Historicky první snímek oceněný Oscarem za nejlepší film vypráví příběh milostného trojúhelníku, když se dva mladí chlapci Jack Powell (Charles "Buddy" Rogers) a David Armstrong (Richard Arlen) zamilují do jedné dívky, Mary Preston (Clara Bow). Z obou rivalů v lásce se stanou přátelé, když po vstupu Spojených států do první světové války společně bojují proti Němcům jako bojoví stíhači. Za letecké bojové scény získal snímek druhého Oscara v kategorii nejlepší technické efekty. (contrastic)

PetraMishka

Wings je válečný film z roku 1927, který téměř nezestárl a jen potvrdil, že je dokonalý, protože jsem se za 2 hodiny ani jednou nenudila, postavám jsem fandila a hlavně, i když válečné filmy nejsou vůbec moje parketa, tento snímek byl úžasný. Postavy byly sympatické a uvěřitelné, jejich jednání stejně tak, bylo tu minimum vlasteneckého patosu, který byl velmi střídmě dávkovaný. Scény z leteckých bojů byly úchvatné včetně použití barevného dokreslení plamenů. ()

Adelaine

První světová válka očima dvou mladíků z odlišných společenských vrstev, jejichž nenávist a boj o srdce dívky přeroste v hrůzách války na nejryzejší přátelství. Odcházeli jako chlapci, ale vrátí se jako muži? Horor první světové války zblízka. Všechno bylo až nepříjemně syrové a reálné, sami se stáváte vojáky, podstupujete trénink a nakonec letíte vzduchem, kde jste naprosto volní. Bitevní scény (na zemi a obzvláště ve vzduchu) jsou perfektně natočené, v kokpitech vidíte každou myšlenku hrdinů, jejich odhodlání, vztek a strach. Žádná komorní scéna není navíc, nešetří humorem ani smutkem, každý výraz a gesto splní účel lépe než slova. Hudba je jemná, každá emoce má svoji trefnou melodii. Ohromné akční scény film posouvají kupředu, protože slouží příběhu jak svými skutky, tak dějovou linií. Při veselých a velmi milých scénách (doplněných velmi povedenou animací a hravou kamerou) se neubráníte úsměvu, při leteckých honičkách se nervozita a napětí stupňuje tak, že vaše nervy vypovídají službu. Posledních dvacet minut filmu je neuvěřitelné ždímání emocí, které zasáhne úplně každého. Svojí opravdovostí, příběhem a celkovou kvalitou film překonává zub času. ()