Země

Žena zdrcená osobní tragédií se uchýlí do odlehlého srubu, zjišťuje ale, že přežít v divočině není jen tak. Najde s pomocí místního lovce sílu vyléčit svoje rány? (Netflix)

Eddemi

Viem si predstavit, ze este par rokov dozadu, by som hodnotila podobny film 1 hviezdickou a brala by som to ako nudu. Dnes pre zmenu ocenujem, jeho tichost, pomalost a len take jemne plynutie, nech si z toho zoberie kazdy to, co chce... 🖤 ()

Ace.A.T.L.

Poklidný, reálný, nenáročný a super natočený. Na nic si to nehraje a to je moc dobře. Příběh zracený a nešťastný ženy, která se jde najít, popřípadě ztratit do divočiny a samoty, by neměl bejt nijak přikrášlenej. Postupná cesta uvědomění si, že to sama nedá je očekávaný a o to líp ztvárněný. Příroda je krásná a celá atmosféra je hodně citelná, ať už v dobrým nebo negativním. Za mě zasloužený 4* a DOPORUČUJU ()

fafejt001

NÁÁÁDHERNÁ příroda , zajímavý příběh , lidskost . Po delší době pěkný film z Ameriky . Jinak jsou mnohé filmy z této země opravdu kraviny . Tenhle mne fakticky zaujal . Dost dobré . ()

FandaF

Krásný film. Hlavně díky přírodě. A celý film jen přemýšlíte nad tím jak může být někdo tak velký debil a idiot... Narážím hlavně na to, že někdo, kdo o přírodě a přežití v ní ví úplné hovno jde do divočiny a myslí si, že to sám zvládne s těma svýma nulovýma znalostma... A pozor - tím vůbec nesnižuji psychiku, bolest ze ztráty blízkých, atd. ()

rigby

Nádherná žena v nádherné přírodě. Navíc ještě film s hlubokou myšlenkou a vcelku pochopitelným vývojem. Nic optimistického, nic veselého. A právě proto je ten zmiňovaný závěr tak silný. Ale stále mi mnoho věcí chybělo, aby si mě hlavní hrdinka a její osud získaly. 3+ ()

Kozlowski8

Edee se těžce vyrovnává s rodinnou tragédií a odchází do srubu v divočině daleko od lidí, aby zde znovu nalezla životní rovnováhu a zmírnila bolest své duše. Jenže - Edee nerozumí přírodě, nedokáže si připravit dřevo, neumí lovit ani pěstovat zeleninu. Naštěstí se v pravou chvíli objeví hodný lovec... Nádherná, malebná příroda a krásné místo na očistu duše (auto bych si tam ale rozhodně nechal). Jinak ale pomalu plynoucí příběh, jasně dopředu čitelný, bez překvapivých a bez silnějších momentů a se závěrem na hraně kýčovitosti. Ani Robin Wright mne herecky příliš nepřesvědčila. Slabší průměr. 55 %. ()

Bogrant

Pekná, komorne podaná dráma so snaživou Robin, ktorá slušne hrá i režíruje. Zo začiatku je potrebné si zvyknúť na občasné flashbacky a vidiny, o postavách sa tu dozvieme dve vety, ale všetko dostatočne kompenzuje bolestivé hľadanie motivácie k žitiu v neustálom záberovaní okolitej krajiny, ktorá ale vskutku stojí za to. Oceňujem výber prostredia a vyhnutie sa klasickému romatickému gýču medzi dvomi opustenými osobami. Za lepšie tri. ()

mmirri

Bolest je těžko sdělitelná a útěk do divočiny je častá nabídka řešení. Bylo zajímavé podívat se, jak se s touto situací popasovala Edee. Za mě dobrý film, přinesl zase kousek katarze mojí duši. ()

redsparrow

Věděl jsem, že nepůjde o žádný dobrodružný survival, ale meditativní, psychologické drama s pomalým tempem a skoro žádným dějem. Tohle už bylo ale moc. Snaha o velkou emotivnost působila spíš protivně a neuměle. I na tak vážné téma přehnaně prosmutnělé a ubrečené. Půl hvězdy za kameru a přírodu (naposled co dávám body za samozřejmé věci). ()

