poster

Extase (rakouská verze)

 • německý

  Ekstase

 • německý

  Symphonie der Liebe

Drama / Romantický / Psychologický / Poetický

Rakousko / Československo, 1932, 87 min

Režie:

Gustav Machatý

Kamera:

Jan Stallich
 • d-fens

  ocenenia : MFF Benátky 1934 - Najlepšia réžia (Gustav Machatý)(29.9.2014)

 • alambert
  ****

  No sice mě ani tady netěší ten budovatelský konec, ale není tu naštěstí ta příšerná báseň, takže to působí o poznání lépe. Navíc tu jsou některé dialogy jiné a především tu jsou některé záběry, které v české verzi chybí. Problém je v tom, že to jsou ty, které tenhle film proslavily, takže je ta česká verze v podstatě uplně k ničemu. Doporučuji tuhle verzi, i kdyby snad německy s AJ titulky. Stejně v 90% stopáže jen hraje hudba....(16.8.2012)

 • NinadeL
  *****

  V této verzi nejsou ty dialogy tak kostrbaté a v závěrečné scéně také chybí burcující přednes básně. Montáž je doprovozena jen dechy dělníků, takže se může zdát tato varianta mnohem organičtější, než česká. Navíc je kopie dostupná v čistší podobě - ale jinak mi stejně vychází pozitivní plichta :) A kdyby měl někdo nedůvěru k mému hodnocení, může si vyhledat, že právě tato verze je široce dostupná na VHS a DVD, na rozdíl od české, která vyšla jen na VHS a DVD je pouze hudbou budoucnosti.(9.7.2009)

 • - Současnou zrekonstruovanou podobu filmu na DVD vydal Filmarchiv Austria. (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace