foto

Grace Jones

  • nar. 19.5.1948 (72 let)
    Spanish Town, Jamajka

Biografie

Narodila se jako Grace Mendoza ve městě Spanish Town na Jamajce. Její matka se jmenovala Marjorie, otec Robert byl politikem a duchovním. Jejím bratrem je herec Bishop Noel Jones. Ve světě showbussinesu je známější spíše jako zpěvačka a modelka, než jako herečka. Předtím než se stala v Paříži úspěšnou a uznávanou modelkou, studovala divadelní vědy na univerzitě v Syrakusách. Její androgynní vzhled a vystupování například s živými lvy a leopardy z ní udělalo kultovní hvězdu, přezdívanou také jako „The queen od Gay Discos“ a vedlo také k nabídkám několika rolí.

V roce 1973 si zahrála drogovou překupnici Mary z Harlemu ve snímku GORDON´S WAR. V roce 1984 se objevila jako Amazonka Zulu po boku Arnolda Schwarzeneggera ve filmu NIČITEL CONAN. Sám Schwarzenegger si po natáčení stěžoval na to, že Grace byla „příliš drsná“. O rok později se objevila jako May Day v bondovce VYHLÍDKA NA VRAŽDU. Jejím hereckým partnerem zde byl švédský herec Dolph Lundgren, se kterým Grace pak čtyři roky žila. Za účinkování v těchto dvou filmech a za roli Katriny ve filmu VAMP z roku 1986 byla třikrát nominována na Saturn Award pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Dále se objevila ve filmech STRAIGHT TO HELL (1987) jako Sonya, SIESTA (1987) jako Conchita nebo ve filmu Eddie Murphyho BUMERANG (1992) jako excentrická supermodelka Helen Strange. V roce 2001 se objevila po boku Tima Curryho ve filmu WOLF GIRL jako cirkusový transvestita Christoph/Christine. Naposledy jsme ji mohli vidět v životopisném snímku FALCO o stejnojmenném zpěvákovi.

V 70. letech byl jejím partnerem Jean-Paul Gouse, se kterým má Grace syna. Během 70. let hojně navštěvovala vyhlášenou newyorskou diskotéku Studio 54. Grace je známá svým kontroverzním vystupováním – k jejím nejznámějším výstřelkům patří její účinkování v britské talkshow, kdy napadla židlí jejího moderátora Russella Hartyho, protože jak uvedla, se jí nelíbilo, že se věnoval ostatní hostům na úkor jí. V únoru roku 1996 se jejím manželem stal Maďar Atila Altaunbay. V době jejich sňatku mu bylo pouhých 20 let a byl o celých 28 let mladší než Grace.

ČSFD.cz

Host

TV pořady

2008 MTV Europe Music Awards 2008 (TV pořad)
2007 Memòries de la tele (TV pořad)
2005 Les grands du rire (TV pořad)
Podium (TV pořad)
2004 Dorfers Donnerstalk (TV pořad)
Ich will Spaß - Die 80er-Jahre-Pop-und-Schlagernacht mit Perlen aus Ost und West (TV pořad)
1999 Beckmann (TV pořad)
1992 Gomorron (TV pořad)
1989 The Pat Sajak Show (TV pořad)
1988 Christmas at Pee Wee's Playhouse (TV pořad)
Lunettes noires pour nuits blanches (TV pořad)
1982 Ebony/Jet Showcase (TV pořad)
1979 Palmarès (TV pořad)
1977 Emerald City (TV pořad)
1972 The Midnight Special (TV pořad)
1957 Aktuelle Schaubude (TV pořad)

Fanoušci tvůrce