Reklama

Reklama

Bestsellery

(festivalový název)
  • Kanada Best Sellers (více)
Trailer

Obsahy(1)

Lucy Stanbridge je energická mladá žena, dědička kdysi proslulého nakladatelství, které dnes balancuje nad propastí bankrotu. Kde jsou ty časy, kdy prestiž podniku zvyšovaly výnosy z bestselleru Harrise Shawa Atomic Autumn. O padesát let starší, notně rozmrzelý autor sice se světem už nechce nic mít, ale Lucy je rozhodnutá pro záchranu rodinného podniku učinit cokoli. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Podpriemerné, prakticky bez vtipu. Prišlo len trocha drámy, ale tá komediálnosť Cainea je takmer kompletne vložená do nadávok a nekonečného "bullshitovania". Jeho postava sa tak stala nesympatickou a v podstate ani Aubrey Plaza nepôsobila inak. Za mňa úplne zbytočné dielo a Michael Caine si zaslúžil niečo dôstojnejšie. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Bestsellery jsou takový filmový kočkopes. V první půli se snaží o ztřeštěnou komedii, která však téměř zcela postrádá humor, a v druhé půli se vše přehoupne v rádoby srdceryvné drama, kterému ale chybí reálné emoce a dostatečné napojení na postavy. A co víc, docela se to táhne. Za mě se žádná sláva nekoná. [KVIFF 2021] ()

Reklama

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Co si budeme nalhávat, ve Varech šli na film skoro všichni jen proto, aby viděli živého Michaela Cainea. Ten pronesl bonmot, že hezké ženy nebývají talentované, ale že paní režisérka talentovaná je.. a pak se zeptal, jestli už se jde. Tolik k úvodu. Film samotný.. se ubírá těmi cestičkami, které byste po přečtení anotace očekávali. Čím lehce překvapí: že Caineova postava je utržená ze řetězu více, než bych čekal, a film je jasná přístupnost R. A čím bohužel zklame, že postava nakladatelky je spíše jen taková figurka, karikatura, než životná postava, která má něco za sebou. ()

kajas 

všechny recenze uživatele

První záběry na neoholeného nadávajícího Cainea doprovázené údernou hudbou navnadí diváky na příjemnou černou komedii, laťka nasazená v začátku bohužel nevydrží po celou dobu. Film působí subjektivně delší než 100 minut a chybí mu jednoduše tah na branku. Vše zachraňuje výborný Caine v pro něj neobvyklé roli “nevrlého dědka” a jeho chemie s Aubrey Plazou. Světová premiéra na KVIFF 2021. ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Zpočátku se film tváří jako černá komedie o mezigeneračním střetu hrubého, silně svébytného a nevrlého spisovatele a snaživé vydavatelky, kteří se spolu přes počáteční neshody a antipatie nakonec naučí vycházet a vzájemně si přirostou k srdci (tedy mockrát viděné klišé), v poslední třetině se však Bestsellery překlápí do uplakaného dramatu, v němž humor prakticky absentuje (a ani předtím to s ním nebylo příliš slavné). Tonálně nevyladěné dramedii navíc často dochází dech a Michael Caine to s tou popudlivostí a nesnášenlivostí všech a všeho místy trochu přehání, takže než jako úsměvně hláškující cynik působí spíš už jako protivný nesympatický dědek (ačkoli herecký výkon je to solidní). S postavami tak ve výsledku není moc jak soucítit a veskrze průměrná a utahaná realizace dělá z filmu vyloženě všední a ničím nevybočující odvar z mnohem lepších, vtipnějších a myšlenkově propracovanějších filmů na podobné téma, jako byl třeba Stážista s Robertem De Nirem. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • Fotografie Harrise Shawa a jeho ženy, kterou ke konci filmu vidíme na jeho posteli, je skutečnou fotografií Michaela Cainea a jeho ženy Shakiry Baksh. (M. Caine)

Související novinky

Michael Caine oznámil konec kariéry

Michael Caine oznámil konec kariéry

16.10.2021

Aktualizace: Tak se zdá, že se herec těšil na důchod předčasně. Později svá slova změnil a jeho zástupce potvrdil, že hodlá pracovat i nadále.   Původní zpráva: Smutná zpráva z britských ostrovů.…

Karlovarský festival startuje se Zátopkem

Karlovarský festival startuje se Zátopkem

19.08.2021

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná již zítra. Odstartuje světovou premiérou nového českého filmu režiséra Davida Ondříčka Zátopek, který je věnován legendárnímu atletovi…

De Niro s Malkovichem v produkci Petra Jákla

De Niro s Malkovichem v produkci Petra Jákla

16.02.2021

Po skončení natáčení Jana Žižky se režisér a producent Petr Jákl začal více věnovat zahraničnímu filmovému trhu. Po svých producentských počinech Best Sellers s Michaelem Cainem, Axis Sally s Alem…

Reklama

Reklama