Matka versus android

V postapokalyptickém světě, kterým otřásá krvavá vzpoura androidů, se mladá těhotná žena s přítelem zoufale snaží dostat do bezpečí. (Netflix)

Maraboy

Chloë už není ta roztomilá badass holčička a hraje celkem v sračkoidních filmech, tenhle film není vyjímka. Film je od začátku do konce hrozná nuda, skáče z lokace do lokace, pokaždé co Chloë omdlévá. Já omdlévám nudou. 15% ()

Zlty_Dodo

že je tam zas a znova pár černoch/beloška ma u Netflixu neudivuje.. obaja sú rovnako vypatlaní a hlavná hrdinka disponuje nadprirodzenými schopnosťami aj v deviatom mesiaci tehotenstva.. v podstate hrozná nuda, síce zaujímavý zvrat, ktorý sa dal očakávať, lenže to je málo ()

PanJelen

Jedna těhotná dívka a otec dítěte který je trouba, co všechno podělá, se potulují krajinou. Chtějí lepší budoucnost pro své dítě, která zahrnuje kouzelný život v jedné z korejských fabrik. Udělají proto cokoliv. Mají dostatek zásob a jídla, a když je odněkud vyhodí, hned si najdou další pohodlný pelech, kde můžou v poklidu zůstat. Takový rodinný výlet v apokalypse, kde vás honí komorníci a kterému chybí napětí a atmosféra. Raději si zlepšit chuť jiným pomalým postapo filmem Cesta, (2009) který má snad vše, co tady zoufale chybí. ()

Střelec17

Celkem velká škoda, že děj má tolik děr, protože tenhle typ filmů, kde se skupina, nebo dvojce lidí musí dostat na určitě místo, mám celkem rád. Nezačíná to špatně, mladý pár putuje krajinou a chtějí se dostat na určité místo, kde je čeká odvoz na bezpečnější místo. Potom jak jsem se seznámil s příběhem a já zjistil, že na zabití jednoho androida stačí, pálka nebo jedna rána z pistole, začínám si říkat, jak je možné že takoví chcípáci dobyli skoro celou planetu?. Abych filmu nekřivdil, byly tam i nějaké napínavé momenty, kdy jsem si film trochu užíval. Škoda, že ani u finále, jsem neviděl žádný souboj lidí vs androidi, jen člověk slyší řvaní vojáku, jak si je androjdi podávají a zbytek je už takové hrání na city. Chápu, že film, na to neměl rozpočet, ale námět nebyl špatný, jen to provedení. Pozitiva: Odkaz na knihu R.U.R. Od Karla Čapka. Negativa: Hlavní představitel Algee Smith hýřil debilními nápady, že se divím, že tak dlouho přežili. ()

quido_zidle

Jedna hvězda za Karla Čapka(the writer, from Czech...:-), druhá za Athura a těch 20 minut s ním. Jinak je to neskutečně nudnej, za vlasy přitaženej sliz(ano sliz, protože přesně tak se to táhne) plnej keců jak z emimino.cz. No a korunu tomu nasadí zachraňující sestra Kim čong una oblečená jak z Bitvy o Sevastopol. Já jsem normálně u dojákovejch konců všechno jenom né chlap, ale tady mě to nechalo úplně, ale úplně chladným... ()

Dr.Abe

Relativně dobrý scifi film s odkazy na Potomci lidí, ale bez robotů, dále Budoucnost nejistá, u které bych považoval reálnost kolize za mnohem autentičtější. A ke konci se dostáváme k 28 dní poté. U všech zmíněných filmů v odkazech je atmosféra mnohem realističtější než v Matky vs Roboti. A stále nevěřím, že v případě celosvětového průseru, budou vojáci hrát basketbal jako by nic. Proto mě víc vyděsily filmy zmíněné v odkazech, kde je zvrhlost lidského chování vůči situaci reálnější a tudíž i mnoho děsivější. Všude kde se jakékoliv organizované jednotky či skupiny vrhnou na zvěrstva je děsné. A ve filmu 28 dní poté, to bylo znázorněno naprosto realisticky. Kdo si udrží morálku při bezvládí? ()

Eddemi

Uplne v pohode snimok, takych 60percent s prehladom. Kludne aj viac na dany zaner. Pisem to sem hlavne preto, keby niekoho malo hodnotenie odradit od vzhliadnutia. Tvorte si svoj nazor, lebo nie vzdy to sedi :-) ()

swenyx

No co k tomu říct, nic jsem od toho nečekal a i tak to zklamalo, nezajímavé postavy, nudný klišovitý příběh s nudnýma enemákama a za celou dobu se tam kromě scény v baráku víceméně nic nestalo. Tohle ani jako nobrainer film nefunguje. ()

