Mauseu

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
Jižní Korea, 2021, 20 h (Minutáž: 60 min)

Epizody(20)

Začínající policista Ba-reum Jung (Seung-gi Lee) je čestný muž se srdcem na správném místě. Společně se svým kolegou, Moo-chi Go (Hee-joon Lee), je vždy ochotný udělat cokoliv, aby vyřešil jakýkoliv případ. Ve své práci nalézá skutečné naplnění a radost. Ale když národem začnou otřásat nemilosrdné vraždy šíleného vraha, jeho pokojný život nabere velmi temný spád. (mikki089)

mmatuli

Výborný kousek od obsazení herců, přes hudbu, až po poslední epizodu. Divoké vraždění zdánlivě bez souvislostí, několik psychopatů/predátorů a politiků a nevinných obět se na konci poskládá do jednoho obrázku jako puzzle. ()

*CARNIFEX*

Zásadná informácia pre všetkých, každá epizóda má viac ako hodinu, pričom niektoré sú stopážou na úrovni celovečerného filmu, okolo 80 minút. Dopozerať potom takýto seriál, je doslova na hrane možností (aspoň teda mojich). Ja totiž nie som príliš trpezlivý človek, pričom keď sa opakujú hluché pasáže, ktorým sa takýto objemovo obsiahli seriál proste nevyhne, je to fakt ťažko. Ja osobne sa priznávam, že som to po 10 epizóde vzdal, lebo ako som už uviedol, nebolo to 10 hodín, ale možno aj 15, pričom napriek tomu že zvraty v deji boli spočiatku celkom pútavé, ich úroveň odstupom času klesala a už nebola tak vysoká, aby dostatočne udržala moju pozornosť, pričom práve vďaka tým zvratom, samotný námet začal pôsobiť trochu úsmevne. Je to na Vás, no projekty tohto druhu s takým objemom, sú pre mňa osobne časovou vraždou. Byť to rozdelené do troch sérií, o epizódach po 50 minút, bolo by to ďaleko lepšie, lebo to dejové tempo, mne osobne rozhodne neprišlo tak dynamické, ako by to bolo zapotreby. Námet dobrý, forma viac vražedná, ako vyčíňanie samotného sériového vraha v tomto počine, pričom výnimočne musím súhlasiť s názorom užívateľa "ChArLeNe", ktorý divákovi zanechal stručný, no zato výstižný odkaz v podobe: "Zbytočne prekomplikovaný scenár s množstvom postáv, zvratov a otočiek až to zašlo do prílišnej absurdnosti." No a nedá sa nesúhlasiť. ()

ainny

Jeden z nejlepších seriálů, kterým si Lee Seung-gi splnil svůj sen a mně připadal jako jídlo v restauraci, na které jsem se těšila a pak zjistila, že obsahuje cibuli, kterou nemusím a vyhýbám se jí. Jenže když se překonám a pokrm sním, zjistím, že mi vlastně hrozně moc chutnal. Všechny ingredience do sebe zapadly a jediná z mých chuťových buněk nevyšla naprázdo. Slovenské titulky, ()

ChArLeNe

Musím vyzdvihnúť herecké výkony aj soundtrack sa mi páčil, a štvrtá a piata epizóda boli top, no stroskotalo to kvôli scenáru. Zbytočne prekomplikovaný scenár s množstvom postáv, zvratov a otočiek až to zašlo do prílišnej absurdnosti. Sústredili sa na to, aby to bolo komplikované a všetko sa len načrtlo namiesto toho, aby sa venovali rozvíjaniu postáv a príbehu. A keď špeciálne epizódy a interview sú potrebné na to, aby sa vysvetlili hlavné epizódy, tak je to testament toho, že to nie je dobrý scenár. Taktiež, v prvej epizóde sa spomenie na koľko je test presný, a že gén psychopata a gén génia je podobný, no v poslednej epizóde o tom nepadne ani slovo. Headhunter bol zaujímavý záporák, škoda, že sa stopáž viac nevenovala vŕtaniu sa v jeho hlave a v ostatných psychopatov. ()

mrtvej pes

V jistých fázích vyprávění perfektně promyšlená a probroušená psychologická kriminálka s nádechem futuristické dystopie, kterou bohužel prokládá asi deset dílů subplotů, jejichž přítomnost zápletku nijak nepodporuje a spíš od ní rozptyluje, a dalších asi pět dílů fňukání. Úhel pohledu je navíc namířený tak, že divák vždy ví víc než postavy, proto jsem postrádala to správné napětí a hádání, kdo a jak a co a kde. Určitě je to ale zase "něco jiného" a těm, kdo se u nových kriminálek z Koreje nudí, se námět může líbit. ()

moikan

Bolo to otravné. Každým dielom som čakala, že sa to rozbehne buď s napínavosťou ( tá bola len v brutálnosti vykresleného zabíjania, ktoré zbytočne opakovali len v inej scéne a s inými protagonistami) alebo s intelektuálnou zápletkou (tá spočívala len v zavádzaní diváka a  zámerným nezmyselným miešaním scén). Našťastie hudba celkom ušla. Inak zbytočné naťahovanie, divák už všetko vie, ale postavy sa tvária, že to riešia- to je nešťastná kombinácia na 20dielny seriál. Zbytočne veľa vedľajšich príbehov. Zbytočne veľa násilia. Zbytočne hysterické ženské postavy. Veľa zbytočných vrážd. Málo napätia, málo svetla (všetko je čierne, temné a zelený filter). Málo pekných postav: jediný dobre vyzerajúci herec aj toho zabijú. Znechutenie prinieslo aj mix žanrov - akési pseudo sci-fi s  hororovou kriminálkou. Čakala som prepracovanú napínavú detektívku a bola to iba strata času. P.S: ak niečo neviete  a je to zbytočne dôležité, tak sa choďte spýtať psychopata do basy, ten vie všetko, hoci je už roky zavretý. P.S: ten  vám síce neodpovie, ale aj tak je s búchaním na sklo hovorne dobrá scéna ()