Nadaný student Ge Hou (Lo Lieh) se ocitne mezi dvěma znesvářenými školami bojového umění v době japonské okupace Číny. Intriky neberou konce a na obou stranách se vrší mrtví. Mistr druhé školy, který touží zvítězit v boxerském turnaji se chce mladíka zbavit, proto mu zraní ruce. Jediná šance hrdiny je naučit se dokonale techniku Iron Palm, aby mohl nejen zvítězit v turnaji, ale postavit se jak konkurenční škole, tak prohnilým Japoncům a jejich karate. (miklaras)

Pauliee

Tento film bol pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Jeden z najlepších martial arts filmov aké som mal možnosť vidieť. Je to klasický príbeh pre tento žáner a to, že bojujú medzi sebou dve kung-fu školy. Ale tento film má v sebe niečo viac ako väčšina iných podobných flickov. Je to bravúrne zvládnuté po príbehovej stránke taktiež aj po choreografickej stránke súbojov a ešte sú v tom aj zahrnuté emócie. Sledujeme príbeh mladíka, ktorého jeho vlastný učiteľ martial atrs posiela do jednej z najlepších škôl v meste. Prichádza tam plný nadšenia, že sa zdokonalí jeho kung-fu, ale oni ho do školy ani len neprijali, pretože na to ešte nemá. A tak sám trénoval dlhé mesiace aby sa tam mohol dostať. Toto mi pripomenulo podobný tréning hlavného hrdino z filmu Fighter in the wind, v ktorom bol jeho tréning v opustených horách jeným z toho najlepšieho čo som videl. A ten ostal neprekonaný. Vo Five fingers of death som bol trocha sklamaný z toho, že tu toto "cvičenie" bolo zobrazené veľmi krátko. To je asi jediná chyba, ktorú som si všimol na tomto filme. Neskôr sa ten mladík dostane do tej školy a chce sa stať úplným šampiónom martial arts. Cestou k tomuto víťazstvu na turnaji mu podkopúvajú nohy členovia z iného gangu z druhej školy. Film je plný myšlienky "nevzdávaj sa a bojuj až do konca". A to sa mi veľmi páči keď človek si ide za svojím aj napriek tomu, že už nemá síl. Za všetko môžem spomenúť scénu kde Chao Chih-Haovi (hlavná postava) totálne rozmlátili ruky aby nemohol bojovať. Ale on to nevzdal a tú bolesť sa snažil ingnorovať. Išiel až za hranice ľudských síl. ()

JohnMiller

Je zaujímavé vo väčšine starých kung-fu filmoch nejde ani tak o príbeh ale ho bohapustú mlátačku. Vymyslí sa nejaký dôvod aby sa mohli poriadne pobiť. Tu je to naopak. Za pozornosť stojí príbeh bojujúcich škôl ktoré sa snažia ovládnuť sever čínskej oblasti. Nepriamo túto moc získa tá škola ktorej vybraný študent vyhrá turnaj bojových umení a tak si postavy navzájom intrigujú.. Je tu mnoho zvratov, prevratov, dramatických zmien a tak ďalej. Na takýto kung-fu film patrične netradičné. škoda poslabších bitiek kde každý lietal tri metre nad zemou a potom bolestivo badal. Videl som už oveľa lepšie kúsky. Ale aspoň záverečný fight stál zato. Hlavná postava udierala také rany že to zo záporákom hodilo o stenu tak že ju skoro prevalil. ()

majo25

Lo Lieh okrem kung-fu daností na rozdiel od väčšiny čínskych hercov má aj dávku charizmy. Je dobrým ťahúňom príbehu, ktorý sa môže oprieť o nadštandartne natočené akčné súboje. Nemôže to skaziť ani hasičská hudba, ktorú si požičal Tarantino tuším v Kill Billovi, ani na Hongkong tradičné logické nezmysly či určitá dejová skratkovitosť. Japonskú karate a judo školu si vážim, ale pri porovnaní sa pri rovnako vycvičených bojovníkoch s kung-fu umením nemôže rovnať, navyše judo nie je o úderoch. Škoda, že Bolo Jeung sa objavil iba v malej a málo podstatnej roli. ()

kitano

King Boxer by som sice neoznacil ako meganarez, no je to vynimocny film. A vobec nie koli tomu, ze prave tento film sposobil mierny kung-fu boom v amerike. Vynimocny je pre to, ze mnohe zauzivane prvky zanru obmiena a doplna motivy, ktore sa v kung-fu filmoch takmer nevyskituju. Pokial sa mame bavit o zapletke, tak ta sa drzi rokmi zauzivanych postupov. Majstri, ucni, suboje medzi skolami, ci moj oblubeny prvok - najmutie japonskych zabijakov. Samotny vyvoj a postavy, to uz je vsak nieco ine. King Boxer sice taktiez nasleduje tradicnu schemu zlocin-trening-pomsta, no podava ju omnoho prepracovanejsim sposobom a jednotlive postavy a ich vztahy su omnoho zlozitejsie. K slovu sa dostane laska dvoch zien k jednemu muzovi, zavist, tragedia, ci postavy, ktore menia svoje posobisko medzi stranami dobra a zla. Na celkovej atmosfere sa nezamenitelne podpisal aj Lo Lieh, ktoreho vzhlad a prejav je sam o sebe velmi osobity. Zaujimave je, ze King Boxer je jediny scenaristicky pocin Kong Yeunga (ktory inak posobil ako herec) a reziser Jeong Chang Hwa je Korejec (urcite sa poobzeram aj po dalsich jeho filmoch). Aj to sa urcite podpisalo na "inakosti" King Boxera. Dakujem Celestial Pictures za nadhernu remasterovanu verziu (aj mnohe dalsie filmy), ktora mi umoznila si film naozaj vychutnat. A vobec, pamatate si nejaky kung-fu film, ktory sa konci zaberom na zapadajuce slnko? (9/10) ()

messi@h

King Boxer by měl potěšit všechny příznivce kung-fu filmů. I když je stáří na něm znát, tak je to spíš pozitivum, protože má ten správný feeling. Je zcela zřejmé, že King Boxer byl velkou inspirací pro Tarantinova Kill Billa (ostatně jedna z melodií bude každému, kdo viděl Kill Billa, hodně známá). Film je to hodně drsný, nečekejte žádné vtípky, na které jste možná z obdobných fimů zvyklí. Potěší taky souboj, ve kterém se postaví kung fu proti karate a judu. Špička mezi kung fu filmy. ()

• Režisér Jeng Cheong-Woh strávil celé noci čtením knih s čínskými legendami. Vše jen pro to, aby zjistil, čím čínského diváka zaujmout, tj. co by mu bylo nejbližší. (Modiwish)
  • Anglicky dabovaná verzia, vydaná štúdiom Warner Brothers, odštartovala v USA šialenstvo menom kung-fu. (beso74)
  • Režisér Jeng Cheong-Woh chtěl vytvořit nové metody a styl natáčení akčních scén. Chtěl, aby souboje vypadaly co nejtvrději a nejrealističtěji, a ne jako taneční kreace. Proto se rozhodl využít trampolínu, rychlou kompozici soubojů a choreografii, ale navíc nechal na podlahu nasypat pudr a prach, aby ho bojovníci při dopadu rozvířili. Tímto vylepšením chtěl, aby dopad vypadal efektně, tvrdě a bolestně. (Modiwish)