Samovi synové: Bloudění v temnotách

(TV seriál)
  • USA The Sons of Sam: A Descent into Darkness (více)
Dokumentární / Krimi
USA, 2021, 4 h (Minutáž: 58–62 min)

Epizody(4)

Případ takzvaného Samova syna se stal pro novináře Mauryho Terryho celoživotní obsesí. Došel totiž k závěru, že ve vraždách měla prsty sekta satanistů. (Netflix)

Trailer

Djoker

Samův syn patří mezi největší oblíbence fanoušků true crime, takže si svůj dokument zasloužil. Hodně prostoru znovu dostane kladná postava, která je klasicky posedlá vyšetřováním. Začíná se to opakovat, ale šokující je především přístup policejních složek, které si opět moc nelámaly hlavu a případ chtěly hned uzavřít. Když už to vypadalo, že závěr bude hodně depresivní, protože pravda je pořád tam někde venku, tak naštěstí přišlo alespoň malé zadostiučinění. ()

Visáč

Satanic Panic: David Berkowitz Edition. Prvá epizóda je rekapituláciou prípadu - série vrážd v New Yorku z konca 70s, ktoré má na svedomí paranoidný schizofrenik vystupujúci pod menom Son of Sam. Zvyšné epizódy sledujú vyšetrovanie novinára Maury Terryho (autora best-selleru Ultimate Evil) a jeho prepad do rabbit hole vyskladanej z okultizmu, podivných úmrtí, záhadných dopisov (väčšinou od Berkowitza) a svedectiev z druhej ruky. O Berkowitzovi, ktorý je sám o sebe fascinujúci študijný materiál, sa veľa nového nedozvieme. Ako odkrytie pozadia vzniku Terryho knihy však má táto doku-séria opodstatnenie a isté morbídne čaro. ()

majo0007

Sorry, od E02 mi to pripadalo ako vycucané z prstu povinného maturanta.... (zapliesť tam Mansonovu Famíliu - až mi prekypelo). Ohľadom "True Crime" už Netfuck natočil lepšie kúsky ☛ Night Stalker.. (človek sa aj zasmeje, keď matku obete reportér zavolá "Pani Berkowitz" - "Nehovorte mi tak!!!", keď Berkowitz odjebal Moskowitzovú)... ach, tí polskí Židáci, tažký život v tej Amérike majú...furt v strehu aby boli... ()

*CARNIFEX*

Nie, nemá to také grády, pričom ani zlomové momenty nie sú až tak strhujúco podané, aby divák “odpadol”. Ale skutočná hodnota spočíva v “informácií”. Dlhé desaťročia boli ľudia presvedčený o niečom, čo ani z ďaleka nebola taká “pravda”, ako sa to prezentovalo, pričom dôvod PREČO sa k danému prípadu tak pristupovalo, je snáď ešte horší, ako samotné činy. Tá piata za výpovednú hodnotu. ()

EvilPhoEniX

Nový True Crime z Netflixu mě sice zklamal, ale fanoušci podobně laděných snímků asi vyloženě nadávat nebudou. Očekával jsem klasickou detektivku na styl Night Stalkera, kde se bude vyšetřovat případ notorického sériového vraha a budeme sledovat detektivní práci policistů a sledovat jak vraha dopátrají, přesně tak to mám rád, ale tahle mini série se vyvíjí zcela jiným směrem než bych chtěl a to mě bohužel moc nebavilo. Linka s Davidem Berkowitzem se víceméně uzavře už v 1. díle, takže pokud půjdete do toho kvůli Berkowitzovi, tak budete zklamáni. Další 3 díly se zaměřují na Spisovatele, který byl případem posedlý a přesvědčený, že vraždy byly součástí Satanistického kultu. Takže hromada konspiračních teorií, což mě bohužel moc nebaví. Pár dialogů i myšlenek je zajímavých a koho baví okultismus, tak by si na své přijít mohl. Mně osobně to příliš nestrhlo, dokumenty nejsou má silná stránka a baví mě jen pokud jsou podány explicitně a poutavě jako v Night Stalerkovi či Don´t Fuck with Cats. 6.5/10. ()