Růžoví plameňáci (festivalový název)

Pink Flamingos

USA, 1972, 92 min

Scénografie:

Vincent Peranio
  • Frajer42

Naprostá sračka. Dle popisu jsem očekával skutečné oplzlosti nevyššího řádu. Ničeho se mi nedostalo. Ve filmu jsou asi 2 úsměvné momenty. Když si borec roztahuje prdel a když druhý borec ukazuje v parku ptáka ženě a zjistí, že žena je ve skutečnosti muž. Jinak je film totální hovno, které si jiné hodnocení než odpad zkrátka nezaslouží. Není to nechutné, není to ani vtipné. Naprosto zbytečný film.(3.3.2013)

• charlosina

Královna oplzlosti Divine se svými přívrženci a celá ta povedená bandička "od vedle" působí tak lacině, až mi bylo líto toho času, který jsem sledováním zabila. // Pro fanoušky Divine povinnost. // Já jsem na to moc velký inťouš. Bez nadhledu, chápeš. Ale měl bys to vidět ještě než umřeš, je to totiž kultovka. // Je to tak trochu na způsob grotesky, a pokud se to má hodnotit jako "ujetina", tak má plný počet hvězdiček, pokud se to ale prezentuje jako "film", tak má akorát dvě hovna.(23.7.2008)

Sexem přetékající a drogama se neomezující 60tá léta, jistě zanechala stopy nejen v Johnu Watersovi, ale celému jeho "hereckému" týmu. Recese na lidský hnus? Nebo přístup typu "jo hele, tak doženeme perverznost do extrému, haaaa!" Oba tyto možné pohledy vystihují dva druhy komentářů, které se tady objevují. Bezcenný odpad, nebo perverzní umění. Oba pohledy jsou možné. Film Tě buďto královsky pobaví, nebo Ti udělá bordel v žaludku. Absurdní, přesto kvalitně se rozvíjející děj, je plný humoru a překvapivě zdařilých dialogů i monologů, samozřejmě ve vší perverznosti. Nenahraditelná/ý Divine a vlastně i Connie a jejich konkurenční boj, je vrchol absurdnosti celého snímku a je jasným poselstvím, že film je potřeba brát s velikou rezervou. Neoddiskutovatelnou kvalitu filmu podtrhuje výborný a perfektně s dějem ladící hudební doprovod.(27.11.2012)

Milovat tenhle film asi nikdy nebudu, ale John Waters jednoduše natočil něco, co se prostě nikdy nezapomíná. Tady jsou scény, které vás překvapí, které vás vykolejí a které vám ukážou, že je všechno možné. A ano, některá část ve vás to skutečně může mít ráda a může se jí to líbit. Waters je magor, ale tenhle film je prostě zážitek.(28.8.2015)

• bari68

Ťažko hľadať slová vystihujúce tento ,,film,,.John Waters pri nápade na hlavnú myšlienku sa snažil asi len šokovať.Žiadne iné technické stránky tohto diela nemajú s filmom čo spoločné.Pink Flamingos je jeden z najnechutnejších, najhorších, ale aj najoriginálnejších filmov.Toho, kde 1* a 5* sú rovnako diskutabilné.Cez túto hodnotiteľnú hranicu mi ale vlastné svedomie nič iného neumožňuje.(14.11.2011)

• - Marilyn Manson se inspiroval tímto filmem při svých raných show s kapelou. Např. umístil na pódium dvě nahé tlusté dámy, které se líbaly a osahávaly v dětské ohrádce atd. (Eldrick)

• - Film byl natočen za pouhých 10 000 amerických dolarů a dokázal vydělat více než 7 milionů dolarů. (Stoka)

• - Film se natáčel ve Phoenixu a v Baltimaru v Marilandu. (rafix)