Za sklem

(festivalový název)

Klaus je bývalý doktor z nacistického tábora, kde se podílel na sexuálním zneužívání a mučení malých chlapců. Naneštěstí je nyní od krku dolů ochrnutý. Jednoho dne na jeho dveře zaklepe podivný mladý muž Angelo a stává se jeho opatrovatelem. Angelovo záhadné chování začíná poukazovat na fakt, že možná i on strávil dětství v koncentračním táboře, jako oběť zvrácených pokusů a nyní si přišel pro pomalou a krutou pomstu. (Chatterer)

Radka_86

Tak tohle zasáhne diváka, respektive jeho psychiku, jako dobře mířená střela!!! Temné, zvrácené, drsné ale bohužel místy lehce nudící...Španělé mi opět ukázali že opravdu umí....60% ()

Ten Druhy

V príbehu vlastne niet postavy, s ktorou sa dá sympatizovať. Zúfalá manželka sa chce zbaviť ochrnutého muža, tajomný cudzinec má diabolský plán a v centre pozornosti je nacistický zvrhlík, momentálne v španielskom exile, nútený spomínať si na svoje zločiny páchané v koncentráku. Spomienky majú hnusnú pedofílno-homosexuálnu príchuť, ani ich nie je potrebné viacej rozvíjať, aby sa divák cítil uzemnený ako ten ochrnutý fašistický sviniar, napojený na predpotopný dýchací prístroj a uväznený ako v sklenenej pasci. Tomuto hovorím desivý prienik do chorej mysle. Atmosféra starého domu bola elektrizujúca, toľko zlej energie sa tak často pohromade nevidí! ()

ledzepfan

Tohle byla velmi kvalitní psycho úchylárna. Do cca poloviny to bylo na mě hodně zdlouhavé, ale potom se to tak něják rozjelo, klukovi začlo slušně mrdat v kebuli a chytlo to slušnou atmosféru která se udržela až do parádního-skoro až poetického-finshe. Postavy jsou charakterově perfektně vybrané, slušně zahrané a sympatické(v rámci možností). Myslel jsem si že parádní filmařina ve španělsku(hlavně ta horrorově laděná) je výdobytek posledního desetiletí, ale oni evidentně uměli už mnohem dříve. ()

Ozo

Velmi zvláštní, zvrhlý film. Temná atmosféra, ve které dominuje divný mladík, kterému z kouření ptáka starého nácka jeblo. ()

JohnMiller

Aj vám sa stalo, že ste si stiahli nejaký film do vášho pc, a zabudli naňho? Pól roka sa vám skrýval na disku, a keď ste ho objavili, úplne ste zabudli o čom to vlastne malo byť? Tak, mne sa presne toto stalo s týmto sadistickým, homosexuálnym, pedofilným, nekrofilným, gerontofilným, fašistickým umeleckým dielom. A bez zveličovania, ostal som šokovaný. V surreálnych motívoch sa tu bez servítky zabíjajú a zneužívajú deti. Pri mnohých filmoch si dokážem predstaviť ako vedia dieťa pripraviť na určité scénky aby z toho nakoniec neskoršie nemalo traumu ale tuto sa to nedalo.... s toho natáčania si museli odniesť psychický problém do konca života. Snímka prvoplánovo šokuje a poukazuje na skazenosť ľudského plemena, v ktorom sa miesi zvrhlosť, nenávisť a základná potreba ukojiť svoje sexuálne pudy. Obraz bol zachytávaný formou tak, že mi to pripomínalo Taliansku kinematografiu a to konkrétne práce Paola Pasoliniho, a teda 120 dní Sodomy. Iba z rozdielom, že tuto sa pristúpilo na umeleckejšie zachytenie obrazu. Na prekvapenie, ako ma film svojim obsahom odstrkoval a znechucoval, tak ma nádherná forma priťahovala. Možno by som aj povedal, že je to dokonca cinefilský horror. S tohoto celého textu vás môže napadnúť, že takúto zhovädilosť si môže užívať iba zvrhlé prasa, ale nieje tomu tak. Vo svojej podstate ide o veľmi silnú drámu, v ktorej karma vracia najznamenitejšie úder. V podstate sa film krúti okolo maníka, ktorý ešte pred pár rokmi mučil a sexuálne zneužíval deti, fotil si ich a tak. Avšak sa mu stala nejaká, bližšie neurčená, nehoda a momentálne je celý paralyzovaný, teraz musí dokonca života ležať v sklenenej klietke ktorá zaňho aj dýcha. Ide o bohatého baróna, takže si to môže dovoliť. Takto ho raz navštívi jedna z jeho obetí, ktorej sa podarilo ujsť. Ale miesto toho aby sa chcela pomstiť, urobí presný opak. Trpí Štokholmským syndrómom, a bude žiadať, nech uňho môže zostať ako jeho opatrovateľ, inak všetko prezradí jeho žene. chorý, tak súhlasí. Chlapec, ktorý nemá ani 20 rokov, berie tohto zvrhlého psychopata za svoj vzor. keď bol uňho v zajatí, ukradol mu jeho denník, plní popisovaného násilia. Podľa toho denníka teraz on sám zabíja a mučí deti, a k tomu ho jeho vzor sexuálne priťahuje, takže sa aj na ňom uspokojí. Celý film je popretkávaný zlom. o nič iné tu nejde, ani happyendu sa nedočkáme. Za to dostaneme mindfuck koniec, na ktorý som ale že vôbec nečakal. Také zlo sa veru nevidí každý deň. ()

dubinak

Znepokojivý, atmosferický temný drama thriller, který potěší svou zručností, nepříjemností a obstojným umem v divákovi navodit intenzivní pocity až hororovou atmosféru. I ta psychologie tu funguje fajn a má to určitě hlubší dosahy. K mému překvapení se tu objevilo hned několik velice dobře zinscenovaných scén (např. ta s matkou - nechci spoilovat). I výběr hlavního (anti)hrdiny se povedl, protože mi z něj skoro naskakovala husí kůže. Za mě jako hodně fajn osmdesátkový objev, který jsem si pustila v první letošní hnusný podzimní den, kdy venku celý den chcalo a psa by tam nevyhnal, takže podmínky naprosto ideální. ()

majo25

Zvláštny film plný zvláštnych postáv. Trilerová atmosféra prítomná je, ale častokrát aj nelogické chovanie postáv - napadnutá žena nevydá ani hlások, muž za sklom vraždám viacmenej iba prihliada a ak apeluje, tak len symbolicky, dcéra radikálnym zmenám v dome opäť iba nemo prihliada, atď. Film je presiaknutý homosexualitou, pedofíliou a prehnanou brutalitou s cieľom jedine šokovať. Celé to pôsobí nevyvážene, jednotvárne a miestami choro. Choré veci môže produkovať iba chorý človek, čím režisér a sceárista v jednej osobe asi bude. ()

Vaklaf

To, co se zpočátku jevilo jako poměrně drsný a zvláštní film o pomstě, se ke konci změnilo v poměrně drsný a zvláštní film o přebírání rolí. Pro mě bylo nejspíše zásadním problémem nemožnost se s kýmkoli (byť i co nejpovrchněji) identifikovat: Máme tu paralyzovaného nacistického sadistu a prznitele malých chlapců, jeho bývalého "svěřence", který se mu však spíš chce podobat, než mu jenom dávat sadu, a náckovo manželku, která by zřejmě taky s klidem mohla vést koncentrák (aspoň na to vypadá). Jedinou postavou k soucitu tak byla dcerka, která však většinu filmu hrála spíš postranní úlohu. Nicméně je to solidní zvrhlost, která, i když ty největší brutality explicitně neukazuje (za což jsem byl docela rád - týrání dětí se mi opravdu nelíbí), ale vždy jen naznačí, tak je beztak podána dostatečně odpudivě. Nic pro slabý povahy. ()

Marys

LFŠ 2014: Tento španielsky snímok mal v sebe pravú dávku napätia a psychologického nátlaku, že sa skrátka musel hltať v celku. Mierne by sa mu dala vyčítať určitá "telenovelovosť" v dialógoch, no holt, hispánci sú asi skrátka takí, no mňa to dráždilo a trochu mi to kazilo dojem z napínavej drámy. ()

jiri.twist

Film, v některých pasážích až za hranou, co připomíná hrůzy, kterých se dopouštěli nacisté na malých chlapcích v trošku obráceném gardu, si zaslouží, aby byl viděn. Každý divák si v něm vezme to, co chce. Je to taková skládanka a ještě teď mi nedá, abych na něj nemyslel. ...a neumětelství? ani náhodou ... to by musel řežírovat někdo jiný, než Agustí Villaronga. ()

Rathalos odpad!

Tak toto vazne nerozdycham,ale od totalnej nudy,mam pocit,ze som videl iny film ako vacsina ludi,lebo to bola katastrofa,od Spanielska som este taku sra*ku nezazil a nevidel,bohuzial,no nemozem udelit ani hviezdu,toto je odpad ako vysity...:-) ()

Al44...

Spíše než o horor se jedná o místy velmi znepokojivý psychologický film - velmi dobrá a temnější atmosféra - obsahuje pár drsnějších scén, které rozhodně "nejsou pro každého" - možná až příliš dlouhé - některé postavy jednají naprosto nelogicky a také neznáme pravé motivy jejich jednání. ()

Kortexo

Příběh silně těží s otázky nacismu, ale není dotažený do konce.Boužel film se v průběhu změní v obyčejnou řezničinu, nemá žadný konec a rozhodně v něm není nic k zamyšlení...Škoda. ()

Pitryx odpad!

Tak tohle není horror, ale thriller, když už. A i o tom pochybuji. Pro ne to není ani jedno ani druhé, ale pro mne je to blbina. Nejde o to, že je skoro celý film ve tmě, na to jsem si zvykl. Ani o to že zbytečně spojili koncentrák, současnost a do toho zamíchali děti. Jde mi spíše o to, že se hodně kecá, nebo chcete li, čte. A to má být jako to gore, co jsem o tom četl? No vitej. Pokud vás baví na něco podobného čučet přes sto minut, tak koukejte. Já se nudil a jen občas mně z nudy něco vytrhlo. Takže pro mne prostě film k ničemu. Holt patřím do jiné škatule. ()

j@hn

Parádní psychonářez s hororovým nádechem, který mi v palici bude strašit ještě hodně dlouho ... ()