Ústředním hrdinou příběhu je muž jménem Sam Wild, který ze žárlivosti chladnokrevně zavraždí svoji bývalou přítelkyni a jejího milence. Jednoho dne se ve vlaku do San Franciska setkává s krásnou Helen. Zamilují se do sebe a jejich vztah přetrvá, ačkoli se Sam kvůli penězům ožení s její nevlastní sestrou. Temná minulost však hrdinu nadále pronásleduje. Kriminální drama je klasickým snímkem ve své době velmi populárního žánru noir. (Vojcl)

šimák

zavražděná se jmenuje Laury Palmer. Lynchova twinpeakovská mrtvola Laura Palmer... je vše na tomto světě náhoda ?! ()

Sutiman

"...as you grow old, you´ll discover, that life is very much like coffee. The aroma is always better then the actuality." Bravúrne vystavaný, atmosférou presiaknutý noir s mne veľmi sympatickými (rozumej takmer všetkými negatívnymi) postavami. Tierney je naozaj Born to kill. ()

ilclassico

Film bych si dovedl představit i lépe natočený, přesto se jedná o velice slušnou podívanou. Zásluhu na tom má především skvěle napsaný scénář, v rámci žánru s relativně "neotřelým" příběhem. V rámci žánru za 4. ()

PROTIVETRU

Vzhľadom na to, že anglicky neviem natoľko, aby som si film, ktorý chcem vidieť prvýkrát pozrel úplne bez tituliek, a tie som dosť dlhú dobu nevedel zohnať, som sa na tento film tešil a čakal dlhšie než na ktorýkoľvek očakávaný kinohit a tým sa značne znížila moja kritičnosť. Je to totiž o niečo slabšie než som čakal, ale ja som od toho čakal tak veľa, že neviem ak by som hviezdičku odobral, či by to stále nemalo byť za 5*. No Claire Trevor bola mimoriadne presvedčivá a vôbec.. treba vidieť.. ()