Reklama

Reklama

Lauren Schmidt

Zajímavosti (16)

Zaklínač (2019)

 • Lauren Hissrich prozradila, že zprvu nabídku pracovat na Zaklínači odmítla. Bála se nevyhnutelného srovnávání se Hrou o trůny (od r. 2011). Nemyslela si také, že by měla dost zkušeností se psaním fantasy příběhů. Potom si ale přečetla knihy Andrzeje Sapkowského a s překvapením zjistila, že se příběh vlastně točí okolo rodiny. Právě to ji nakonec přimělo na nabídku kývnout. [Zdroj: filmozrouti.cz] (Geralt z Rivie)

Zaklínač (2019)

 • Věk některých postav se v knihách, hrách a seriálu liší. Například ve hře „Zaklínač 3: Divoký Hon“ je uvedena informace, že Geralt (Henry Cavill) je téměř sto let starý, z čehož si můžeme dle věku Ciri, které je ve hře 21 let, zpětně dopočítat, že v povídce „Otázka ceny“ (S01E04) by Geraltovi mělo být asi 75–80 let. Podle tvůrkyně seriálu Lauren Schmidt je však titulní zaklínač již hned na začátku seriálu stár 100 let. Také uvedla, že je v seriálu Geralt starší než Yennefer (Anya Chalotra), což je opět v rozporu s informacemi z knih, kde je právě Yennefer tou starší, což mimo jiné potvrdil i sám autor Andrzej Sapkowski. (Azurovydrak)

Zaklínač (2019)

 • Dle Lauren Hissrich některé díly mohli mít až 90 minut: „Bylo těžké určit, jak půjdou povídky po sobě. A pak tu máme fakt, že vytváříme materiál pro televizi. Scénáře druhé a třetí epizody byly napsané na 90 minut, a proto jsme některé scény museli upravit a zkrátit. Tohle byla pro mě těžká zkušenost, protože já tam chtěla vše. Aspoň jsem se však poučila do příště, pro druhou sérii jsme psali kratší scénáře, abychom nepřicházeli o důležité scény.“ (Geralt z Rivie)

Zaklínač (2019)

 • Lauren Hissrich vysvětlila, proč seriál začíná právě povídkou „Menší zlo“: „Zpracování všech povídek představovalo výzvu, ale nejtěžší bylo vybrat tu, kterou odstartujeme seriál. Když představujete muže, kterému je téměř 100 let, tak v rychlosti musíte ukázat, jaký byl jeho život doposud a proč se na něj zaměřujeme právě v tuto chvíli. Vybrala jsem povídku Menší zlo, protože ta skončí bojem, který změní jeho chápání sebe samotného, své práce a celého kontinentu.“ (Geralt z Rivie)

Zaklínač (2019)

 • Původně měla tvůrkyně Lauren Hissrich v plánu, aby hlavní tváří seriálu byla především Ciri (Freya Allan). Tvůrkyně navrhovala, že se seriál bude inspirovat u druhé až páté knihy série „Zaklínač“ a Ciri měla být vypravěčem a tím, kdo uvede diváky do světa Zaklínače: „Když jsem začala psát tuhle verzi, uvědomila jsem si to, že tam není dost Geralta (Henry Cavill) a jeho úhlu pohledu, protože je vyprávěno skrze Ciri.“ [Zdroj: Fandimeserialum.cz] (Geralt z Rivie)

Zaklínač (2019)

 • Lauren Schmidt v rozhovoru řekl, proč jsou jednotlivé díly vyprávěny na přeskáčku: „Struktura vyprávění byla složena tak, abychom mohli vyprávět krátké příběhy Geralta a zároveň Ciri a Yennefer mohly být součástí dění.“ (Geralt z Rivie)

Zaklínač (2019)

 • Lauren Schmidt popsala, že správného koně vybral sám Henry Cavill, načež řekl: „Tohle je Klepna. Klepna je jednou z věcí, která je v seriálu opravdu důležitá a nedělám si legraci, když řeknu, že je mezi nimi (Geraltem a Klepnou) takový humorný vztah. A to je určitě věc z videoher, které jsme do seriálu přenesli.“ [Zdroj: Edna.cz] (Geralt z Rivie)

Zaklínač (2019)

 • Freya Allan, která získala roli princezny Ciri, o postavu zprvu vůbec nestála. Hlásila se na jinou roli. Do role Ciri si ji vybrala při castingu scenáristka Lauren Schmidt. (Geralt z Rivie)

Zaklínač (2019)

 • Dvě části scénáře, které tvůrci využili během castingu, se během příprav objevily na internetu. Vedoucí celého seriálu, Lauren Schmidt, na svůj twitter napsala, že nic z toho, co na internet uniklo, nebude ve finální verzi seriálu. Ony uniklé scény měly primárně sloužit pro účely castingu, v rámci toho také uklidňovala jednoho popuzeného fanouška, který vyjádřil obavy kvůli divným a nevěrohodným dialogům, že měly za účel vyvolat rozmanitou škálu emocí – žárlivost, sebevědomí, bolest, potěšení atd., což je během castingů běžná věc. Dialogy v samotném seriálu budou ve zcela jiné podobě. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)

Zaklínač - Série 1 (2019)

 • Lauren Schmidt chtěla představit Ciri (Freya Allan) už v první řadě, ale kdyby dle jejích slov šla podle knih, mohla by Ciri představit nejdříve ve druhé sérii: „Kdybychom zpracovali všechny důležité povídky a pak zpracovali několik setkání Ciri a Geralta (Henry Cavill) z „Meče osudu“, tak bychom vám Ciri představili nejdříve na začátku druhé série. Což dává smysl všem, kteří četli knihy. Takto to proběhlo a je to skvělé, ale pro účely televize jsme to museli udělat jinak. Diváci by jinak v první řadě sledovali jen Geralta a až pak by poznali Yennefer a Ciri, což by mohlo způsobit mírný zmatek. Nevadí nám, že fanoušci nesouhlasí s našimi změnami, ale chci, aby si uvědomili, že tyto změny byly pro nás těžké. Nic nebereme na lehkou váhu.“ [Zdroj: Edna.cz] (Geralt z Rivie)

Zaklínač - Série 1 (2019)

 • Lauren Schmidt před uvedením první série prohlásila, že by chtěla ideálně zrealizovat 7 sérií, ale schopna by byla napsat i 20 sérií: „Řekla jsem sice, že bych pro seriál napsala sedm sérií, ale jsem si jistá, že bych jich dokázala napsat klidně i dvacet, kdybych měla tu možnost. Příběh tohoto seriálu bych mohla psát velmi dlouho, prostě dokud to bude lidi bavit a dokud budu mít předlohu, na které bych mohla stavět.“ řekla tvůrkyně. (Geralt z Rivie)

Tvůrce

TV seriály
2021

Zaklínač

 

Epizoda 8 (S02E08)

 

Epizoda 7 (S02E07)

 

Epizoda 6 (S02E06)

  více epizod (5)
2019

Zaklínač

 

Něco více (S01E08)

 

Před pádem (S01E07)

 

Vzácný druh (S01E06)

  více epizod (5)

Scenárista

TV seriály
2021

The Witcher: Blood Origin

2019

Umbrella Academy

 

Něco se proslýchá (S01E08)

 

Muž na Měsíci (S01E04)

 

Zaklínač

 

Něco více (S01E08)

 

Začátek konce (S01E01)

2017

Marvel's The Defenders

 

The Defenders (E08)

 

Fish in the Jailhouse (E07)

 

Take Shelter (E05)

  více epizod (2)
2016

Daredevil

 

Tma na konci tunelu (S02E12)

 

Sedm minut v ráji (S02E09)

 

Kinbaku (S02E05)

2015

Power

 

You're the Only Person I Can Trust (S02E04)

2014

Power

 

This Is Real (S01E03)

2013

Do No Harm

2010

Famílie

Reklama

Reklama

2007

Drive

 

Private Practice

 

Spravedlnost

 

False Confession (E13)

2006

Spravedlnost

 

Filicide (E10)

 

Addicts (E04)

 

Západní křídlo

 

Election Day: Part 1 (S07E16)

2004

Západní křídlo

 

Access (S05E18)

Producent

TV seriály
2007

Private Practice

Herec

Dokumentární
2020

Jak vznikal Zaklínač

 

Zaklínač: Pohled do zákulisí (TV seriál)

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama