poster

The Monster of Piedras Blancas

Horor

USA, 1959, 71 min

Režie:

Irvin Berwick
(další profese)
 • Pitryx
  *

  Blbina nezasluhující pozornosti. Za tu urvanou hlavu dávám desítku, ale jinak nic. No dobrá, za herce v pogumovaném oděvu, což má být jako příšera dávám taky deset, ať nežeru. Domnívám se stejně, že i ve své době to bylo spíše pro zasmání.(9.6.2018)

 • Lima
  ***

  Jeden jediný moment, díky kterému si zapamatuju jinak tento celkem průměrný nízkorozpočtový monster horor, moment, který je na svou dobu nezvykle brutální (samozřejmě, dneska by to nikoho nešokovalo) a v monster filmech 50.let zcela nevídaný. Mluvím o scéně zhruba v poslední třetině filmu, kdy z místosti vyjde netvor a v ruce drží detailně snímanou uříznutou zakrvavenou hlavu. Malý příjemný šok. Do té doby je to hodně umírněná ukecaná podívaná o prehistorickém dvounohém netvorovi, který terorizuje malé městečko u moře - spousta nudných dialogů, napětí je tu podobně jako u Spielbergových Čelistí vytvářeno skrze "neviděné", pouze tušené, či představené pouze prostřednictvím netvorových stínů. Ale o napětí tu nemůže být ani řeč (Berwick není žádný hororový génius), snad vyjma posledních deseti minut, kdy je nám netvor ukázán v celé své kráse. Co zdobí tvůrce, je zdařilá netvorova maska, podobná té slavnější z NETVORA Z ČERNÉ LAGUNY. Jinak ovšem srovnávání s tímto slavnějším dílkem selhává, protože Jack Arnold, to je na rozdíl od Irwina Berwicka první "liga" :o)(12.2.2007)

 • corpsy
  **

  Preskočím 70 minút a poznamenám ten strašlivý záver, ktorý neviem z akého dôvodu musel byť tak náhle dojeb@ný. To, že sa snímok celých spomenutých, viac ako 60 minút neskutočne plazí, to teda tvorcom nevadilo, ale akonáhle sa v nich prebudil cit pre napätie a akciu, tak to radšej stopli. N@srať! Jediné, čo ostáva po tomto filme je odkaz, že je neradno kŕmiť creaturistické hovädá a pritom nemať za to tú ,,great responsibility,, povinnosť.(27.10.2016)

 • Oktavianus
  **

  Průměrný monster horor, kde nekonečně dlouhou dobu čekáme na monstrum. Posledních pár minut sice vynahradí ledacos, maska je okouzlující (jak píše Lima, podobnost s Netvorem z Černé laguny je značná, i když na rozdíl od elegantní potvory z laguny se tato bestie pohybuje směšně jako golem, v některých záběrech herec v masce přehrává tolik, až to vypadá, že tančí), slintá poměrně dost vody (že nevyschne...?) a nebojí se pěkně zabíjet (několik záběrů na utrženou hlavu - i když ji pátrači najdou pohozenou v jeskyni, kde po ní lezou krabi - jsou velmi příjemné). Skončí ovšem naprosto trapně. Bohužel jde jinak o nezajímavou podívanou, která se utápí v dlouhých řečech, zbytečných postavách a slabém ději. A přitom to jinde jde! A tak dobře!(8.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace