Daryl se vydává na novou misi. (mikki089)

BROKEN_

Ano z finále se dalo vytěžit víc, ale i tak je to skvělé zakončení 1. série. Útočiště má nádhernou oblast a byl jsem několikrát ohromen těmi nádhernými záběry. Daryl tady dostává zajímavý vývoj a je super ho vidět trochu více emocionálního. Závěr láká na další řadu a já se nemůžu dočkat. Carol, která mě možná tolik nebavila v posledních řadách TWD, tak tady v tomto seriálu věřím, že bude skvělá. Duo Daryl a Carol je vždycky fajn. Velký natěšení. :) ()

jim_clark65

Súboj zo začiatku dopadol, ako dopadol. Neviem, čo niektorí píšu o nejakom napätí alebo dobrom „cliffhangeri“, keď každý predsa vie, že Daryl má „plot armour“ hodný akčných hrdinov z 80. rokov. Súboj zo začiatku pripomínal videohru ale ku koncu sa to pomaly zvrhlo na kompletné kopírovanie Gladiátora, ak by Daryl ešte aj zahlásil „are not entertained?!!“ potom, ako hodil hlavu chodca k tej šéfke = tak by som sa veľmi nečudoval. Následne Daryla vyslobodí chlapík z odboju práve v tej najviac klišé chvíli, potom sa všetci čudujú, akoby nevedeli odkiaľ prišiel výstrel a začne sa panika. Skôr mi to prišlo, akoby tí zlí čítali scenár a vedeli, že teraz sa príbeh posúva iným smerom = bolo to dosť divné. Kvitujem darylove skoré rozhodnutie, ako sa zbaviť záťaže, aj keď dalo sa to urobiť menej teatrálne. Ak sa nemýlim: dal by sa zlomiť palec a potom sa dá ruka prevliecť skrze okovu. Celkom na tom záleží, pretože pri takej amputácií by daný jedinec upadol do šoku (podobne, ako to dievča od šepkáčov v TWD) a bol by Darylovi k ničomu. Neskôr sa daný týpek dosť skoro premení, na to aby sme mohli mať dramatickú scénu, kedy ten otravný harant aka „wannabe John Connor“ musí zachrániť sestru Poésy, a Daryl je pritom jeho roztlieskavačkou. Všetko dobre dopadne a Laurent prejde svojím „krstom“. Ľúbostná linka tej druhej sestry s členom odboja bola taká „meh“ a skôr zbytočná, našťastie sa počas celého seriálu s tým veľmi nezapodievali, čo je určité plus. Stále ma udivuje, ako dokážu nájsť funkčné autá ale hlavne pohonné hmoty, ak by prešli ekologické smernice skôr, ako v 2010, tak by museli všetci chodiť na koňoch hneď po prvom roku apokalypsy. Začiatočná scéna síce súvisí s koncom ale celkovo mi prišla zbytočná, pretože, Daryl to aj tak spomenul a v podstate nebolo treba priamej vizualizácie a divák by bol schopný si odvodiť, prečo Daryl na konci hľadal svojho deda medzi náhrobkami padlých. Najväčšou achilovkou tejto časti bolo rozhodnutie Rosenberga ich nezabiť = toto mi prišlo čisto, ako také scenáristické „vpísali sme sa do rohu, čo s tým teraz??“ = no urobme to tak, že Rosenberg nebude vedieť zabiť Laurenta lebo ten mu povie, že „aj jeho Boh miluje“ = ako fakt, toto celé bolo na smiech. Dá sa to vysvetliť dákym spôsobom, že v Rosenbergovi sa odrazu pohlo svedomie, ale tak = mohol aspoň zabiť Daryla, však po ňom predsa celý čas šiel, kvôli nemu aj na začiatku úplne bez mihnutia oka zabil toho starca a dievča, ktorí obabrali Daryla. Celé je to tak divne a sprosto vymyslené, že to fakt nedáva zmysel, iní fanúšikovia TWD, ktorí zhltnú asi všetko, si môžu vymýšľať barličky pre scenáristov, aké chcú ale toto bola fakt objektívna hovadina. V neposlednom rade mi príde fakt divné, ako každý zlý alebo „polozlý“ je beloch, a tie dobré nové charaktery sú pomaly z každej škály = vodca odboja je černoch, vodca Hniezda je aziat, a aby sa nepovedalo aspoň sestra Poésy je aspoň beloška. Vodkyňa tej paramilitantnej skupiny je beloška, Rosenberg je beloch. No nie je v tom vidno trocha vzorec dnešného „woke-klišé“? aj na konci s Carol a motorkou, bol ten chlapík tiež beloch. Normálne sa dá na tom založiť predpoklad, že ak v S2 uvidíme dáku postavu belocha tak treba očakávať, že bude s veľkou pravdepodobnosťou asi záporná. Žily mi to netrhá, len sa na tom smejem, ako je to celé zdanlivo očividné. Lokácia Hniezda je fakt pekná a celkom dobré miesto pre úkryt počas apokalypsy. Už som sa obával, že sa kompletne ponoria do klasického klišé s tým, ako sa Daryl zžíval s prostredím a pritom ho sestra Poésy pozorovala. Normálne by sa to končilo, že sa spolu vyspia, ale našťastie sa to nestalo a to tvorcom jednoznačne kvitujem = nechali vzťah medzi Darylom a sestrou Poésy čisto priateľský a nepchali doň zbytočne dáku „soap opera romancu“. Rosenberg dostane monológ od hentej šéfky, ktorá sa tvári, že vie rozpoznať, kto klame pomocou toho, ako kedysi pozorovala „blúdivé oči“ na obrazoch = to bolo celkom smiešne sprosté. Na konci bolo vidno ďalšie klasické klišé, veľmi populárne v TWD = „spawnujúci chodci“, podobne, ako pri flashbacku z E02, aj teraz sa z ničoho nič zjavili, aby mal Daryl dilemu, či má ísť späť domov alebo zachráni Laurenta, ktorému sa nejakým zázrakom podarilo ho sledovať bez jeho povšimnutia. Prípadne, je vôbec Laurent ozajstný alebo je to len dáka darylova vidina? Pretože, ak to ukončili takto, práve týmto cliffhangerom a v S2 vyplynie, že Laurent bol len dáka vidina darylovho svedomia, tak to bude nové dno, ktoré dokázali scenáristi nájsť. DC bolo slabšie, ako tento počin ale aspoň sa skončilo ako-takým „koncom“ = ukončenie tejto epizódy bolo akoby z knižky klasických fígľov od Scotta Gimpla. Ale, niet sa čo čudovať, S2 bola oznámená ešte pred začatím S1, čiže to trebalo asi očakávať, že sa to pokúsia „ukončiť“ takýmto stupídnym cliffhangerom. Na konci sa dozvieme to, že budeme v S2 sledovať dve dejové linky, celkom vtipný názov „The Book of Carol“, hádam to nebude na podobnej úrovni, ako Boba Fett. Celý princíp tohto seriálu aj tak stojí na vratkých základoch: Daryl sa vydal hľadať niečo, čo sa oplatí nájsť a zrejme to aj našiel. Viac by dávalo zmysel, ak by šiel znova hľadať Ricka (i keď tej úlohy sa zrejme ujala Michonne) ale Daryl nemal zrejme, čo robiť, tak sa šiel túlať, aj keď sa nakoniec chcel vrátiť alebo nechcel? nevieme, dozvieme sa to pravdepodobne až v S2. () (méně) (více)

warrenur

Mensi fight v arenke bol povinnou jazdou z minula a moc sa nevymykal. Kvitujem, ze zapracovali i taku drobnost, ze obcas experimenty nefunguju, ako by sme chceli. :) Cele to vsak smerovalo s prekvapeniu v polovici, totiz k stretu s potetovanym typkom z uvodu, ktory si siel za svojou pomstou. I v tejto linii ma nepresvedcilo to, ze kvoli slovam chlapca konal, ako konal. Privitanie s nahrdelnikmi kvetov ako na Haiti. :) Pacil sa mi francuzsky song. Nuz a zaver s nasou starou znamou brnkol na nasu nostalgicku strunu. Nie zle ukoncenie, cakal som vsak rozhodne viac. I to, ako sa Daryl rozhodol nechali na nas. ()

Marpe

Po finální epizodě Dead City jsem měl lehčí obavy, jak bude finální epizoda TWD-DD vypadat. Nakonec jsem se dočkal toho, co od finálních epizod TWD očekávám, což tady splnilo mé představy. Mělo to napětí, akci a skvělé zakončení, které navnadilo na druhou sérii. Takže za mě velká spokojenost a nemůžu se dočkat, až uvidím Daryla s Carol. ()

kenkaku

Ruce nahoru, kdo si myslel, že Daryl tu arénu nedá ;). Prostě trapné drama - ale stylové. Určitě to nejlepší co seriál nabídnul i přes můj odpor vůči inovacím jako “leptavé zombie” (jako kurva sami sebe nerozleptají?) nebo úplně to nejdebilnější - “sprint-bie” po vzoru Korejců. Jestě víc smutné je, že tempo drží jen 1/2 polovina. Ta druhá (kde se uklidí na monumentální Mont St.Michel) je o dost vlažnější, i když nápad s dědečkem (William T Dyxon) alespoň vysvětluje tu pasáž z vylodění v Normandii minule. Na závěr série hezké cameo, že by v druhé řadě byly dvě dějové linky? ()