foto

Jamie Campbell Bower

  • nar. 22.11.1988 (32 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Tento Brit, přesněji řečeno Londýňan, je jedním ze dvou synů hudební manažerky a zaměstnance společnosti na akustické a elektrické kytary; má ještě mladšího bratra Samuela. Navštěvoval britské Národní hudební divadlo pro mládež (National Youth Music Theatre) jako Jude Law nebo Jamie Bell. Příležitostně se věnuje modelingu, angažuje se v hudbě, dokonce je frontmanem skupiny The Darling Buds, a studoval na soukromé prestižní škole Bedales v Hampshire.

Stal se hercem díky rodinné přítelkyni Lauře Michelle Kelly, která ho představila svému agentovi a tak se dostal ke své první zkušenosti u filmu: obsadili ho do role Anthonyho ve filmu SWEENEY TODD pospolu s filmovými špičkami Johnnym Deppem a Alanem Rickmanem. Následoval film ROCKNROLLA (režie Guy Ritchie) s malinkou rolí rockera a pár malých bezvýrazných filmů. Do povědomí divaček se dostal rolí Caie z Twilight Ságy a to ve druhém díle NEW MOON, zatím není jasné, jestli se objeví ve čtvrtém pokračování. Zazáří ovšem v jiné sáze, a to ve své domovině, zahraje si v sedmém pokračování HARRYHO POTTERA a to černokněžníka Grindewalda.

Hostoval v seriálu GAME OF THRONES a v roce 2009 hrál v šesti epizodách seriálu PRISONER. Kromě zmiňovaného Pottera chystá ještě filmy LONDON BOULEVARD a ANONYMOUS. V prvním si zahraje s Keirou Knightley a Colinem Farrellem a ve druhém s kolegou z Harryho Pottera Davidem Thewlisem. Film ANONYMOUS, jež by měl být politickým thrillerem, pojednává o tom, kdo ve skutečnosti napsal hry Williama Shakespeara.

O jeho vzkvétající kariéře nelze pochybovat, a to se mu daří i na soukromém poli; v květnu 2010 se po krátké známosti zasnoubil s Bonnie Wright, která je opět kolegyní z Harryho Pottera.

SydneyB

Host

TV pořady

2011 The Orange BAFTA Film Awards 2011 (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(166)