foto

Lauren Schmidt

Zajímavosti o tvůrci (11)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Původně měla tvůrkyně Lauren Hissrich v plánu, aby hlavní tváří seriálu byla především Ciri (Freya Allan). Tvůrkyně navrhovala, že se seriál bude inspirovat u druhé až páté knihy série „Zaklínač“ a Ciri měla být vypravěčem a tím, kdo uvede diváky do světa Zaklínače: „Když jsem začala psát tuhle verzi, uvědomila jsem si to, že tam není dost Geralta (Henry Cavill) a jeho úhlu pohledu, protože je vyprávěno skrze Ciri.“ [Zdroj: Fandimeserialum.cz] (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Lauren Schmidt v rozhovoru řekl, proč jsou jednotlivé díly vyprávěny na přeskáčku: „Struktura vyprávění byla složena tak, abychom mohli vyprávět krátké příběhy Geralta a zároveň Ciri a Yennefer mohly být součástí dění.“ (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Poprvé se Lauren Schmidt setkala s Andrzejem Sapkowskim v dubnu 2018 v Polsku. (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Lauren Schmidt popsala, že správného koně vybral sám Henry Cavill, načež řekl: „Tohle je Klepna. Klepna je jednou z věcí, která je v seriálu opravdu důležitá a nedělám si legraci, když řeknu, že je mezi nimi (Geraltem a Klepnou) takový humorný vztah. A to je určitě věc z videoher, které jsme do seriálu přenesli.“ [Zdroj: Edna.cz] (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Lauren Hissrich řekla v rozhovoru, že několikrát viděla, jak spisovateli Andrzeji Sapkowskému tečou slzy při natáčení. Moc se mu líbilo, s jakým zápalem pracovali na tomto projektu. (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Tvůrkyně Lauren Schmidt se kvůli obsazení Geralta (Henry Cavill) setkala s celkem 208 muži, nicméně jasným vítězem se stal právě Henry Cavill. (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Geraltův finální vzhled ovlivnili především herec Henry Cavill a tvůrkyně Lauren S. Hissrich, kteří ho neustále řešili. (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Freya Allan, která získala roli princezny Ciri, o postavu zprvu vůbec nestála. Hlásila se na jinou roli. Do role Ciri si ji vybrala při castingu scenáristka Lauren Schmidt. (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač (TV seriál) (2019)

  - Dvě části scénáře, které tvůrci využili během castingu, se během příprav objevily na internetu. Vedoucí celého seriálu, Lauren Schmidt, na svůj twitter napsala, že nic z toho, co na internet uniklo, nebude ve finální verzi seriálu. Ony uniklé scény měly primárně sloužit pro účely castingu, v rámci toho také uklidňovala jednoho popuzeného fanouška, který vyjádřil obavy kvůli divným a nevěrohodným dialogům, že měly za účel vyvolat rozmanitou škálu emocí – žárlivost, sebevědomí, bolest, potěšení atd., což je během castingů běžná věc. Dialogy v samotném seriálu budou ve zcela jiné podobě. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)

 • Zaklínač - Série 1 (série) (2019)

  - Lauren Schmidt chtěla představit Ciri (Freya Allan) už v první řadě, ale kdyby dle jejích slov šla podle knih, mohla by Ciri představit nejdříve ve druhé sérii: „Kdybychom zpracovali všechny důležité povídky a pak zpracovali několik setkání Ciri a Geralta (Henry Cavill) z „Meče osudu“, tak bychom vám Ciri představili nejdříve na začátku druhé série. Což dává smysl všem, kteří četli knihy. Takto to proběhlo a je to skvělé, ale pro účely televize jsme to museli udělat jinak. Diváci by jinak v první řadě sledovali jen Geralta a až pak by poznali Yennefer a Ciri, což by mohlo způsobit mírný zmatek. Nevadí nám, že fanoušci nesouhlasí s našimi změnami, ale chci, aby si uvědomili, že tyto změny byly pro nás těžké. Nic nebereme na lehkou váhu.“ [Zdroj: Edna.cz] (Geralt z Rivie)

 • Zaklínač - Série 1 (série) (2019)

  - Lauren Schmidt před uvedením první série prohlásila, že by chtěla ideálně zrealizovat 7 sérií, ale schopna by byla napsat i 20 sérií: „Řekla jsem sice, že bych pro seriál napsala sedm sérií, ale jsem si jistá, že bych jich dokázala napsat klidně i dvacet, kdybych měla tu možnost. Příběh tohoto seriálu bych mohla psát velmi dlouho, prostě dokud to bude lidi bavit a dokud budu mít předlohu, na které bych mohla stavět.“ řekla tvůrkyně. (Geralt z Rivie)

Tvůrcovská filmografie

TV seriály

2021 Zaklínač (TV seriál)
Epizoda 8 (S02E08)
Epizoda 7 (S02E07)
Epizoda 6 (S02E06)
další epizody (8)
2019 Zaklínač (TV seriál)
Něco více (S01E08)
Před pádem (S01E07)
Vzácný druh (S01E06)
další epizody (8)

Scenáristická filmografie

TV seriály

2019 Umbrella Academy (TV seriál)
Něco se proslýchá (S01E08)
Muž na Měsíci (S01E04)
Zaklínač (TV seriál)
Něco více (S01E08)
Začátek konce (S01E01)
2017 The Defenders (TV seriál)
The Defenders (E08)
Fish in the Jailhouse (E07)
Take Shelter (E05)
další epizody (5)
2016 Daredevil (TV seriál)
Tma na konci tunelu (S02E12)
Sedm minut v ráji (S02E09)
Kinbaku (S02E05)
2015 Power (TV seriál)
You're the Only Person I Can Trust (S02E04)
2014 Power (TV seriál)
This Is Real (S01E03)
2013 Do No Harm (TV seriál)
2010 Famílie (TV seriál)
2007 Drive (TV seriál)
Private Practice (TV seriál)
2006 Spravedlnost (TV seriál)
Západní křídlo (TV seriál)
Election Day: Part 1 (S07E16)
2004 Západní křídlo (TV seriál)
Access (S05E18)

Producentská filmografie

TV seriály

2007 Private Practice (TV seriál)