Mukade

SPOILER --------- Stealth pasáž je hodná 5* a zvyšujem za ňu o 1* celkovo. (Aj keď sa nakoniec ukázalo že... , ale to vlastne tiež pridáva k navýšeniu hodnotenia) ()

Rudolf.Benes

Nízkorozpočtové survivor movie kde je ovšem CHYB!!! víc než herců, komparzistů a stromů dohromady. Nesmyslné jednání hlavních postav, doslova debilní dialogy, nelogické uvažování prakticky všech zúčastněných a nereálná dějová linka.  "Perličky"tipu, pořídím si robotické nohy protože jsou bezpečnější. Wtf..??!!! Nechci tvrdit že je to vyloženě odpad, spíš to kde potrubí začíná, taková pěkná záchodová mísa, řek bych.. Hvězda za nápad (s tím by se dalo pracovat).. ale jinak ztráta času..!! 15/100 ()

dyjaska

Nevím. Zdá se mi, že zdejší hodnotilé nedohlédli to, co je dle mého soudu ve filmu klíčové. Vzdání se dítěte pro jeho lepší (resp. vůbec nějakou) budoucnost. Paralela viz děti sira Nicholase Wintona. Pro mě silné poselství a čtyři hvězdy. ()

looo

Chloe je hezká. Zbytek filmu ne. Atmosféra není, každá potenciálně zajímavá scéna je utnutá zatmívačkou a posunem děje někam dál, hlavní hrdina velký špatný. A pak jde to celý jen z klišé do klišé. Meh ()

Sopholojong

Svizny, vtahujuci uvod so vzburenymi "skajnetackymi" poloterminatormi, neskor pochovany fadnym putovanim za lepsimi zajtrajskami (nezachrani to ani solidna "motor-bikova" nahanacka cez lesy), s tehotnou Moretz, ktora svojim kazdym dalsim projektom pochovava svoju karieru do poriadnych sraciek. A to som jej predpovedal tak skvelu buducnost! Ktorakolvek (i slabsia) cast zo serie Walking Dead je omnoho lepsia ako toto "cudo". Za tieto lacne "hallmarky", na ktore si nikto nespomenie za nie pat dni, ale pat hodin, ti teda Netflix (Hulu) vysostne nedakujem. ()

Tr0nic

Dobre, nie je to žiadny zázrak, ale 45% ? Taký prísny by som na to nebol. Jedná sa o celkom kvalitný postapolyptický film. ()

VALL.I

Ukázka toho, že i za málo peněz se dá udělat docela slušný film. A i když nemá nějak inovativní příběh, tak je poutavý a dramatický od začátku až do konce, především díky hereckému výkonu Chloë Grace Moretz. Samotný závěr filmu je dobře propracovaný a zanechá ve vás rozporuplné emoce. ()

Polux

5/10 | Další z řady low cost sci-fi/post-apo road/walk movie béček s jednou trochu známější hvězdou (nebo "hvězdou") a lazy writing premisou ("stalo se to a to a důvod/způsob neřešte, dodá to filmu víc tajemna, ok?"). | Moretz je fajn a snaží se alespoň něco hrát, Smith je na tom hůře, ale na druhou stranu není na pěst (což se u podobných béček stává dost často), akce je málo (detto), ale je celkem slušná (což se u podobných béček zase tak často nestává), plot twist sice nedává moc smysl (vážně je pustili do města, aniž by prošli checkpointem a tudíž kontrolou, zda někdo z nich není náhodou android a jak přesně se díky jen jednomu z nich podařilo jeho soukmenovcům prorazit celou obranu a dostat se do města?), ale představuje alespoň nějaký prvek osvěžení v jinak značně přímočaré historce a emocionální závěr naštěstí nesklouzává do obehraného happyendu, plus potěší i drobné (české) pomrknutí na fanoušky literatury. Není to žádný zázrak, ale znám mnohem horší béčka z podobného ranku. | PeZet ()

UncleMorty

Bejt nezodpovědná šťáva jménem Hit-Girl co uteče kalit na vejšku není zrovna výhra, obzvlášť pokud se necháte zbouchnout a všem robotickým otrokům zároveň jebne. Už jen ta představa že musíte ty vaše superhrdinský kopačky pověsit na hřebík je předzvěstí toho, že ten růžovej život mladý milfky moc bohatej nebude. Následuje tak putování po slavný Jů Es Ej která se změnila ve válečnou zónu mezi zbytkem drsnejch lidí a zlejch toasterů co si řekli že smažit ten chleba už je prostě moc. Místy zajímavé postavy trochu oživují nudnou zápletku jen pro to, aby jste v závěru zjistili tu drsnou realitu, kdy megadrsná těhule Hit Girl předá svůj odkaz velkému vůdci Kim Chong Unovi. ()