Promiňte, omyl!

Československo, 1963, 31 min

Režie:

Jiří Weiss

Předloha:

Lucille Fletcher (rozhlasová hra)

Scénář:

Jiří Weiss

Kamera:

Bedřich Baťka

Jiřina Šejbalová v televizním psychothrilleru podle rozhlasové hry L. Fletcherové. Tělesně postižená dáma je večer sama v bytě a právě omylem vyslechla hovor o plánované vraždě... Televizní film (podle rozhlasové hry L. Fletcherové), natočený režisérem Jiřím Weissem v šedesátých letech dvacátého století, přinesl vynikající uměleckou příležitost herecké hvězdě minulé generace Jiřině Šejbalové. (Česká televize)

Gavin87

Bezchybný one-woman thriller po československu s Jiřinou Šejbalovou. Trvá to sice jen půl hodiny, ale hravě to strčí do kapsy nejeden dvouhodinový "krvák". ()

mh.mail

100% - Geniální. Poprvé jsem to viděl jako dítě a ačkoliv to trvá necelou půlhodinu (pokud se nepletu), nemohl jsem pak usnout. ()

zahadum

Áno vážený....presne aj takéto klenoty sa točili v socializme !!! viem si predstaviť ako by amíci natočili remake...každopádne 30 minút hrôzy za ktorú by sa ani sám veľký Hitchcock nemusel hanbiť ! ()

nmafan

TENTO KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILER!  Weissova úzkostná miniatura je ve své jednoduchosti mnohem silnější, než přeplácaný Litvakův celovečerák, neboť ji více než na thrilleru záleží na existenciální tísni. Nevyvolá ve vás strach o hlavní postavu, ale o svoji vlastní duši. A třeba se pak zadíváte do světel za okny města a napadne vás, že i vy jste bezmocná stařena na vozíku uvězněná mezi stěnami. Ale žádná Centrála vám nepomůže. Zemřete, pokud si nepomůžete sami. ()