Tides

• Švýcarsko Tides (více)

Nějakou dobu poté, co Zemi zasáhla globální katastrofa, zorganizuje vesmírná kolonie Kepler 209 misi, jejímž cílem je prozkoumat podmínky na Zemi. Země je zcela pod vodou a nenechává přeživším příliš možností. Ve vzácných okamžicích, kdy vody ustupují, malé tlupy původních obyvatel hledají potravu. Život je téměř nemožný a všude vládne nemilosrdné násilí. Po obtížném přistání zůstane z posádky jen mladá astronautka, která při boji o přežití narazí na strašlivé tajemství a musí učinit rozhodnutí, které určí osud planety. (cerdax2)

Heywood

Dystopické sci-fi, které začne příletem na ubohé úrovni Appola 7 (tehdy měli při příletu na sobě kosmonauti skafandry) a pokračuje vizí Grétičky, protože planeta Země zjevně už nehoří, ale lidé se vrátili před středověk a Římany. Pak začíná po deseti minutách stupidity jakýsi příběh, kdy stejně jako v Planetě Opic je jen jeden přeživší, zde ONA. A máme tu svět hodných a zlých a čekáme, kdo nám napoví v té nekonečné mlze a špíně, za což kamera zaslouží hvězdu. Pak se to začne blížit Vodnímu světu, (i ten pitomý tanker?) protože je tu jakási civilizace na vodě. Filmem od prvopočátku prostupuje cílený obraz hlouposti lidstva a hořkost násilí od těch, co mají IQ mez 81-90. Pak tu máme skoro detektivní zápletku o plodnosti a bahňácích a film se vleče a opět nastupují ty „světlé“ zítřky civilizace. Zní to falešně, protože kde jsou ty vysoké pece na železné hráze? Ignoruji ty režijní časové skoky vzat, vždy mám pocit, že režie vyplňuje slabost příběhu. ONA mi stále vzbuzuje nulové pocity a její menstruaci fakt neprožívám. Pak pocta filmu Vall-I (rostlinka) a válka pokračuje. „Lidé jako my“ ozbrojeni šípy a luky oproti civilizaci roku 2150 (??) a film nám proto říká: Jsme stejní. Pokud toto poselství přijímáte, film se Vám bude líbit. Nepochybně jsou afričtí Křováci biologicky stejní, jako Evropané. Zvolíme jejich život? Námět biologického vymření supercivilizace to dost těžko obhájí. Zapomnělo se na Marťanskou kroniku? Pak tu máme dramatický útěk a v příběhu dojde ke zvratu, k patetismu až kýči a ke konci. A byla to mizérie. 40% ()

Dalajlada

Velice zajímavě a komorně zpracované postapo. Ze samotného světa nic moc nevidíme, protože je skryt v oparu, ale chápeme podstatu toho, co se stalo. Jedná se vlastně jen o další varování, co nás čeká, pokud nepřiložíme ruku při záchraně planety. ()