Růžoví plameňáci (festivalový název)

Pink Flamingos

USA, 1972, 92 min

Scénografie:

Vincent Peranio
  • charlosina

Královna oplzlosti Divine se svými přívrženci a celá ta povedená bandička "od vedle" působí tak lacině, až mi bylo líto toho času, který jsem sledováním zabila. // Pro fanoušky Divine povinnost. // Já jsem na to moc velký inťouš. Bez nadhledu, chápeš. Ale měl bys to vidět ještě než umřeš, je to totiž kultovka. // Je to tak trochu na způsob grotesky, a pokud se to má hodnotit jako "ujetina", tak má plný počet hvězdiček, pokud se to ale prezentuje jako "film", tak má akorát dvě hovna.(23.7.2008)

Od začátku do konce sranda. Ono vysoce umělecky požírat výkaly a nazývat to dekadencí, to už dneska nikoho nezaujme ani nepobouří. Ale vystavět film na premise souboje dvou rodin o titul největší nechutnosti, která spočívá v předbíhání se v sexu se slepicemi, exhibicích v parku, kanibalistických oslavách a domácích továrnách na děti - to pro mě byla zábavná novinka.(17.4.2014)

Ok, viděl jsem už hodně, ale tohle je opravdu pouhými slovy nepopsatelné. Většinou je všechno příšerné, od přehrávajících herců až po topornou režii, ALE jakmile se spustil labužnický soundtrack, viděl jsem v tom Tarantina, pochopil jsem, že právě tohle je ten "nejoplzlejší" inspirační zdroj blázna z videopůjčovny a že se jedná svým velmi zvrhlým způsobem o kult přesahující svou dobu. A za to je třeba Růžovým plameňákům vzdát drobný hold, stejně jako za závěrečnou, úžasně satirickou popravu za přítomnosti amorálních médií. To se panečku vážně jen tak nevidí...(21.9.2016)

"OHH!!! MY GOD!!!!" Stále hledám ve vodách ujetých filmů a exploiterů a když už si myslím, že vše "důležité a kultovní" jsem viděl, dostanu úplnou náhodou pecku mezi oči a musím přehodnotit celé vnímání a osobní přehled o "pokleslých filmech, úchylárnách a exploitačních zvrácenostech obecně". PING FLAMINGOS je tak neuvěřitelně nechutný film, že naprosto nepřipraven jsem koukal chvílemi jak vyvoraná myš a nechtěl věřit vlastním očím!!! Tohle se mi nestává téměř vůbec, ale tady se mi opravdu skutečně žaludek u dvou scén těžce obrátil!!! NECHUTNOST a na svůj rok super-nadčasový ujetý komediální majstrštyk, který i po 40 letech dává s přehledem na prdel všem TROMA filmům, i když je až neuvěřitelně zajímavé, v jak podobném duchu a stylu natočení se nese ... TOHLE JE KULT, hraničící s pornografií a je opravdu nutné se na něj dívat s nadhledem, jinak se z toho skutečně poserete a poblijete ... "BRAVO, BRAVO, BRAVO ... John, THIS IS FILM!!" ... ;-)(20.8.2010)

Snímek, který je tak dokonale hnusný a mentální retardace jeho protagonistů je tak nepostižitelná, že je až obdivuhodný. John Water je sodomita, který přefikne vaši do teď příjemnými mainstreamovými vlnami omývanou filmovou duševní prdel zvysoka i znízka a nechá vás být. Rovně chodit nebudete tak rok, dva. Jestli kdy.(31.10.2013)

• - Postavu Divine ztvárnil ve skutečnosti muž – transvestita. (Mefistofelle)

• - Režisér John Waters napsal scénář k sequelu s názvem "Flamingos Forever", který se odehrává 15 let po událostech v Pink Flamingos. V něm se zpátky do Baltimoreu vrací Divine, Cotton, Crackers a babička Eddie se svým vnukem Dwaynem, osmiletým trasnvestitou. Tentokrát mají bojovat proti Veře Venningerové, sestře Connie Marble, a jejímu manželovi Wilburovi, nekrofilovi vlastnící márnici. Film měla financovat Troma, ale nakonec z natáčení sešlo kvůli Waltersově nespokojenosti s velmi zastaralým střihačským zařízením a především kvůli smrti Edith Massey (babička Eddie) a Divine, které byly pro příběh nenahraditelné. John Waters nechal později scénář aspoň knižně vydat. (Nin)

• - Tato šílená komedie, překračující běžné estetické hranice, si vysloužila spoustu lokálních zákazů po celém světě. (Stoka)