foto

Ludvík Pozník

  • nar. 27.4.1934
    Praha, Československo
  • zem. 16.6.2006 (72 let)

Biografie

Jeho filmová či divadelní činnost byla vždy okrajová. Absolvoval DAMU v Praze asi v roce 1957. Pak byl ve státním zájezdovém divadle, které sídlilo v Hloubětínském zámečku. Také se mu říkalo: "Vesnické divadlo". Nastudovali hru a pak s ní jezdili po městech, kde ji nějaký čas hráli. Když bylo toto divadlo zrušeno,  bratr byl na volné noze pod hlavičkou PKS a jezdil po školách dělat recitace po Čechách.

V roce 1968 - 1969 byly jeho recitace zaměřené proti komunistům a tehdejšímu Sovětskému Svazu tak mu byla tato činnost též zakázána a dělal deset let soukromého taxikáře. Jenom občas ho některý režisér vytáhl z herecké databáze, kde byl jako absolvent veden a tím dostal malou roličku jako třeba ve filmu Svědectví mrtvých očí. Kolik takových roliček měl přesně nevím, také říkal že někdy nesměl být uváděn v titulcích.

Po roce 1989 dostal nějaké příležitosti bez problémů, ale také malé role např. v Černých baronech. Po tomto roce založil Cestovní kancelář "Kosmos", kde vozil děti na tématické výlety jako doplněk učiva. To trvalo až do jeho smrti.

Milan.Poznik

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky