foto

Jiří Böhm

Biografie

Herec Jiří Böhm vystudoval pražskou DAMU. Po jejím absolutoriu působil v angažmá v Městském divadle Kladno, odkud odešel na volnou nohu. Následně účinkoval v produkcích více méně nezávislých pražských souborů. Jde například o Divadlo Letí, soubor Tygr v tísni, Pomezí nebo Komorní činohru. 

Z titulních rolí, které ztvárnil, lze jmenovat například Benjamina Seidla („Mučedník“, Divadlo F.X.Šaldy), Marca („Busted Jesus Comix“, Komorní činohra) nebo Václava Havla („Olga“, Divadlo Letí). Právě za jeho ztvárnění byl v anketě divadelní kritiky nominován na Talent roku 2016.

Před obrazovkou se objevil jako František v edukativním seriálu o finanční gramotnosti s názvem Bankovkovi, jehož producentem je ČT. Dále ztvárnil řadu epizodních rolí v českých i zahraničních produkcích. Ze zahraničních je to například seriál Das Boot II (DE, Sky), World on Fire (GB, BBC), z českých pak seriál Specialisté (Nova), Inspektor Max (ČT), Modrý kód (Prima) nebo dokument Dobru, pravdě, kráse (ČT).

Je také moderátorem Českého rozhlasu Vltava a profesionálním speakerem. Mluví plynně anglicky, věnuje se sportu (gym, inline, lyže, kolo) a moderním technologiím. Rád jezdí na skútru a cestuje. Zajímavostí je, že kromě DAMU vystudoval také VŠE.

Baemays

Herecká filmografie

Filmy

2017 Teď nebo nikdy
2014 Přání (studentský film)
2013 Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů

TV seriály

2019 Svět v plamenech (TV seriál)
Epizoda 3 (E03)
Specialisté (TV seriál)
Umlčen (S04E13)
Zásilka smrti (S03E25)
2018 Inspektor Max (TV seriál)
Závody se smrtí (E10)
Modrý kód (TV seriál)
Poslední kapka (S02E56)
2013 Cyril a Metoděj - Apoštolové Slovanů (TV seriál)
Odkaz (E04)
Neznámé časy (E03)
Poselství (E02)
další epizody (4)
2010 Přešlapy (TV seriál)
Myslíš to vážně? (S02E02)
2005 Ulice (TV seriál)

Host

TV pořady

2017 Bankovkovi (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky