foto

Bryan Greenberg

  • nar. 24.5.1978 (39 let)
    Omaha, Nebraska, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Bryan Greenberg se narodil ve městečku Omaha ve státě Nebraska 24.5.1978. Už od útlého věku projevoval herecký talent a stal se hvězdou školních představení. Později vystudoval prestižní hereckou konzervatoř na New Yorské Univerzitě (B.F.A). Velkoměsto mu učarovalo, a tak zde žije dodnes. Už během studia vystupoval na nejznámějších New Yorských scénách.

Před kamerou debutoval poprvé až v roce 1998 a to ve snímku ŽALOBA, ve kterém si zahrál po boku Johna Travolty. Následně se objevil v několika menších rolích v seriálech RODINA SOPRÁNŮ, PRÁVO A POŘÁDEK, BOSTON PUBLIC a ve spoustě dalších. První velkou roli dostal v seriálu ONE TREE HILL v roce 2003. O rok později vyhrál konkurz na jednu z hlavních rolí do komedie PERFEKTNÍ SKÓRE. Během natáčení se spřátelil se Scarlett Johansson a Chrisem Evensem. Největší pozornost na sebe upoutal jako mladý milenec Umy Thurman a syn Meryl Streep v úspěšné komedii PRIME. Za svůj výkon mladého a naivního Davida sklidil pozitivní ohlasy od diváků i kritiků.

Po této průlomové roli byl obsazen do seriálu OCTOBER ROAD, kde si zahrál hlavní roli. Naposledy jsme ho mohli vidět v hvězdně obsazené komedii NOBEL SON, kde ztvárnil syna Alana Rickmana a Mary Steenburgen.

BG, jak mu přezdívají jeho blízcí, ve svém volnu nejraději hraje basket a na střední škole byl kapitán družstva. Velký vzor spatřuje ve svém otci, který se mimo jiné věnuje i kariéře zpěváka. Nadání na zpěv zřejmě zdědil Bryan po něm. Jeho zpěv jsme mohli slyšet i v seriálu One Tree Hill. Mimo jiné hraje i na kytaru a bicí.

Jan "Reiniš" Bodnár

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace