foto

Lauren Schmidt

Zajímavosti o tvůrci (16)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Lauren Hissrich prozradila, že zprvu nabídku pracovat na Zaklínači odmítla. Bála se nevyhnutelného srovnávání se Hrou o trůny (od r. 2011). Nemyslela si také, že by měla dost zkušeností se psaním fantasy příběhů. Potom si ale přečetla knihy Andrzeje Sapkowského a s překvapením zjistila, že se příběh vlastně točí okolo rodiny. Právě to ji nakonec přimělo na nabídku kývnout. [Zdroj: filmozrouti.cz] (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Věk některých postav se v knihách, hrách a seriálu liší. Například ve hře „Zaklínač 3: Divoký Hon“ je uvedena informace, že Geralt (Henry Cavill) je téměř sto let starý, z čehož si můžeme dle věku Ciri, které je ve hře 21 let, zpětně dopočítat, že v povídce „Otázka ceny“ (S01E04) by Geraltovi mělo být asi 75–80 let. Podle tvůrkyně seriálu Lauren Schmidt je však titulní zaklínač již hned na začátku seriálu stár 100 let. Také uvedla, že je v seriálu Geralt starší než Yennefer (Anya Chalotra), což je opět v rozporu s informacemi z knih, kde je právě Yennefer tou starší, což mimo jiné potvrdil i sám autor Andrzej Sapkowski. (Azurovydrak)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Dle Lauren Hissrich některé díly mohli mít až 90 minut: „Bylo těžké určit, jak půjdou povídky po sobě. A pak tu máme fakt, že vytváříme materiál pro televizi. Scénáře druhé a třetí epizody byly napsané na 90 minut, a proto jsme některé scény museli upravit a zkrátit. Tohle byla pro mě těžká zkušenost, protože já tam chtěla vše. Aspoň jsem se však poučila do příště, pro druhou sérii jsme psali kratší scénáře, abychom nepřicházeli o důležité scény.“ (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Lauren Hissrich vysvětlila, proč seriál začíná právě povídkou „Menší zlo“: „Zpracování všech povídek představovalo výzvu, ale nejtěžší bylo vybrat tu, kterou odstartujeme seriál. Když představujete muže, kterému je téměř 100 let, tak v rychlosti musíte ukázat, jaký byl jeho život doposud a proč se na něj zaměřujeme právě v tuto chvíli. Vybrala jsem povídku Menší zlo, protože ta skončí bojem, který změní jeho chápání sebe samotného, své práce a celého kontinentu.“ (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Joey Batey se bál, že bude muset v seriálu nosit punčocháče, tvůrkyně Lauren Schmidt mu však brzy řekla, že to nebude nutné. (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Původně měla tvůrkyně Lauren Hissrich v plánu, aby hlavní tváří seriálu byla především Ciri (Freya Allan). Tvůrkyně navrhovala, že se seriál bude inspirovat u druhé až páté knihy série „Zaklínač“ a Ciri měla být vypravěčem a tím, kdo uvede diváky do světa Zaklínače: „Když jsem začala psát tuhle verzi, uvědomila jsem si to, že tam není dost Geralta (Henry Cavill) a jeho úhlu pohledu, protože je vyprávěno skrze Ciri.“ [Zdroj: Fandimeserialum.cz] (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Lauren Schmidt v rozhovoru řekl, proč jsou jednotlivé díly vyprávěny na přeskáčku: „Struktura vyprávění byla složena tak, abychom mohli vyprávět krátké příběhy Geralta a zároveň Ciri a Yennefer mohly být součástí dění.“ (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Poprvé se Lauren Schmidt setkala s Andrzejem Sapkowskim v dubnu 2018 v Polsku. (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Lauren Schmidt popsala, že správného koně vybral sám Henry Cavill, načež řekl: „Tohle je Klepna. Klepna je jednou z věcí, která je v seriálu opravdu důležitá a nedělám si legraci, když řeknu, že je mezi nimi (Geraltem a Klepnou) takový humorný vztah. A to je určitě věc z videoher, které jsme do seriálu přenesli.“ [Zdroj: Edna.cz] (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Lauren Hissrich řekla v rozhovoru, že několikrát viděla, jak spisovateli Andrzeji Sapkowskému tečou slzy při natáčení. Moc se mu líbilo, s jakým zápalem pracovali na tomto projektu. (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Tvůrkyně Lauren Schmidt se kvůli obsazení Geralta (Henry Cavill) setkala s celkem 208 muži, nicméně jasným vítězem se stal právě Henry Cavill. (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Geraltův finální vzhled ovlivnili především herec Henry Cavill a tvůrkyně Lauren S. Hissrich, kteří ho neustále řešili. (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Freya Allan, která získala roli princezny Ciri, o postavu zprvu vůbec nestála. Hlásila se na jinou roli. Do role Ciri si ji vybrala při castingu scenáristka Lauren Schmidt. (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Dvě části scénáře, které tvůrci využili během castingu, se během příprav objevily na internetu. Vedoucí celého seriálu, Lauren Schmidt, na svůj twitter napsala, že nic z toho, co na internet uniklo, nebude ve finální verzi seriálu. Ony uniklé scény měly primárně sloužit pro účely castingu, v rámci toho také uklidňovala jednoho popuzeného fanouška, který vyjádřil obavy kvůli divným a nevěrohodným dialogům, že měly za účel vyvolat rozmanitou škálu emocí – žárlivost, sebevědomí, bolest, potěšení atd., což je během castingů běžná věc. Dialogy v samotném seriálu budou ve zcela jiné podobě. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)

 • Zaklínač - Série 1 (série) (2019)

  - Lauren Schmidt chtěla představit Ciri (Freya Allan) už v první řadě, ale kdyby dle jejích slov šla podle knih, mohla by Ciri představit nejdříve ve druhé sérii: „Kdybychom zpracovali všechny důležité povídky a pak zpracovali několik setkání Ciri a Geralta (Henry Cavill) z „Meče osudu“, tak bychom vám Ciri představili nejdříve na začátku druhé série. Což dává smysl všem, kteří četli knihy. Takto to proběhlo a je to skvělé, ale pro účely televize jsme to museli udělat jinak. Diváci by jinak v první řadě sledovali jen Geralta a až pak by poznali Yennefer a Ciri, což by mohlo způsobit mírný zmatek. Nevadí nám, že fanoušci nesouhlasí s našimi změnami, ale chci, aby si uvědomili, že tyto změny byly pro nás těžké. Nic nebereme na lehkou váhu.“ [Zdroj: Edna.cz] (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač - Série 1 (série) (2019)

  - Lauren Schmidt před uvedením první série prohlásila, že by chtěla ideálně zrealizovat 7 sérií, ale schopna by byla napsat i 20 sérií: „Řekla jsem sice, že bych pro seriál napsala sedm sérií, ale jsem si jistá, že bych jich dokázala napsat klidně i dvacet, kdybych měla tu možnost. Příběh tohoto seriálu bych mohla psát velmi dlouho, prostě dokud to bude lidi bavit a dokud budu mít předlohu, na které bych mohla stavět.“ řekla tvůrkyně. (Geralt z Rivie)

Tvůrcovská filmografie

TV seriály

2021 Zaklínač (TV seriál)
Epizoda 8 (S02E08)
Epizoda 7 (S02E07)
Epizoda 6 (S02E06)
další epizody (8)
2019 Zaklínač (TV seriál)
Něco více (S01E08)
Před pádem (S01E07)
Vzácný druh (S01E06)
další epizody (8)

Scenáristická filmografie

TV seriály

2021 The Witcher: Blood Origin (TV seriál)
2019 Umbrella Academy (TV seriál)
Něco se proslýchá (S01E08)
Muž na Měsíci (S01E04)
Zaklínač (TV seriál)
Něco více (S01E08)
Začátek konce (S01E01)
2017 Marvel's The Defenders (TV seriál)
The Defenders (E08)
Fish in the Jailhouse (E07)
Take Shelter (E05)
další epizody (5)
2016 Daredevil (TV seriál)
Tma na konci tunelu (S02E12)
Sedm minut v ráji (S02E09)
Kinbaku (S02E05)
2015 Power (TV seriál)
You're the Only Person I Can Trust (S02E04)
2014 Power (TV seriál)
This Is Real (S01E03)
2013 Do No Harm (TV seriál)
2010 Famílie (TV seriál)
2007 Drive (TV seriál)
Private Practice (TV seriál)
2006 Spravedlnost (TV seriál)
Západní křídlo (TV seriál)
Election Day: Part 1 (S07E16)
2004 Západní křídlo (TV seriál)
Access (S05E18)

Producentská filmografie

TV seriály

2007 Private Practice (TV seriál)

Herecká filmografie

Dokumentární

2020 Jak vznikal Zaklínač
Zaklínač: Pohled do zákulisí (TV seriál)