Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ústředním hrdinou příběhu je muž jménem Sam Wild, který ze žárlivosti chladnokrevně zavraždí svoji bývalou přítelkyni a jejího milence. Jednoho dne se ve vlaku do San Franciska setkává s krásnou Helen. Zamilují se do sebe a jejich vztah přetrvá, ačkoli se Sam kvůli penězům ožení s její nevlastní sestrou. Temná minulost však hrdinu nadále pronásleduje. Kriminální drama je klasickým snímkem ve své době velmi populárního žánru noir. (Vojcl)

(více)

Recenze (25)

PROTIVETRU 

všechny recenze uživatele

Vzhľadom na to, že anglicky neviem natoľko, aby som si film, ktorý chcem vidieť prvýkrát pozrel úplne bez tituliek, a tie som dosť dlhú dobu nevedel zohnať, som sa na tento film tešil a čakal dlhšie než na ktorýkoľvek očakávaný kinohit a tým sa značne znížila moja kritičnosť. Je to totiž o niečo slabšie než som čakal, ale ja som od toho čakal tak veľa, že neviem ak by som hviezdičku odobral, či by to stále nemalo byť za 5*. No Claire Trevor bola mimoriadne presvedčivá a vôbec.. treba vidieť.. ()

poz3n 

všechny recenze uživatele

Zamotaný noir, ve kterém není nikdo sexy, nikdo není nevinnou obětí a všichni jsou hovada bez sebemenších skrupulí. Je bez šance se s kýmkoliv ztotožnit, nedejbože mu fandit a každou další minutou uvažujete, jestli si radši neuděláte ten graf kauzality, nad kterým už půlhodinu přemýšlíte. Není to takový nepochopitelný nátěr jako Big Sleep, ale překombinovanost zvratů a motivací postav není filmu opravdu cizí. Ve výsledku je tak Born to Kill pro mě spíš podprůměrný noir bez výraznějšího momentu, postavy anebo zápletky. 4/10 ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Robert Wise /Run Silent-Run Deep, Nekdo tam nahore me ma rad su podla mna jeho najlepsie filmy/ natocil len priemerny film- noir. Ustrednou postavou je jeden clovek, ktoreho postupne dostane a dobehne jeho temna minulost. No a to je vsetko - nic viac sa tam nedeje. Tempo je pomale, nestrhne divaka, reziser Wise sa este iba otukaval a nuda dostala neprirodzene vela priestoru. Dialogy potrebuju skratit, akurat skazenost a hniloba hlavnych postav filmu mali nieco do seba. Pre mna len priemerny noir, ktory nestaci za majstrstykmi zanru noir /Big Steal, Big Sleep, Maltese Falcon/. 66 % ()

kkarx 

všechny recenze uživatele

Pokus o prohození rolí - žena spadá do zhoubného vlivu velmi zkaženého muže a sama se ocitá na šikmé ploše. Zde je muž ještě zoškliven tím, že je vraždící maniak psychopat. Bohužel tohle schéma moc nefunguje a působí nadměrně melo-dramaticky. Ženě jsem totiž nemohl odpustit její chování, protože je přesně tím typem, pro kterou nemám nic jiného než jen pohrdání a chybí ji jediná osvobozující kvalita a cit, pro který bych s ní snad mohl nějak lidsky sympatizovat. ()

zigíš 

všechny recenze uživatele

Laura Palmer je mrtva (!) ve světě Roberta Wise, plném prohnilých postav, to ale zajímá nanejvýš jednu, co už sama tak tak, drží balanc nad hrobem. Policejního pátrání -o to detektivní, se stará jen obtloustlý chytrolín, s pochybnou morálkou- zcela prosta sonda, do zvrácených myslí, jak vystřižena z výtečného Brubakerova Criminalu. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Filmový námět se odvolává k literární novele "Deadlier Than The Male" Jamese Gunna. (Conspi)
  • Claude Chabrol tvrdí, že snímka, napriek silnej knižnej predlohe, stroskotáva na ordinárnej réžii. Wise si jednoducho s materiálom nevedel dať rady a jeho film sa nedokázal minimálne vyrovnať literárnemu textu, z ktorého vychádzal. Chabrolovi vadilo, že Wise vníma zločin ako cieľ, a nie ako zámienku pre psychologickú či metafyzickú štúdiu. (Biopler)

Reklama

Reklama