Reklama

Reklama

Dušan Rapoš

Dušan Rapoš

nar. 20.06.1953 (70 let)
Moravany, Československo

Biografie (2)

Dušan Rapoš (1953) Slovenský scenárista a režisér. Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Komenského a film na VŠMU v Bratislavě. Pracoval v rozhlase i TV. Debutoval celovečerní pohádkou Falešný princ (1984), dále realizoval např. snímky Utíkejme, už jde! (1986), Cinka Panna (2008) či trilogii Fontána pre Zuzanu 1–3 (1985, 1993, 1999).

Zajímavosti (8)

Ženská pomsta (2020)

  • Režisér filmu a spoluautor scénáře Dušan Rapoš uvedl: „Bylo to fajn. Celý štáb v čele s mými skvělými kamarády, producentem Petrem Šiškou a kameramanem Davidem Ployharem, odvedl profesionální práci a do filmu o ženské solidaritě dal i něco navíc. Své srdce, talent a trpělivost. Také jsem měl tu čest dělat Ženskou pomstu s výbornými herci, které to bavilo. Na place panovala pohoda a já bych rád, aby se tato pohoda přenesla taky do filmu a potěšila diváky. A to nejen ženy.“ (SONY_)

Ženská pomsta (2020)

  • Na to, proč Jana Paulová přijala nabídku hrát ve filmu, řekla: „Předně kvůli osobě režiséra Dušana Rapoše, dále kvůli obsazení a také scénáři. Těšila jsem se na to, že se potkám s Evou Vejmělkovou, což je pro mě úžasně zajímavá bytost. Měly jsme podobný osud, obě jsme na nějaký čas přestaly hrát. Já se jen vrátila za kratší dobu, ona později. Také jsem byla zvědavá na první herecké setkání s Mahulenou Bočanovou a lákalo mě zahrát si partnerský pár s Petrem Rychlým.“  (SONY_)

Když draka bolí hlava (2018)

  • Karel je absolutní profesionál, který skvěle ovládá i slovenštinu, ne nadarmo vyhrál první ročník Bratislavské lýry se slovenskou písní ‚Znám rozprávkový dóm‘. Rovněž mi do filmu Cinka panna (2008) nazpíval slovensky úvodní píseň, takže mu hraní ve slovenštině nečinilo žádné problémy,“ uvedl režisér Dušan Rapoš. (SONY_)

Galerie (4)

Reklama

Režisér

Scenárista

Skladatel

Producent

Filmy
2020

Ženská pomsta

Host

Pořady
2015

Poslední zhasne

2008

Prominenti

Herec

Filmy
1992

Jungbrunnen (TV film)

Dokumentární
2018

Film o filme: Když draka bolí hlava (TV film)

Reklama

Reklama