Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skupina dánských horníků objeví zmrzlý kus ocasu velkého prehistorického tvora. Ten je dovezen do výzkumné laboratoře, kde však v důsledku nehody rozmrzne a obří příšera pak díky bleskové regeneraci doroste do původní podoby. Dánská armáda se ji musí pokusit zničit dřív, než dorazí do Kodaně, zpustoší ji a zaneřádí zeleným svinstvem... (Filmmaniak)

(více)

Recenze (12)

zelvopyr odpad!

všechny recenze uživatele

Fail. Jediné světlé momenty jsou vážně míněné sexistické prvky typu "tady v Dánsku nejsme zvyklí, aby se vědou zabývala taková krásná žena" (není v tom náboj, říká jí to odpudivý starý vědec). Jinak film působí jako turistické promo pro návštěvu Dánska pro americkou střední třídu, všichni Dánové mluví americky, s jižanským přízvukem... // P.S. koukal jsem i na dánskou verzi, tam jsou ještě komičtější (nechtěně) vložky... ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Dánska podoba monster žánru, v ktorej obrovský jašter, chŕliaci zelený sliz, ohrozuje Kodaň. Veľkorozpočtový, vážne myslený komerčák so šablónovitým scenárom a formulaickými, ale typologicky dobre obsadenými postavami. Na potenciálnu európsku osobitosť poňatia látky zabudnite, všetko tu vyzerá ako v hollywoodskej konkurencii - vojsko, davové scény, zdvíhací most, dve pekné blondínky. Dokonca ani útok na príšeru pod vodou nechýba. Problémom sú ale mimoriadne zlé vizuálne efekty, nad ktorými v niektorých scénach zostáva rozum stáť (chŕlenie zeleného slizu, človek v papuli obludy). Americké sci-fi z 50. rokov boli technicky lepšie zvládnuté. A tie archívne zábery topiacich sa lodí, ktoré akože nie sú archívne a potopil ich Reptilicus... ergh! ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

„Reptilicus“ je klasickým produktem, který byl ve své době natočen. Snaha o to, aby každá země měla svoje monstrum, které se snaží ničit její hlavní město. „Reptilicus“ ale nevyniká ani trikově a ani příběhem, atak je spíš jen takovou zajímavostí, mimochodem i z toho pohledu, že se jedná o první a zatím také jediný horor s příšerou, který kdy byl v Dánsku natočen. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Plakátové.info: NEPŘEMOŽITELNÝ! NEZNIČITELNÝ!...HLEĎTE – MOCNÉ MĚSTO ZADUPÁNO DESTRUKCÍ! STŘELY A ATOMOVÉ BOMBY BEZMOCNÉ! CIVILIZACE BOUŘÍCÍ SE STRACHEM!___“Godzillí monster-horory“ mají Japonci, mají je také v Hollywoodu a s úspěchem si je vyzkoušeli i v Británii, tak proč ne……i Dánové! Jenže tady platí, více než jindy, přísloví „Když dva dělají totéž, není to totéž“. Zde to nezvládli všichni, od trikařů, až po skriptku :o) Nezvládají to dánští herci 2.kategorie, kteří svým mrtvolným hereckým projevem odříkávají své věty mechanicky jako roboti (navíc s krkolomnou angličtinou) a jediný, kdo to aspoň trochu prožívá, je generál, jehož představitel naopak zase hystericky přehrává jako prase. Nezvládají to trikaři, a to ještě s přimhouřením oka říkám, že ten nepodařený model monstra byl ten nejmenší prohřešek. Tady při závěrečné demolici Kodaně absolutně nefunguje interakce s již tak prachmizernými papírovými modely baráků, takže většinu času gumový had otírá o ně svou hlavu, jako pejsek o nožičku páníčka a HLAVNĚ (!!) – plive v postprodukci domalované zelené sliny, které nikam nedoletí a vypadají jako čára od fixu. O nějakých pyrotechnických efektech si pak divák může jenom zdát. Do toho pobíhají v „panice“ obyvatelé Kodaně, tedy komparzisté, u kterých je při podrobném pohledu vidět, jak jsou vysmátí, asi to natáčení byla jedna velká bžunda. První hodinu se natahuje čas, jak je to jen možné, takže dojde i na desetiminutový turistický výlet atrakcemi Kodaně, okořeněný naživo nazpívanou jazzovou písničkou (nic proti, to byl paradoxně jeden z mála světlých momentů). A tak jediné, co mě vytrhlo z letargie, bylo narušení nezbytného žánrového klišé s typickými postavami: profesor – jeho sličná dcera – mladý vědec, do kterého se slečna zamiluje, kdy pan profesor má ty dcery rovnou dvě. Tak vida, přeci jenom jsou ti Dánové nějak originální :o) ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Ach ti vědci, copak se nikdy nepoučí?! "Chytili jsme smrtonosnou obludu, vraždící stroj se kterým si nevíme rady. Co s ní budeme dělat?" "Ále, dejte ji do té rozviklané klece ve které chybí pár mříží. No do té v laboratoři s výhledem na dětskou školku. Budeme ji tady studovat a zmutujeme ji, aby byla třikrát větší, neprůstřelná a plivala kyselinu." Zhruba takhle začíná typický monster movie. Až na mírné odchylky není Reptilicus výjimkou. Parta sebevědomých lidí se snaží kolektivně nominovat na Darwinovu cenu a díky jejich snaze lehne popelem nějaké to město. Tentokrát tedy Kodaň. Sluší se poznamenat, že ji Dánové nedají lacino. Manévry které rozpoutají si nezadají s menší válkou. Nasadí tanky, dělostřelectvo, námořnictvo a pochopitelně i hromadu pěchoty. Což nejsou směšně odfláklé efekty, ale doopravdické záběry vojska. Řádění obludy bohužel tak realistické není a místo hrůzy budí spíše záchvaty smíchu. Triky se vůbec nepovedly a kupodivu snímek vypadá nejlépe když potvora na plátně vůbec není. Kdyby se její záběry vystříhaly a režisér místo toho natočil politické drama o vojenském převratu v Dánském království, tak by udělal líp. A to říkám jako člověk, který má pro klasické monster movie slabost. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (9)

  • Když jde Dr. Dalby (Povl Wøldike) do mrazící místnosti, aby si vzal vzorek ze zmrzlé části Reptilicusova ocasu, jeho maso je velmi měkké. (Marek06)
  • Začátek filmu se odehrává za polárním kruhem, ale prostředí vůbec nevypadá jako v polárním pásu. (Marek06)
  • Mnoho dějových prvků tohoto filmu bylo původně zamýšleno pro zrušený film scenáristy Iba Melchiora „The Volcano Monsters“. (Marek06)

Reklama

Reklama