Tomulka

Lehce naivní scénář ohledně nepřežití v divočině. Nic méně Robin Wright opět vynikající podání postavy a režisérky bravurně! Hezký film a hlavně zajímavé téma! Každý se s tím vyrovnává po svém. Každopádně způsob v tomto filmu se mi hrozně líbil. ()

Bedro

Takmer som to vzdal po 20 minútach. Nesympatická hlavná hrdinka, ktorá si šla riešiť svoju traumu spôsobom keď ťa bolí zub, kopni bosou nohou do radiátora. Ale priznávam, že pri podobnom Into the wild som si už v polovici želal, nech už tam skape. ()

ilegal1983

Som rad ze som dal sancu tomuto dielku.Neviem ci je to jej debut alebo uz nieco predtym rezirovala...Kazdopadne pre sledovanie som sa rozhodol ked som videl do akej prirody sa film zacina uberat.Obaval som sa nudy ale zbytocne aspon nie v prvej polovici ktora je rozhodne lepsia.Je to drama ale su tu i prvky survivalu a byt ho este o nieco viac isiel by som hodnotenim vyssie.Dobry filmik na vikend najlepsie kdesi pri krbe na chalupe.Casto vas samotny ruch velkomesta vyzenie kdesi prec od toho vsetkeho a vtedy je na nezaplatenie mat po ruke podobnu moznost.Nepotrebujete ani ziadne trauma z minulosti ako v tomto pripade Robin.Trosku som sa bal ze ma zacnu bombardovat flashbacky z jej minulosti no nic take sa nedeje a to je super,pretoze ich tu je naozaj malo.Flinta mala byt v ruke 24/7 nic by som nepodcenil a mal by som ju i na zachode. ()

Zaks

Spočiatku to vyzeralo ako tá o osamelom chlapíkovi v autobuse uprostred divočiny, akurát sa vymenili nejaké nepodstatné drobnosti... Neskôr sa však príbeh začal rozvíjať trochu iným smerom, ťažko presne povedať, či lepším. Páčilo sa mi, ako sa niektoré udalosti zámerne zamlčiavali a aj keď divák už tuší, čo sa asi stalo, možno by záveru pomohlo trochu menej doslovnosti, ale zas výplyvalo z toho také príjemné napätie, čo udržuje celý čas našu pozornosť. Celkovo film navodzuje hrejivú romantickú náladu, má čo povedať a na svoje si prídu aj milovníci spektakulárnych horských záberov. ()

dudonko

pre mna pateticke az gýčové zobrazenie samoty ako liek na zivotne utrapy... Obraz neschopneho jedinca v nedotknutej krajine, ktory si lyze rany... ()

Killbilly

Je to ženský film pro ženy, natočený ženou, která hraje hlavní roli. Tedy ano, je to červená knihovna, jen taková temná, bez sexu, ale jinak máme všechno. Ztracenou princeznu v nouzi i krásného statečného prince, co ji zachrání. Jen jsou oba už postarší a moc toho nenamluví a důvodem jejich chování je posttraumatický syndrom a ne mladická blbost. Pěkné záběry na přírodu a snaha o jakous takous realističnost. Nicméně stejně jako legendární Into the Wild mi tyto filmy lezou na nervy z prostého důvodu, že jezdím od dětství na obyčejnou chalupu v beskydech, kde je elektřina, signál, mikrovlnka, lednička i televize, ale přesto vím, že s takovou přípravou bych tam nepřežil ani jeden zimní měsíc. Protože nejsem až takový idiot. Ono vzít papír tužku a spočítat kolik oleje, rýže, fazolí, soli, cukru, petroleje,  svíček potřebuju na tolik a tolik dní života není raketová fyzika. Dřevo na zimu se štípe celé léto, ne jedno odpoledne. ()