Reklama

Reklama

Spolek fanoušků Jamese Deana

  • USA Come Back to the Five and Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

Obsahy(1)

Říkají si Spolek fanoušků Jamese Deana. Mona, Sissy, Joanne, Stella Mae, Edna Louise a Juanita: půl tuctu žen, které tvoří jádro fanklubu, jenž nejen, že hýčká památku slavného herce, ale také pozůstatky svých mladických iluzí a nesplněných snů. V den dvacátého výročí tragické smrti Jamese Deana se všechny členky sejdou v obchodě s levným zbožím v jednom malém zaprášeném koutě Texasu, poblíž místa, kde Dean v roce 1955 natáčel snímek Giant. Svůj televizní idol uctívají za přítomnosti fotografií a nejrůznějších suvenýrů, přesto se vzpomínkové setkání zvrhne v překvapivá odhalení o přítomných dámách, která na sebe začnou samy prozrazovat. Když se film přesune zpět do minulosti, mezi léta 1955 a 1975, sdílí všech šest žen své osobní pocity a zkušenosti, snaží se smířit se svými ztracenými sny, nenaplněnými očekáváními a bolestivou domýšlivostí svých současných životů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

rivah 

všechny recenze uživatele

Údajně jeden z nejméně oceňovaných, avšak hodnotných filmů ve stylu typickém pro Altmana...Film plný nostalgické nálady a žvanění žen..., bohužel titulky neseděly. ()

TroiMae 

všechny recenze uživatele

"These are films that you might not be familiar with, and might not typically go see. Take a chance and you might be surprised to find that you have an open mind when it comes to movies. Altman delivers one of his most underappreciated yet profoundly shocking films… the type of film that moves around like a snake, irksome, and unraveling secrets that otherwise weren’t expected to be unraveled…" http://most-underrated-movies.blogspot.cz/2012/02/come-back-to-five-and-dime-jimmy-dean.html Ten film jsem nějak náhodou zachytil a vyškrábl z éteru… Napoprvé jsem zvládl jen 15 minut a pak vlivem okolností musel přerušit. Dodívat to v rychlosti, nebo nechat na druhý den… Teď mám pocit, že ten film si mě našel, stačilo vyčkat a dát mu správný čas, což se všem filmům nepoštěstí, ač by si to třeba zasloužily. Nečekaný kousek z bonboniéry (a to já už dost chutí znám…) Krutopřísný Atlas mraků unplugged :) ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Filmový přepis stejnojmenné divadelní hry. Come Back to the Five and Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean měla premiéru v roce 1976 a přinesla zpět nostalgii po 50. letech; po 20 letech se znovu setkává fanklub Jamese Deana a neustále se zde řeší reference na jeho filmy a memorábilie. Je to zajímavý pohled na ženský film, jehož hrdinkám stále určuje život 20 let mrtvá filmová hvězda. Filmy jako Giant skutečně došly naprostého zbožštění i mezi profesionálními cinefily a tak se nelze divit, že i někdejší skupina fanynek tím původním zážitkem stále žije. Cher zde nastartovala svou slavnou sólovou hereckou kariéru, výborné byly i všechny ostatní: Sandy Dennis, Sudie Bond (s Cher se znovu potkaly v Silkwood) nebo dodnes okouzlující Kathy Bates. Česká jeviště hru Eda Graczyka doposud neobjevila, ale určitě by se neztratila, dobrých textů po partu zralých hereček není nikdy dost. Reálie mohou být sice trochu náročnější, ale není problém si například dostudovat co to ten "five and dime" obchod vlastně byl. Navíc už dnes lépe rozumíme tématům jako je rakovina prsu nebo tranzice, což si v normalizační ČSR neumím představit. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama