods, Bill Burr (a.z.), Connie Chung (a.z.), Bob Hope (a.z.), Larry King (a.z.), Oprah Winfrey (a.z.), Stephen A. Smith (a.z.)

Joedan Okun

Príbeh Tigera Woodsa je presne tým zo žánru „raz si hore, raz si dole“. Hráč, ktorý dokázal historicky toho najviac, ktorý prekonával aj bolesť a zlomeniny, aby mohol hrať, no reputáciu si paradoxne poškodil osobným životom. A pritom keď vidíte tie výpovede, tie jeho milenky boli na jedno kopyto a všetky majú plastiky, nafúknuté pery, samá umelina, no proste štýl konkubína Borisa Kollára. Všetko šerednejšie než žena, čo mal doma. Každopádne hnusnejšie ako jeho nevery je tá mediálna publicita a posmešky, médiá sú na grc. Inak ide o bezchybný dokument.(25.1.2021)

O tomto slavném sportovci jsem nic nevěděl. Je to pěkně vypravěčsky zpracováno od jeho dětství.(30.1.2021)

Sportovní kariéru Tigera jsem sledoval od jeho vstupu mezi profesionály na každém turnaji. I když jsem nikdy nebyl jeho skalní fanoušek, musel jsem vždycky obdivovat dlouholetou stabilitu jeho špičkové hry. Tenhle dokument mi otevřel pohled na jeho kariéru z méně známé strany, a dokud nebude ochoten na nějakém dokumentu spolupracovat sám Tiger, jeho manželka a maminka, nepůjde to asi udělat lépe.(29.3.2021)

Tři hodiny utečou jako voda a ani na moment to nenudí. Ostatně těch vzestupů, pádů a komplikovaných rodinných vztahů je v kariéře i osobním životě Woodse pěkná řádka. Dokonce i obrácený koncept, kdy to je o Tigerovi člověku a až v druhé řadě jen tak mimochodem i o Tigerovi golfistovi, nevadí. Problém je, že se to plně soustřeďuje na Tigerovy pohnutky, emoce a jejich (ne)prožívání, přičemž o tom nevypráví Tiger či jeho nejbližší (jediná výjimka je ex-caddie, který byl po jeho boku většinu kariéry), ale lidé jako "první vážná známost, kámoš taťky z práce, rodinný přítel, kamarádka Tigera", což samo o sobě je příliš z druhé ruky. To že se navíc vůbec nespecifikuje, jak blízká kamarádka to byla/je a zda to je "nějaká +1 někoho na kalbě, kde se Tiger také ocitnul" či jeho nejbližší přítelkyně se kterou řeší vše, je nemalý problém také. Musíte vzít jako bernou minci, že údajný rodinný přítel tu má vhled do rodiny Woodsových, o kterém by si mohl nechat zdát leckterý stálý člen té domácnosti. V tomto to hraničí až s bulvárem. Vypulírovaným, strhujícím, informativním a zajímavým zdaleka nejen pro fanoušky golfu, ale přeci jen bulvárem. V neposlední řadě je to na rekapitulující dokument příliš brzo, jak ostatně dokazuje poslední havárie z počátku roku 2021.(18.3.2021)

povedený dokument,který sice Tigera - sportovce a jeho kariéru a úspěchy jen lehce lízne,ale za to velmi slušně ukáže Tigera - člověka.V tomhle případě člověka,který udělal nejednu chybu,stejně jako každý jiný,jen s tím rozdílem,že v případě obyčejného člověka ty chyby nebudou pod drobnohledem a moralizováním poloviny světa.Oceňuji,že dokument nesvádí k tomu Woodse litovat,nebo naopak zatracovat a přináší i na relativně malém prostoru celkem komplexní pohled a jediné závěry ke kterým jsem dospěl jsou,že bulvár je zlo,pokrytectví vládne světu a Woodsovi chyby jsou čistě jeho o omlouvat se může tak maximálně svojí nyní už bývalé ženě a dětem.Nikomu jinému.Vlastně jediné čím mi trochu naštval bylo to,že se vůči některým svým přátelům (např.bývalý caddy) zachoval trochu jako zmrd - ale je také možné,že tu nebylo řečeno úplně vše...80%(18.1.2021)